kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
  » Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Teknoloji
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Baskı kimden?
Bir ay sonra genel kurul var!
Cavcav-Mosturoğlu kapıştı
Doğan: Devre arasına kalmaz
Bıçakcı'nın tarihi Haziran

Baskı kimden?


Aziz Yıldırım, Tahkim Kurulu üyelerine yakınlığı nedeniyle Murat Aksu'yu işaret etti. Aksu ise "Ben baskı sonucu bırakanları, kaos olmasın diye vazgeçirmeye çalıştım" dedi.

Tahkim Kurulu krizinde, 'üyelere baskı yaptığı' yolunda adı geçen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Murat Aksu, karşılıklı suçlamalar yaptı. Üyeler arasındaki Samim Ünan ile Selçuk Öztek'i diğerlerinden ayrı tuttuğunu söyleyen Aziz Yıldırım SABAH'a şunları söyledi: "Bu iki değerli kurul üyesinin dışındakilerin tümü F.Bahçe aleyhine kararlar vermeye çalışan ve Beşiktaş Asbaşkanı Murat Aksu tarafından listeye adı yazdırılan hukukçulardan oluşuyor. İlk istifa eden üye Gürol Kaymak, Beşiktaş'ın avukatlığı yaparken Tahkim listesine Murat Aksu tarafından yazdırıldı. Ali Turan dışındakiler Beşiktaş'a yakın. Hatta Turan da F.Bahçeli olmasına karşın Murat Aksu'ya yakın"

KİMSE MEMNUN DEĞİL
Tahkim'den kendilerinin de, kurulu seçtiren Beşiktaş'ın da, hatta federasyonun da memnun olmadığını savunan Yıldırım, "Öztek ve Ünan dışındakiler, F.Bahçe düşmanlığını öyle bir boyuta getirdiler ki, aynı zamanda Milli Takım'ın futbolcusu olan Deniz Barış'ın lisansını bile iptal ettirdiler. Dünyanın herhangi bir ülkesinde bir futbolcunun lisansının iptal edildiği örneğini göstersinler biz hiçbir şey konuşmayalım. Futbolcunun temel hakkı olan oynama hakkını nasıl elinden alırlar? Ama Tahkim Kurulu'nun duruşu belli" diye konuştu. Yıldırım ayrıca İlhan Cavcav'ın zaman zaman G.Birliği Başkanı sıfatı ile Kulüpler Birliği Başkanı sıfatını karıştırdığını da iddia etti.

OYNAMAZSA NASIL ÖDER?
Deniz Barış olayının bu oyuncu ile Gençlerbirliği arasında olduğunu söyleyen Yıldırım, "Deniz'in 2005 yılına dair peşinatlarını ödedik. Ancak maç başına alacaklarını ve yıl içinde alması gereken taksitlerini ödeyemedik. Bir kere bu çocuk oynamaz ve para kazanmazsa borcunu tahsil edemezsin. İcra kanununa göre gelirin 4'te 1'ini tahsil edebilirsin. Bu çocuğun geliri yok ki bir ödemede bulunsun. TFF bize 'Alacaklarını ödeme. Şu hesaba yatır' deseydi biz de öyle yapardık. Ama sorunu çözme yerine lisans iptali yapıldı. Başkaları 15 yabancıyla karşımıza çıkıyor biz bir Türk futbolcusunu oynatamıyoruz. Bir de dışarı baksınlar. Ribery, Murat Yakın, Ortega olaylarını incelesinler" yorumunda bulundu.

YÜZLERİNE SÖYLÜYORUM
Fenerbahçe Başkanı, 'tehdit mektubu' iddiaları için de "Ben niye mektup yazdırayım. Ben 'Siz yanlış yapıyorsunuz. Yanlış yapıyorsunuz' diye yüzlerine söylüyorum. Levent Bıçakcı'ya sorun, Ufuk Özerten'e sorun, Aziz Yıldırım onları bir kere herhangi bir konuyla ilgili aramış mı? Tahkim'in bazı üyeleri tarafsızlık ilkelerini çiğnemişlerdir. Bunlar, bir 'yükselen değer'i durdurma çabasıdır. Bir takım gol atamıyor, hemen 'Aziz Yıldırım' deniyor. Kendi başarısızlıklarını bizim üzerimizden örtmeye çalışıyor" ifadesini kullandı. Yıldırım "Bu kadar güçlü müsünüz?" sorusuna ise "Ben doğruların yanındayım. Tek gücüm doğruluğun gücüdür" yanıtını verdi.

MURAT AKSU'DAN YANIT
Yıldırım'ın bu sözleri üzerine SABAH, Murat Aksu'yu arayıp, iddiaları sordu. Tahkim Kurulu'ndaki istifaların arkasında kendisinin olduğuna dair iddialara ve imalara gülüp geçtiğini söyleyen Aksu, "Ben kesinlikle istifa ettiren değilim. Tam aksine tehditle, baskıyla istifa ettirilen insanları bu kararlarından vazgeçirmeye çalışıyorum. Çünkü Türk futbolunun yeni bir kaos ortamına sürüklenmesini istemiyorum. Başka hesapları olanlar, bunu bizimle birlikte göremezler. Türk futbol kamuoyunu oturup düşünmeye çağırıyorum. 'Söylenen mi yapmış; yoksa yapan mı söylüyor?' Bütün mesele bu sorunun yanıtında" yorumunda bulundu. Bu arada Levent Bıçakcı'nın Murat Aksu'dan istifaları önlemek için devreye girmesini istediği öne sürüldü.

1 2 3 4 5
 
DİĞER SPOR HABERLERİ
 Milli Takım için devam!
 İşte o sözleşme!
 Tigana imzaya kaldı
 Şardan da aday
 Prens işbaşında
 Schalke 06!
 Damir'in günü: 101-91
 Olay vekile 1 yıl ceza!
 Altıntop: Gidiyorum
 Beşiktaş'ta Ailton yok, Sergen kadroda...
 Horoz'un sesi yükseldi
 Sarıyer sürpriz arıyor
 G.Antep'in konuğu Erciyes
 Malatya'da 3 sakat var
 Hidayet Büyüledi
 İşte örnek davranış!
 Extra
 Günün içinden
REHA MUHTAR
Tahkim mi, tahakküm mü?.
Tahkim Kurulu karıştı.. 10...
AHMET ÇAKAR
Futbol Federasyonu ateşle oynuyor...
Türk milleti olarak...
İSKENDER GÜNEN
Acemiler mangası!
Trabzonspor kendi sahasında bile...
Halk da YÖK'ten şikâyetçi
Halk da YÖK'ten şikâyetçi
Erdoğan, kamuoyu araştırması yapılsa halkın YÖK'ten şikâyetinin...
Gül: Rektörler de hesabını verecek
Gül: Rektörler de hesabını verecek
Başbakan Vekili Abdullah Gül, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde...
Hollywood yeni güzelini seçti
Hollywood yeni güzelini seçti
Hollywood'da yapılan ankete göre, ekranların en seksi güzeli tahtına...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu