kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
  » Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Hem sigaradan kurtulun hem toksinlerden arının
'Bu tedaviyle pasınızı atın!'
Sigara enfeksiyona kapı açıyor

Hem sigaradan kurtulun hem toksinlerden arının

Sigarayı bırakmak isteyenlerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biri de, akupunktur. Akupunktur tedavisinden herkesin yararlanabileceğini söyleyen uzmanlara göre, tedavinin en büyük özelliği, yoksunluk hissini minimuma indirmesi

Akupunktur Uzmanı Dr. Atilla Okçal, çeşitli tedavilerin bir arada kullanıldığı kombine bir tedavi ile toksinlerden arınarak sigarayı bırakmanın yollarını anlattı.

Sigara bırakmada akupunkturun faydası oluyor mu?

Ülkemizde akupunkturdan en fazla sigarayı bırakma konusunda yararlanılıyor. Bir kişi akupunktur yardımıyla sigarayı bırakmak istiyorsa, kişinin bağımlılığının ve bırakma kararlılığının durumuna bakılarak tedaviye kabul ediliyor.

Kaç seansta sigarayı bırakmak mümkün?

Tek seans uygulama veya çoklu seans uygulama olarak 2 ayrı tedavi biçimi seçeneği mevcut. Buna hastayla görüşerek ortak karar veriliyor.

HERKESE UYGUN

Çoklu uygulama nedir?

Çoklu uygulamada birazdan bahsedeceğim kombine tedavide uyguladığımız gibi sadece akupunktur uygulaması içinde hastanın 2 hafta boyunca 10 seans gelmesi ve ortalama her gün 3045 dakikasını ayırması gerekir.

Kimler akupunktur tedavisi görebilir?

Herkes akupunktur tedavisinden faydalanabilir. Kişi kararlılığını sürdürdüğü müddetçe akupunkturdan en üst düzeyde yararlanır. Yoksunluk sendromunun ortaya çıkaracağı şikayetleri minimum düzeyde hisseder. Seansların bitiminden itibaren hastanın sigaraya dönüşünü engellemek için en azından 6 ay boyunca doktoruyla irtibatını koparmaması ve tekrar içebileceğini hissettiğinde destek tedavi alması gerekir.

Sigarayı bırakırken akupunkturdan başka hangi yöntemler mevcut?

Akupunktur sigara bırakmada en etkili yöntemlerden biridir. Bunun dışında hipnoz, nikotin bantları veya meditasyon gibi alternatif tedavi yöntemleri mevcut. Ama bu yöntemlerden hangisi tercih edilirse edilsin başarıya ulaşmada birinci öncelik kişinin sigarayı bırakmaya çok istekli ve bilhassa üstüne basarak söylüyorum çok kararlı olmasındadır.

İyonize oksijen destek programı nedir?

Önemli olan, bırakma sürecinde bağımlı kişinin motivasyonunun kaybolmamasıdır. Akupunkturla sigara bırakma programına ek olarak, iyonize oksijen tedavisi ve antioksidan tedavisi uygulanıyor. Her tedavi biçimi tek başına uygulandığında dahi çok faydalı sonuçlar ortaya çıkarabilirken, üçünün bir arada kullanılması sigara tedavisinde aldığımız olumlu sonuç yüzdesini yükseltiyor.

Bu tedavinin diğerlerinden farkı nedir?

Akupunktur uygulamasıyla, sigara bırakmanın ilk günlerinde herkesin en büyük problemi olan stresi çok az düzeyde hissetmekte, sigara arama isteği, huzursuzluk, sinirlilik, keyifsizlik, gerginlik, konsantre olamama gibi şikayetleri en alt düzeye indirilir. Ayrıca akupunktur tedavisi sayesinde ortaya çıkan endorfin hormonu bu yoksunluk dönemindebaşlayabilecek baş ağrısı ve benzeri şikayetleri geriletir.

YORGUNLUĞA SON

İyonize oksijen tedavisi neydir?

Normal koşullarda ve deniz seviyesindeki havada en fazla yüzde 21 oranında oksijen bulunur. Ancak günümüz insanını en çok kaygılandıran konulardan biri olan çevre kirliliği, yeşil alanların sorumsuzca tahrip edilmesi ve tabii ki betonlaşma, şehir merkezlerinde soluduğumuz havadaki oksijen oranını yüzde 19'lara kadar düşürür. Bu durum, temiz olmayan ve yetersiz olan oksijenli havanın solunmasıyla kronik yorgunluk, bitkinlik ve halsizlik hissi, kendimizi mutsuz, bezgin hissetmemiz, çabuk sinirlenebilmemize yol açar. İşte kişinin sigarayı bırakırken karşılaşacağı bu sorunları minimuma indirmek için iyonize oksijen tedavisi uyguluyoruz.

HER DERDE DEVA

İyonize oksijen tedavisi nasıl yapılıyor?

İyonize oksijen eksikliği bir oksijen cihazı yardımıyla aşamalı olarak sigara bırakma tedavisi görenlere uygulanır. Böylece, iyonize oksijen eksikliğinden kaynaklanan şikyetler ortadan kaldırılır. Sınırlı sürelerle solunan belirli miktar oksijen ve eş zamanda alınan vitamin, mineral antioksidan gibi ek desteklerle yapılan egzersizler, vücudumuzdaki birçok rahatsızlığa iyi gelmekte ve enerji durumunu düzeltmektedir.

İyonize oksijen tedavisini başka yararları var mı?

Oksijen destek tedavisi zihinsel ve fiziksel kapasitemizi arttırır. Fakat iyonize oksijen ile normalde hastanelerde verilen iyonize olmayan oksijen tedavisinin aynı olduğunu düşünmemek ve karıştırmamak gerekir. İyonize oksijen tedavisi sadece sigara bırakmada kullanılabilecek bir metot değildir. Kan ve dolaşım bozukluğunun düzenlenmesi, kronik baş ağrıları ve migrenlerde de uygulanır.
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
 Eğitimsizlik En Büyük Sorun
 Duygusal Birliktelik Olmadan Cinsel İlişki Sağlıklı Değil
 Hem Sigaradan Kurtulun Hem Toksinlerden Arının
 Cinsel İlişki Sırasında, Beyinde Ödüllenme Hormonu...
 Seks Her Yaşta Yapılabilir, Önemli Olan Vücut Sağlığı
 Katkısız Mama
 Uzun Süreli Diyetlerde Dikkatli Olmak Gerekiyor
 Sanal Seksi Sosyal Fobisi Olanlar Tercih Ediyor
 Doğru Yöntemi Belirleyin
 Cinsel Kimlik 3-6 Yaş Arası Biçimleniyor
 İradesini Kullanan Kurtuluyor
 Toplumsal Baskılar Cinsellikten Soğutuyor
 Kent Yaşamının Hem Olumlu Hem De Olumsuz Yönleri Var
 Kendini Hayır İşlerine Adadı
Modern ama sert bir ağa
Modern ama sert bir ağa
atv'nin yeni dizilerinden 'Ateşli Topraklar' ekrana hızlı bir giriş...
'En sıcak' karnaval başlıyor
'En sıcak' karnaval başlıyor
Turkcell'in gençlik kulübü gnçtrkcll'in Marmara, Ege, Akdeniz ve...
'Tarkan'ı oynamıyorum
'Tarkan'ı oynamıyorum
Komedi dizilerinin sevilen oyuncusu Tardu Flordun, 'Davetsiz Misafir'...
'Selvi Boylum Al Yazmalım' ' sahneye çıkacak
'Selvi Boylum Al Yazmalım' ' sahneye çıkacak
Sadri Alışık Küçük Sahne Tiyatrosu, Türk sinemasının'en güzel aşk...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.