kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sultanlık bekarlıkta değil, mutlulukta
Sultanlık bekarlıkta değil, mutlulukta

İki aile varmış ve her iki ailenin de birer kız çocuğu. Bir gün misafirlikte sohbete başlamışlar... "Eee sizin kızdan ne haber?" "Biliyorsunuz işe girdi geçen sene. Başını kaşıyacak vakti yok. İlk başlarda geceleri fazla mesai yapıyordu. Hafta sonları da çalışmaya başladı. Patronu çok sevmiş, her işi ona veriyormuş. Derken Ankara seyahatleri başladı. Bizimki çanta gibi; patron nereye o oraya. Sonra Paris seyahatleri filan en sonunda bu iş böyle olmayacak dediler, patronu ev tuttu. Deli gibi çalışıyor evladım. Eee, peki sizinki ne alemde?" "Valla bizimki de o.... oldu ama ben sizin kadar güzel anlatamıyorum..."

KELAYNAK MİSALİ
Şimdi bu nereden mi çıktı? Maalesef etrafı bunlar yani .....lar sardı. İşin kötüsü çoğu da hanımefendi edalarında. Çok hoş, karizmatik bir adam yanında bir tane bu abla. "Yok, adam hata yaptı" diyorsunuz, derken başka bir hoş abi yanında yine bu ablalardan biriyle dolaşıyor. Kadim dostum Emir'e sordum, uzman cevabı alayım diye. O da "Abi siz nasıl kaliteli, düzgün, beyefendi, kültürlü adam bulamıyorsanız, erkekler de düzgün, kaliteli abla bulamıyor" dedi. "Güzel olsa düzgün olmuyor. Biraz okumuş, düzgün, aile terbiyesi almışların çoğu cool ve kasıcı. Yani öyle iyi terbiye almış, karşılıklı sohbet edebileceğin, beraber güleceğin, üstelik de hoş ablayı kim kaybetmiş de erkekler bulsun? Yok kızım yok, kelaynak kuşu gibi nesilleri tükendi" dedi. Yaşasın kızlar, bizden pek kalmamış. Hadi piyasaya, baksanıza etrafı varoşlar sarmış. Şöyle bir ortalığa çıkıp piyasayı sallayalım, ne dersiniz? NEW YORK'TA perşembe günü bir toplantıya katılmak zorunda olduğum için yine döküldük yollara, havaalanlarına. Şu Amerika'ya gitmeyi emin olun, bavulların didiklenmesinden, bu da yetmiyormuş gibi; sanki memleketlerine çok meraklıymışız ve de oraya göç edecekmişiz gibi; kuyruklara girip sırat köprüsünden geçer gibi; terlemekten dolayı sevmiyorum. Zaten 11 saat yol gidiyorsun, bir de benim gibi uçakta uyuyamayan tiplerdensen iyice sersem sepelek oluyorsun. İşte ben de böyle bir vaziyette uçaktan inip o sırat köprüsü kuyruğuna girdim. Kardeşim bir taraftan yorgunluk, bir taraftan sıcak, bir taraftan kuyruk iyice bunalmış vaziyetteyken, yanımda bekleyen İtalyan çift kavga etmeye başlamasın mı! O gürültülü İtalyanca'yla bir bereketli tartışıyorlar ki görmeyin.

YAŞASIN ÖZGÜRLÜK
Bence kadının bu denli hararet yapmasının en önemli sebebi bu kuyruk da, adamcağız aldı olaydan nasibini. Kadının dur düğmesi ya bozuk ya da zaten yok; dur durak bilmeden bağırıyor. Birden "Oh be" dedim, "Ayşe ne mutlusun sen! Canın nereye isterse gidiyorsun; canın kimi isterse onu görüyorsun; yok kimseyi görmek istemezsen tek başına evinde dinleniyorsun. Yaşasın özgürlük. Zaten şu evlilik denen şey iyi bir şey olsa adına nikah kıymak denir miydi? Düşünsenize bir şeylere kıyılıyor. Nasıl desinler yaşam kıyma, işte kibarlık etmişler de nikah kıyma falan demişler". Tam bunları düşünürken diğer tarafa kafamı çevirdim, bir çift gördüm. Sıcak demeden, kuyruk demeden öpüşüp duruyorlar. "Tamam kardeşim, işte bunlar evli değil" derken adam eliyle kadının saçını düzeltti ve orada beni şaşırtan şeyi yani alyansını gördüm. "Demek böylesi de var Ayşe ama sen bunu değil öbürünü gör ve mutsuz olma" diye kendimi kandırıp görevliye doğru ilerledim. "Sultanlık galiba bekarlıkta ya da evlilikte değil, mutlulukta" diye düşündüm.

Ayşe Brav

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Teknocular Paris'i salladı
 Bir Dilek bin umut oldu
 Ayşe Brav: Her kadın böyle sevilmek ister
 Herkesin gözü onda
 Annenin korkusu çocuğuna geçmesin
 Düşünce uzmanı İstanbul'a geliyor
 Mahalle sokağın tadını çıkarıyor
 Otomobil gürültüsü yerine çocuk sesi
 TV5'e program önerileri
 Çık oradan ey lanetli melun!
 New Kids on the Block artık emlakçı
 Kool and the Gang sudan ucuz
 Sürüden ayrılanı kurt kapar
 Londra'dan ithal popçu
 Hayal adamının 60 yıllık anıları
 Esnaf, sanatçı elele verdi
 Dışarı Çıkmadan Önce
 7 gün 7 gece nerede ne yapmalı?
 Cep telefonundan fotoğraf makinesi olur mu?
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
'Binmişsin Başbakan'ın uçağına. Yedin, içtin, indin mi?'...
FİLİZ AKIN
Çocuklarımız için
"Ferrari'sini Satan Bilge" kitabını...
ALİ POYRAZOĞLU
Leydi Bıdık İstanbul'da
Bahçemdeki kayısı ağacı...
Cabernet Sauvignon
Fransız kökenli Cabernet Sauvignon üzümünden yapılan kırmızı şarabın benzersiz...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.