kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Tarkan'ın kaslı vücudu şampiyona emanet
Tarkan'ın kaslı vücudu şampiyona emanet
Tarkan'ın beslenme programından örnek

Tarkan'ı zayıflatan vücutçu

Vücut şampiyonu Kerim Topsakal'ın talimatlarına uyan Tarkan'ın beli bir ayda 6 cm inceldi.

Kerim Topsakal, Tarkan'ın yeni fiziğini borçlu olduğu isim. Dört kez Türkiye vücut şampiyonu olan Topsakal'ın zayıflatma formülü basit. Hamur işi, margarin ve şekerden uzak durun, sebze ve salata ağırlıklı beslenin. Mutlaka aletli spor yapın.


Tarkan'ın kaslı vücudu şampiyona emanet

Tarkan, Burak Kut ve Doğuş'un korumalığını yapan vücut şampiyonu Kerim Topsakal bu isimlerin spor hocalığını da üstleniyor. Tarkan, Topsakal sayesinde 8 kilo verdi, beli 6 santim inceldi, omuzları genişledi.

Yeni albümünü yakında piyasaya çıkaracak olan Tarkan sadece sesi ve şarkılarıyla değil görünümü ve fiziğiyle de hızlı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. İmajına her zaman dikkat eden ünlü şarkıcı hem fazla kilolarından kurtulmak, hem de Koray Kasap'a çektirdiği fotoğraflarda güzel çıkmak için Türkiye vücut geliştirme şampiyonlarından Kerim Topsakal'la çalıştı. Bir ay boyunca Tarkan'a yoğunlaştırılmış bir program uygulayan Topsakal, bu kadar kısa bir sürede ünlü şarkıcının belinden 6 santim inceldiğini, omuzlarının 4-5 santim genişlediğini, kollarının geliştiğini ve bacaklarındaki fazlalıkların gittiğini söylüyor. Tarkan, Topsakal'ın programıyla 8 kilo da vermiş. Aslında bu Tarkan'la Topsakal'ın ilk işbirliği değil. 1995'te Tarkan'ın koruması olarak çalışmaya başlayan Kerim Topsakal'ın bu görevi sadece 1,5 ay sürmüş. Şimdi o günleri kötü bir tecrübe olarak değerlendiriyor: "Ben işe bar ve stat koruması olarak başladım. Bu nedenle sert ve agresif bir tarzım vardı. Kafa yapısı olarak da, yaş olarak da o zamanlar bu kadar olgun değildim. Bir gün kalabalık bir yere gittik, ben biraz agresif davrandım, sonucunda da ayrıldık."

TARKAN'IN ÖDÜLÜ DONDURMA
Vücut geliştirme dalında dört Türkiye şampiyonluğu bulunan Kerim Topsakal'ın Tarkan'la yolu daha sonra da birçok defa kesişmiş. Dönem dönem Tarkan'ın koruması olarak çalışan başarılı sporcu, ünlü sanatçıya spor hocalığı da yapmış. Kerim Topsakal'ın son uyguladığı programda ünlü sanatçı haftanın üç günü 1,5 saat kardiyo, diğer üç günü ise 1 saat aletli çalışmış. Topsakal tecrübelerine dayanarak Tarkan için bir de beslenme programı uygulamış. Bu beslenme programına göre Tarkan bir, bir buçuk ay boyunca hiçbir şekilde hamur işi, şeker ve margarin tüketmemiş. Ama bu patates kızartması yemediği anlamına gelmiyor. Yağsız kızartılan patatesler ve sigara börekleri bu dönem içinde ünlü sanatçının en çok tükettiği yemeklerin başında gelmiş. Haftada bir kez yediği dondurma ve yüz gramı geçmeyen fındık, fıstık ise bu işin mükafatı olmuş. Topsakal'a bir ay süren bu yoğun tempoya Tarkan'ın hiç isyan edip etmediğini sorunca şu yanıtı alıyoruz: "Arada isyan ettiği de oldu tabii. Özellikle de yemek açısından. Türk mutfağını çok sevdiği için canı tatlı, kızartma türü şeyler istiyordu. Ama Tarkan'ın çok enteresan bir yapısı var, çok hırslı. Kendini bir yola koyduğu, 'bunu yapacağım' dediği zaman çok disiplinli oluyor." Kerim Topsakal Tarkan'la 24 saat çalışsa bıkmayacağını anlatıyor. Buna neden olarak da başarılı şarkıcının çok pozitif, alçakgönüllü bir insan olmasını gösteriyor: "Tarkan mükemmel biri, dünyanın en güzel kalpli insanı diyebilirim. Benim için onunla çalışmak büyük bir onur." Tarkan, Kerim Topsakal'ın korumasını ve spor hocalığını yaptığı tek ünlü değil. Tarkan'dan sonra Burak Kut'la çalışmaya başlamış. Koruma işinde asıl Kut'un yanında piştiğini söyleyen Topsakal, ünlü sanatçının enteresan bir yapıya sahip olduğunu anlatıyor: "Onun tarzı çok farklı ama bence Türkiye'deki en iyi sesler biri. Müzikal anlamda da çok bilgili, oturup kalkmasını çok iyi bilen, dengeli, karşısındaki insana çok saygılı davranan bir insan. Ne olursa olsun kendi kişiliğinden ve müzikal kimliğinden taviz vermez." Burak Kut'la iki yıl çalıştıktan sonra ise dört yıl boyunca Doğuş'u koruma görevini üstlenmiş. Tabii ona da spor hocalığı yapmış. Tahmin edebileceğiniz gibi Doğuş bir vücutçuyu aratmayan kaslarını ona borçlu. Ama Topsakal Doğuş'un kas yapma konusunda ipin ucunu biraz kaçırdığını düşünüyor: "Doğuş'un yaptığı vücut biraz fazlaydı çünkü sanatçı olarak öyle bir vücuda sahip olması normal değil. Ama o vücut yapmayı çok seviyordu, çok istekliydi. Hatırlarsanız ceza yiyeceği için Almanya'ya kaçmıştı. Orada kaldığı altı, yedi ay boyunca ben de yanındaydım. Yapacak başka bir işimiz olmadığı için de bol bol spor yapıp, vücut çalıştık."

DİZİLERDE OYNAYACAK
Kerim Topsakal en çok Doğuş'la çalışırken zorluk çekmiş. Biraz karışık bir yapıya sahip olan Doğuş'u anlamanın zor olduğunu söylüyor ve ünlü şarkıcıyı "Heyecanlı, yerinde duramayan, aceleci" biri olarak anlatıyor. Ama çok da iyi bir insan olduğunu sözlerine ekliyor. Kerim Topsakal'ın korumasını yaptığı kişiler arasında yabancı isimlerde var. Bunların başında Faithless grubu, ülkemizde "Where are you?" şarkısıyla tanınan Imani ve Malezya Sultanı da var. Zaten en büyük pişmanlıklarından biri de kendisini koruması olarak İngiltere'ye götürmek isteyen Imani'ye askerdeki Doğuş'u bırakmak istemediği için "hayır" yanıtı vermesi. Bugün iki yıl önce Bağcılar'da açtığı For You adlı spor salonunda hocalık yapan, vücudundan dolayı kızların kendisini "yaratık" gibi görmesinden şikayetçi olan 34 yaşındaki Kerim Topsakal'ın hedefleri arasında dünya vücut şampiyonu olmak var. Bunun için de maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor. Koray Kasap'a çektirdiği fotoğraflarla ajanslara başvuran başarılı sporcu dizilerde ve reklamlarda rol alarak ihtiyacı olan bu parayı kazanmayı amaçlıyor.

Eylem BİLGİÇ

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 ABD askerlerinin yüzükleri Ankara'dan
 F1 pilotlarına geleneksel hediye
 Sorgun'da herkes çevre için çalışıyor!
 Koleksiyoncuların gözdesi seri katiller
 'Sosyetik' modacılar ve ağabeyler
 Nargile keyfi 'zehir' oldu
 Yeni sezonda 'ağır ve oturaklı' olmak moda
 Beş tasarımcı bir yerde
 En yeni ve eğlenceli
 Dışarı Çıkmadan Önce
 Soruları bil, kulise gir
 Kitaplarınızı paketleyin
 Yelkenleri şişirme zamanı
 Almanların yeni gözdesi 36.5 milyon euro değerinde
 Bulutlara bakıp depremi görüyor
 Marduk bekleniyordu Lila geldi
 MS olduğumu doktorlar anlamadı, ben tahmin ettim
 Türki ressamlar anavatanda buluştu
 Formula 1'in Türk kızları
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
BALÇİÇEK PAMİR
Evde zeka testine hayır
Siz siz olun sakın evde zeka...
Bağbozumunda şarabın tadı başkadır
Şarap firmaları her yıl bağbozumu zamanında bağlarının kapılarını...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.