kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Teknoloji
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Tutucu bir kadınım bazıları rahatsız oluyor
Maydanoz suyu kaynatıp içerim

Şarkıcı Deniz Seki güzellik sırlarını açıkladı: "Her gün maydanoz suyu kaynatıp içerim ve mutlaka yoğurt yerim." Seksi yıldız şarkı yaparken strese girdiği için çok kilo almaktan da yakınıyor.


Tutucu bir kadınım bazıları rahatsız oluyor

Kendine güvenli, sabırlı ve işinde inanılmaz hırslı. Üstelik "Ben çok iyi yorumcuyum" diyecek kadar da cüretkar. Deniz Seki son albümü "Masal"la besteci ve söz yazarı olarak da iddiasını kanıtladı.

- Kısa bir süre önce alkollü görüntüleriniz yayınlandı. Hatta "Deniz Seki bunalımda" denildi, magazin haberlerinde. Zor bir dönemden geçtiniz mi gerçekten? - Bir kere ben alkolden nefret ederim. Rahmetli babam alkol aldığı bir gece kalp krizi geçirdi ve öldü. Belki o gün içmeseydi de aynı şey olacaktı ama ben o kadar etkilendim ki sıtkım sıyrıldı alkolden. Ama o gece bir arkadaşımın doğum gününe davetliydim ve biraz şampanya içtim. Sanki ben insan değilmişim, elime şişeyi alıp sokaklara çıkmışım gibi verildi olay. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Ayrıca insanız, canım da sıkkın olabilir. Ama inanın hepsi bu kadar. - Yine 'Deniz Seki kilo aldı, verdi' haberleriyle anılıyorsunuz basında. Sizin kilonuza neden bu kadar taktılar? - Kilo aldığım doğru. Yedi kilo almıştım ama şimdi verdim. Bir üç kilo daha vereceğim, o da bonus olsun. Çok çabuk kilo alıp veren bir bünyem var. Gerçi uzun süredir kilomu koruyordum ama bu sefer ipin ucu biraz kaçtı.

STRES KİLOLARI
- Bir nedeni var mı?
- Ben şarkı yazarken kilo alıyorum. Şimdi yeni albüm için çalışmaya başladım. Hani üniversiteye hazırlanan öğrenciler olur ya, stresten kendilerini yemeye verirler.. Benimki de öyle. - Güzelliğinize yönelik haberler moralinizi bozuyor mu? - Artık alıştım ama eleştiri hakaret boyutuna gelince kırılıyorum. Çünkü ben hayatımı insanları kırmamak üzerine kurdum ve ağzımdan çıkan her sözü çok dikkatli seçerim. O yüzden o eleştirilere dikkat edilmediği zaman çok üzülüyorum, hatta hakkımı avukatımla arıyorum. - Medya sizi pek sevmiyor sanırım, yoksa bana mı öyle geliyor? - Hayır doğru. Gerçek şu ki medya beni sevmiyor. - Neden peki? - Ben kuralları olan bir kadınım çünkü. Tabii ki hepimizin birbirimize ihtiyacımız var. Zaten bu desteği vererek bir yerlere geliyoruz. Ama bu, onlar ne isterse yapacağım anlamına gelmiyor. Bunu yapmayınca da 'tü kaka' oluyorsun, yok böyle bir şey! Ben 35 yaşında, 10 yıldır şarkı söyleyen bir kadınım, buna razı gelmem. Bırakın 10 yılı, bir yıldır bu işi yapıyor olsaydım da yine aynı şey olurdu. Çünkü bu kişilik sahibi olmakla alakalı bir şey. Prensipleriniz yoksa hayatta başarılı olamazsınız zaten.

ÇABUK KIRILIYORUM
- Ne tür isteklerde bulunuyorlar?
- Abuk subuk, hiç de büyütülmeyecek şeyler. Programıma çıkmadın, programımı sunmadın... Ya da diyelim bir davete katılmanı istemişler ve gidememişsin, iki gün sonra bir bakıyorsum bir hafta önce seni allayıp pullarken şimdi yerden yere vurmuşlar. Bir de şu var; artık tüm sanatçı arkadaşlarım bu magazin camiasında nerede ne olacağını o kadar iyi biliyoruz ki.. Aynı klasik şeylerin gündeme gelmesinden çok sıkılmış durumdayız. Malzeme yok, döndüre döndüre aynı şeyleri veriyorlar. Ben de kırılıyorum açıkcası ama taviz de vermiyorum, vermem de. - Güzel olmak mesleğinizde önünüzü açtı mı yoksa tam tersi mi? - Valla güzel bir kadın olmak bana bayağı zorluklar yaşattı, dezavantajlarını çok gördüm. Bir kere kıskanılıyorsunuz ve bir şekilde meyve veren ağaç taşlanır durumu oluyor. Görüntünüze takıyorlar işte! Sen orada şarkı yazıyorsun, beste yapıyorsun adamın umrunda değil. Kıskanılınca ister istemez yolun zorlanıyor yani. Bir de ben tutucu bir kadınımdır, öyle olunca bazılarının işine gelmiyor. - Yani bakıyorlar ki her kuşun eti yenmiyor.. - Aynen öyle! Sanırım biraz defolu olmak insanın işini daha kolaylaştırıyor. - Yalnız mıydınız bu mücadeleyi verirken, aileniz size destek olmadı mı mesleğinizde? - O kadar kapılarım kapalıydı ki.. Ailemden hiç kimse istemiyordu benim şarkıcı olmamı. Sonra desteklediler.

İlknur K.AKMAN

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Köy pazarına Çinli akını
 Ahmet ile Mara'nın hikayesi
 'Medeniyetler İttifakı'nın ilk buluşması İspanya'da
 Türkiye'nin eylem planı
 İstanbul'dan Reggae tanrıları geçti
 Karajan'ın asistanı Rahbari yönetiyor
 Parti zamanı gelince
 Kadir İnanır'ın tipi biraz bana benzer
 Sonu bilinmez bir yolculuk
 Pedallarının ucunda dünya var
 Erkeksi forma istemiyoruz
 Delikanlılar geliyor
 Gürgen adını babam koydu o bile dalga geçiyor
 Hakkımda yazılıp çizilenlere küfretmedim ama çok lanet okudum
 Erkeklerin anlatamadıklarını dinliyorlar
 Her şeye karşı olanlar birleşti
 Şöhretin keyfini sürüyor
 Deniz dibinden melodiler
 Türk düşündü Japonlar yaptı
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Bütün suç yıldızlarda
Koskoca başbakan bile açıklama...
FİLİZ AKIN
Bazen yanlış anlaşılıyor
Geçen gece Levent Kırca'yı...
ALİ POYRAZOĞLU
Alt kimlik, üst kimlik derken...
Bütün gariplikler beni...
Eleştirmenlik deneyim ister
Bu haftaki konuğum herkesin sinema yazılarından tanıdığı, ancak onun...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.