kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
  » Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    İşte İnsan
    Sinema
    Turizm Rehberi
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Omer Lutfi Mete @ SABAH
 

Köln'de Mini Haçlı Seferi

Papa'nın Almanya ziyareti medyamıza genellikle olumlu yanlarıyla yansıyor:
- Papa Müslüman temsilcilerle görüştü... Terörizme karşı Müslümanlarla Hıristiyanların işbirliği yapması gerektiğini söyledi. Terörle mücadelede Müslüman gençlerin ' iyi eğitimi 'nin önemi üzerinde durdu.
Peki Papa'nın burada yaptığı köktenci ayırım?
16. Benediktus sinagog ziyaret ediyor ama bir camiye ayak basmıyor.
Hoş Papa'lar -Mason olanları hariç- Yahudilikten de hazzetmezler ama Musevilerin dünya ölçeğinde, -özellikle medyalarda- etkinliklerini hesaba kattıkları için bazı şirinlikler yapabilirler. Böylece Katolik cephe de, Musevi-Protestan Şahinliği gibi sadece Müslümanlara diş geçirebileceğini vurgulamış olur. Papa'nın 'Müslüman gençlerin iyi eğitimi üzerinde önemle durduğu' şeklindeki ifade de böylesi bir ısırganlıktır.
Elbette 'Müslüman gençlerin iyi eğitimi' temennisine kimsenin itirazı olamaz. Fakat Papa, terörden söz ederken böyle temennide bulunduğu zaman, aslında kendince kibar bir dille suçlamasını yapmış demektir:
- Terör İslam'ın ürünüdür!
Evet İslam uygarlığında bir Hasan Sabbah vakası ve bir Haşhaşfelaketi vardır. Bu sabıka İslam'ı değil ama Müslümanları bağlar. Ayrıca hâlâ bir kısım köktendincilerimizin kahpeler savaşı olan suikastlar ve intihar eylemleri için İslam'ın temel kaynağından sözde gerekçe bulmalarını önleyemedikçe hepimiz sorumluluk sahibiyiz.
Lakin bugünün Hasan Sabbah'çı şiddet okulu küresel gizli servislerin elindedir. Tarihteki Hasan Sabbah'tan gizli örgüt inceliklerini öğrenip Batı'ya taşıyan 'Tapınakçılar' sonraki çağlarda Batı sömürgeciliğinin beyin takımlarını oluşturmuşlardır. Halen de büyük gizli servislerin kumanda merkezlerinde ve fitne mutfaklarında bu mahfiller etkindir. (Nazi'ler için de böyleydi.) Batılı şahinliklerin akıl hocaları genellikle Haşhaşbenzeri gizli yapılardan gelmedir. Batı'nın ürettirdiği yeni güncel Haşhaşörgütü Kaide'dir.
Papa'nın Almanya ziyaretine pespembe gözlükle bakanlarımız, 'olumlu' görünen söylemlerindeki 'haçlı kızıllığı'nı fark edemiyorlar. Oysa BBC'nin muhabirleri Papa'nın Almanya ziyaretinden öyle ayrıntılar aktarıyorlar ki, onları görünce bu geziyi 'Mini Haçlı Seferi' saymamak imkansız. Belki BBC'nin böylesi şüpheci yaklaşıp ziyaretten olumsuzluklar yansıtmasının altında İngiliz bilinçaltındaki 'Germen Gıcığı' aranabilir ama aktarılan olayların nesnel gerçekliği tartışılmaz.
Sinagog ziyaret eden Papa özellikle cami ziyareti yapmamıştır.
Bu eleştiri üzerine son dakikada programa böyle bir ilave yapılırsa 'sayım suyum yok' derim. Zira bu ziyarette böyle bir sahtecilik de yaşandı. Papa ziyareti dolayısıyla Köln'e gelecek Katolik gençlerin ailelerce misafir edilmesini isteyen organizasyon komitesi çirkin bir ayrım yaptı. Türk aileler 'biz de ağırlayabiliriz' deyince organizasyon komitesi 'sakıncalıdır' deyip karşı çıktı. Eleştiriler üzerine çark edildi ve 'Türkler de misafir edebilir' diye açıklama yapıldı.
Ziyaretin en önemli gerçeklerinden biri; ülkedeki Protestanları bile kaygılandıran (!) 'İslam Tehlikesi'ne karşı Alman gençlerini bilinçlendirmek.
Bu öyle bir tutku ki, bazı Alman din adamlarını galeyana getirmekte, İslam'a karşı 'Kaideci' sertliğinde saldırgan mücadele verme yolunda vaazlar ettirebilmektedir.
Hasılı Papa'nın ziyareti, Alman gençliğini yeniden Hıristiyanlaştırma hedefine yönelik bir etkinlik. Tabii ki Hıristiyan bir toplum için doğal bir girişim. Ancak, şimdilerde Alman gençler İslam'dan çok Budizm'e ilgi duydukları halde, Müslümanları fiilen 'bir numaralı düşman' gibi göstermeyi tetikleyecek kampanyaların kime ne hayrı olabilir?
Bu saatten sonra hiçbir kampanya germen megalomanisini şaha kaldırıp, AngloSakson güdümlü küresel sömürgenliğe seçenek üretebilecek şahin bir 'Hıristiyan Alman Gençliği' yetiştirmeyi beceremez.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
 Üstsüze bakmayan Bakan mı olur?   / 19-08-2005
 Telekom ihalesine dair   / 18-08-2005
 Öcalan da, sözde hasımları da affedilemez!   / 16-08-2005
 KİT pazarına necaset mi yağıyor?   / 15-08-2005
 Bölücülüğe vaziyet etmek (II)   / 12-08-2005
 Bölücülüğe vaziyet etmek (I)   / 11-08-2005
 Telgrafın tellerine kim konacak?   / 09-08-2005
 Düğün dernek ve örnek   / 08-08-2005
 Kapitalizmin 1984'ü (2)   / 05-08-2005
 Kapitalizmin 1984'ü (1)   / 04-08-2005
ÖMER LÜTFİ METE
Köln'de Mini Haçlı Seferi
Papa'nın Almanya ziyareti...
FATİH ALTAYLI
'Türkiye bu işi daha uzun yıllar yapar'
Dün Türkiye'nin...
MEHMET ALTAN
Cehaletin nefreti
Türkiye'deki en büyük işkencelerden...
ERDAL ŞAFAK
Vitrin ve arkası
Türkiye'nin imaj vitrini ışıl ışıl.
'Kuzeyde Kürt güneyde Şiiler terör estiriyor'
Washington Post gazetesine konuşan Iraklı insan hakları yetkilileri...
'Müslümanlar terörist olarak doğmuyor'
Papa ile görüşen Müslüman Türk temsilciler "Kimse bir Hıristiyan'ın...
İstikrar bozuldu
İstikrar bozuldu
Fenerbahçe 2 haftalık 'beraberlik istikrarını' Rize'de bozdu. Devreyi...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu