kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
13 yıldır süren kabus sona erdi
13 yıldır süren kabus sona erdi

Jackson'ın 13 yıllık kabusu bitti. Peki şimdi ne olacak?... Savcı Tom Sneddon, yıllarca Michael Jackson'ı hapse tıkmak için uğraştı. Ama ünlü popçu "suçsuz" bulununca yine eli boş döndü


13 yıldır süren kabus sona erdi

Savcı Tom Sneddon, yıllarca Michael Jackson'ı hapse tıkmak için uğraştı. Ama ünlü popçu "suçsuz" bulununca yine eli boş döndü.

Michael Jackson geçtiğimiz yıl 31 Ocak'ta Amerika'nın Kaliforniya eyaletine bağlı Santa Barbara şehrinde hakkında açılan cinsel taciz davasından beraat etti. Suçlu bulunması halinde 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Jackson, zorlu geçen, tüm özel yaşamının manşetlere taşınmasına sebep olan yargılama sürecinin ardından kazandığı zaferin tadını çıkarıyor. "Neverland" isimli özel malikanesine kapanan, ailesi ve yakın dostları dışında kimseyle görüşmeyen Jackson, tüm yargılanma süreci esnasında kendisinden desteğini esirgemeyen hayranlarına da internet sitesinde yayınladığı mesajla teşekkür etti.

9 ÇOCUK BABASI
Oysa savcı Tom Sneddon'un (63) 13 yıldır hayatının yegane amacı Jackson'ı demir parmaklıklar arasında görebilmekti. Ve sonunda, karşısında Jackson'ın en az 20 yıl hapiste kalmasına yetecek kadar iddiada bulunan, henüz 14 yaşında bir erkek çocuk vardı. Gavin Arvizo'nun yaşadığını iddia ettikleri tam olarak onun aradığı şeydi. Fakat Sneddon için pazartesi akşamı sadece yeni bir "yıkım" oldu. Jackson bir kez daha "suçsuz" bulundu. Hayatının büyük kısmını Jackson'ı suçlu buldurmak için çalışararak geçiren Sneddon'un jürinin ağzından dökülen "suçsuz" kelimesine verebildiği tek tepki kafasını iki elinin arasına alarak durmak oldu. Sneddon, basına yaptığı açıklamada, Jackson hakkındaki hiçbir görüşünün değişmediğini, yaptığı hiçbir şeyden de pişmanlık duymadığını söyledi. Çünkü o Jackson'ın "sevgi" kisvesi altında çocukları "sapkın isteklerini gidermek" için kullandığını düşünüyor. Ve şimdi Jackson'ın gerçekten suçsuz olduğu için değil, "suçlu olduğunu ispat edecek kadar delil bulunamadığı" için serbest kaldığını düşünüyor. Daha avukatlığa başladığı ilk yıllarda sivri dili ve keskin ifadeleriyle "Çılgın doktor" lakabını kazanan Sneddon, tam 22 yıldır Santa Barbara'da savcılık görevini yürütüyor. Yanında 50'si avukat olmak üzere tam 275 kişilik bir danışma grubu çalışıyor. 9 çocuk babası olan Sneddon, 10 yıl önce Jackson'ın evinde bulduğu erotik materyalleri çocuklar üstünde kullandığı ve ödediği paralar sayesinde elini kolunu sallayarak, bu işten kurtulmuş olmasını hazmedemediği için Jackson'ın peşinden gitmeye devam etti.

BİR DAHAKİ SEFERE
Sneddon için Jackson'a olan hislerinin kan davası boyuta kadar gelmesinin sebebiyse, 1993 yılında yine Jackson hakkında açılan cinsel taciz davası... Jackson'ın 1993 yılında cinsel tacizle suçlanıp ardından aklanmasını asla kabul edemeyen Sneddon, topladığı tüm delillerin Jackson'ı hapishaneye sokacak kadar güçlü olduğuna inanıyordu. Fakat çocuğun ailesi Jackson'dan "20 milyon dolar" aldıktan sonra dava kapandı. Taa ki benzer tacizlerle karşılaşan başka bir çocuk bulunana kadar... Gavin Arvizo tacize uğradığı sırada henüz 13 yaşındaydı. Şu an tamamen iyileşmesine rağmen o dönemde kanser hastalığının pençesindeydi. Sneddon elindeki kurbanla hemen yeniden saldırıya başladı... Bütün hukuki adımları tamamlayan Sneddon, geçtiğimiz Kasım ayında Jackson'ın Neverland isimli evine baskın düzenlenmesini sağladı. Jackson aleyhine, kaybetmesi halinde 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşı kalacağı ikinci cinsel taciz davası açıldı. Daha ilk davada, "Jackson 13 yaşında kanser hastası bir çocuğu Neverland'a davet etti. Ona Peter Pan'dan bahsetmek yerine mastürbasyon hakkında konuştu. Evinde bir gece geçiren çocuğa porno dergiler ve web siteleri gösterdi" diyen Sneddon, bu davada da istediği sonuca ulaşamadı.

İdil Demirel

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Selanik yoğurtçusu
 Hayat kurtaran sıradışı avukat
 SABAH'ta renkli bir gece
 Ünlülerin silah merakı
 Her yer karanlık pür siyah o mevki
 Soykırım Müzesi tarihe ışık tutuyor
 Yaşlılar 'huzur'u Boğaz'da buldu
 İnsan ruhuna hitap ediyoruz
 Doğu'nun cesur kadınları
 Blues efsanesi İstanbul'da
 Yeni filminde korkutuyor
 Hikaye yazın, ödül kazanın
 Işığın söndüğü gün
 Yan masanızdaki adam sizi yazıyor
 Özürlüye ev vermeyen bir yıl hapis yatacak
 Kasaba, başkanın dürüstlüğü yüzünden öldüğünü biliyor
 İnternetin yeni köşe yazarları
 Yaşlılıkta da parlak bir hafıza
 Kadınlar zirveye bayrak açacak
    Aktüel Pazar Yazarlar
  » Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
BALÇİÇEK PAMİR
Ben evinize aşık oldum
O kadar güzeldi ki tarihi kırmızı...
MEHMET ALTAN
İyi şanslar...
Bu pazar sabahı, şimdi üniversiteye giriş...
ÖNCEL ÖZİÇER
Piyaz'la ilkokul, Cacık'la master
Bir köpekle yıllarca...
Sahnenin büyücüsü
Sahnenin büyücüsü
Ölümü Türk medyasında pek yankı bulmayan Mehmet Ulusoy için Le Monde...
Boğaz'da yelken keyfi başkadır
Boğaz'da yelken keyfi başkadır
Dünyanın en zor yelken parkurlarından biri olan İstanbul Boğaz'ı...
İstanbul'a tepeden bakan teraslar
Kente kuşbakışı bakmanın da dalga sesini duymak kadar keyifli olduğu...
İlk paparazzi Hilton'dan çıktı
Cumhuriyet mimarisinin en önemli örneklerinden Hilton,...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.