kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
  » Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Eşi Kadriye'nin gadrine uğradı
Ulubay'ın avukatı kim vurduya gitti

Yedibela Kadriye!

88 yaşındaki eski işadamı... Bakıcısıyken eşi olan 'suç dosyası kabarık' bir kadın... Film gibi dava....

Seyit Ulubay. Çimento sektörünün eski ve ünlü ismi... Yaşı 88... Bakıcı olarak yanına giren ve "sarhoş kocamdan boşandım" diyen Kadriye Çiçek ile (43), acıdığı için evlendi.

FUHUŞ VE ÇALINTI ÇEK
Ama kısa süre sonra gerçek ortaya çıktı. Çiçek altı kez evlenip boşanmıştı... Hakkında fuhuştan çalıntı çeke kadar birçok suçlama vardı... İşadamı Ulubay'ın vekâletini alıp arsasını da satmıştı...

1 MİLYAR LİRA NAFAKA
Ulubay, genç eşine boşanma davası açtı... Çiçek bir milyar nafaka, 15 milyar lira tazminat istedi. Dava sürerken avukat vuruldu...

Kızı da tehdit ediliyor

Seyit Ulubay'ın kızı Neşe Ulubay, boşanma davası açıldıktan sonra tehdit edildiği iddiasıyla yargıya başvurdu. Ulubay, "Beni arayıp 'Kadriye bize sığındı, baban davadan vazgeçmezse bir milyon dolar alır, sizi de öldürürüz' tehdidini savurdular" diye ifade verdi.


Eşi Kadriye'nin gadrine uğradı

İşadamı Ulubay, bakıcı olarak işe alıp karısı yaptığı Kadriye Çiçek'ten karanlık geçmişi nedeniyle boşanmaya çalışıyor.

Kocaeli'nin Hereke beldesi yakınlarında kurulu bulunan Nuh Çimento Fabrikası'nın ilk genel müdürü olarak iş hayatına atılan Abdurrahman Seyit Ulubay'ın (88) başı, bakıcı olarak işe alıp, acıdığı için evlendiği 43 yaşındaki eşi Kadriye Çiçek'le belada. Ulubay, mağdur bir kadın olarak tanıyıp nikâhlandığı eşinin fuhuştan çalıntı çeke kadar uzanan bir suç dosyası ve 6 eski kocasının olduğunu öğrenince boşanmak için dava açtı.

YÜREĞİ SIZLAMIŞTI
1960-63 yılları arasında Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Başkanlığı (TÇMB), 5 Mart1986- 11 Kasım 1987 tarihleri arasında ise Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GSOB) Müteşebbis Heyet üyeliği de yapan 88 yaşındaki Abdurrahman Seyit Ulubay, yarı yaşındaki Kadriye Çiçek'in (43) 'hikayesini' dinleyince ona çok acıdı. Anlattığına göre Çiçek, bir evlilik yapmış, alkolik olan kocasının dayaklarına maruz kalmış, bu acıya daha fazla dayanamayıp çareyi iki çocuğuna rağmen eşinden boşanmakta bulmuştu. Ulubay, genç kadına kol kanat germeyi, malvarlığından bir kısmını 2 çocuklu bu zavallı anneye vermeyi aklına koydu. Zaten bir süredir banka, emlak ve vergi gibi işleri, kendisinin yorulmaması gerektiğini söyleyerek aldığı vekaletnameyle Kadriye Çiçek yürütüyordu.

MÜTEVAZI HAYAT
12 Ekim 2004 tarihinde Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde sade bir nikâh yapıldı. İşte bu nikâh asıl 'hikaye'nin başlangıcı oldu. Daha birkaç gün olmuştu ki Çiçek, oturdukları dairenin kendi üzerine yapılmasını istedi. "Ev almazsan kalmam" diye tutturdu. Çiçeği burnunda gelinin nikâhtan birkaç gün sonra Didim'de bulunan villa arsasını sattığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan sadece bununla kalmadı. Kadriye Çiçek'in başından tam 6 evlilik geçmişti. 3 çocuğu vardı ve sicili suçlarla doluydu. Vekaletnameyi iptal ettiren Abdurrahman Ulubay hemen mahkemeye başvurarak boşanma talebinde bulundu. Kadriye Çiçek'in iyi niyetini istismar ettiğini ve kendisini kandırdığını söyledi. Soyadını kullanarak varlıklı yerlere girmeye çalıştığını da iddialarına ekledi. Eşinin boşanma davası açtığını öğrenen Kadriye Çiçek ise bu konuda Ulubay'ın kızı Vesile Neşe'yiSUÇ LİSTESİ KABARIK Abdurrahman Seyit Ulubay’ın  mağdur bir kadın olduğunu düşünerek evlendiği Kadriye Çiçek’in  polisteki suç listesinin hayli kabarık olduğu belirlendi.suçladı. Ona göre Neşe, babasının evlenmesini kendisi için büyük bir maddi kayıp olarak görüyordu ve bu yüzden boşanmalarını istiyordu. Cevap dilekçesinde "mütevazı bir hayat" sürdüğünü dile getiren Kadriye Çiçek, kendisini önce nikâh salonunda, sonra kapı dışında, şimdi ise adliyede bulduğunu belirterek, şimdilik yasal hakları saklı kalmak kaydıyla 1 milyar lira yoksulluk nafakası, 5 milyar lira maddi, 10 milyar lira da manevi tazminat talep etti. Abdurrahman Seyit Ulubay'ın avukatının mahkemeden talebi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'ne yazı yazıldı. Kadriye Çiçek'in bugüne kadar yaptığı evliliklerde kullandığı soy isimler de belirtilerek sicil dosyası istendi. Çiçek'in İzmir'de bir pavyonda okuyuculuk, fuhuşa aracılık, çalıntı çek kullanmak, gizli fuhuş yapmaktan sicilinin bulunduğu, Kadıköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde halen "fuhuş yapmak ve yaptırmak" suçlarından yargılandığı, İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "çek kanununa muhalefet" suçundan arandığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından mahkemeye bildirildi. Abdurrahman Seyit Ulubay'ın avukatı, Kadriye Çiçek'in Kadıköy'deki yargılaması sırasında verdiği ifadesinde para karşılığı fuhuş yaptığını, mekan olarak evini kullandığını itiraf ettiğini, davanın diğer sanıklarının da Kadriye Çiçek'i Hülya ve Müge gibi takma isimler ile tanıdıklarını, fuhuş yaptığını belirttiklerini ifade etti.

KIZI TEHDİT EDİLDİ
Abdurrahman Seyit Ulubay, 300 milyon lira olarak bağlanan tedbir nafakasının kaldırılmasını ya da Kadriye Çiçek'in yaşam biçimi dikkate alınarak asgariye indirilmesini, meslek edindiği iş dikkate alınarak soyadını kullanmaktan men edilmesini içeren dilekçeyi bir süre önce mahkemeye sundu. Öte yandan Abdurrahman Seyit Ulubay'ın kızı Vesile Neşe Ulubay da Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak "telefonla tehdit" edildiğini bildirdi. Vesile Neşe Ulubay başvurusunda kendisini arayan kimliği belirsiz bir şahsın "Kadriye Çiçek bize sığındı. Boşanma işlemine son verilmemesi halinde 1 milyon dolar alır, sizleri de öldürürüz" dediğini ifade etti.

Atilla DİŞBUDAK - mGülcan DEMİRCİ / MERKEZ


1 2 3 4 5
 
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 Susurluk kazası gibi
 Cerrah'tan ilginç öneri
 'Ayaklar baş oluyor'
 Özkök: TSK'da ayrımcılık yok
 Mossad ajanları silah sokmuş
 Demirel'in 'suikastçısı' eczane açtı
 Türk Eğitim-Sen velileri korkuttu
 OKS tercihi için okula dava açtı
 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak
 Yurtlara başvuru sonuçları açıklandı
 Güneydoğu'da dam' bilançosu
 Esin için 172 bin Euro harcandı
 Geyik avı bedeli 8 bin 300 YTL
 Belek'te orman katliamı mahkemelik oldu
 İdem köyünün altı mozaiklerle kaplı
 Düzeltme
YILMAZ ÖZDİL
12 Eylül'ün Televole Susurluğu
Nedir kardeşim bu Deniz...
ALİ KIRCA
Durum!
Dün memleketimizin konuştuğu konu artan terör...
ÖMER LÜTFİ METE
Milli Güvensizlik Kavşağı'nda bölücüye 'pozitif'...
FATİH ALTAYLI
Amirine şantaj yapan vatandaşa ne yapar!
Dün gazeteleri...
ERDAL ŞAFAK
Mütekait Ali Amca sizi gözetliyor
İSTANBUL Emniyet...
Artık istenmeyen adam
Irak'tan askerleri çekebileceği yolundaki sözleri, Savunma Bakanı...
İşe girmek için Kaf Dağı'na tırmandılar
Masallardaki padişah, Kaf Dağı'ndaki hazineyi isterdi. Günümüzde de...
Bir Galatasaray klasiği
Bir Galatasaray klasiği
G.Saray Heinz'ın bonservis bedelinin ödeme vadelerindeki sorunu...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu