kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sıkıldım sıkıldım uçmak istiyorum
Hepinize bol bol aşk diliyorum

Beni bu havalar mahvetti... Gerçi "evkaftaki memuriyetimden" filan ayrılmadım ama içim kıpır kıpır, manasız bir sevinçle gülümsüyorum ve işin acayip tarafı herkes de bana gülümsüyor.


Sıkıldım sıkıldım uçmak istiyorum

Beni bu havalar mahvetti... Gerçi "evkaftaki memuriyetimden" filan ayrılmadım ama içim kıpır kıpır, manasız bir sevinçle gülümsüyorum ve işin acayip tarafı herkes de bana gülümsüyor. İçimde "tabiat ana" uyandı, "Şimdi aşk zamanıdır" duygusu bu his bir bütündür ve kıymetlidir- öyle kolay kolay gelmez. Her sene Hıdırellez zamanında "Tabiat ana uyandı" hissi yaşarım ve aynen Sezen'in şarkısında olduğu gibi herkese uçmak istediğimi izah etmeye çalışıyorum. Bakarım herkes aynı ben gibi.

UZUN BİR TATİL
Sabahları sebepsiz bir gülümsemeyle uyanmak, telefonu çevirdiğiniz anda niye çevirdiğinizi unutmak ve "Acilen bir yerlere gitmeliyim, hatta uzun bir tatile ihtiyacım olabilir" gibi hisler bu mevsimin imzasını taşır. Tüm bunların sorumlusu hormonlarımız galiba. Çünkü tüm hislerin toplamı "Ayaklarımı yerden kesecek bir aşk yaşamak istiyorum"a gelip bağlanıyor. Bakıyorum bütün kızlar ve dahi adamlar, herkes aynı 'mood'da. Geçenlerde Nişantaşı'nda bir yandan vitrin sondajı yapıp bir yandan da toplantıma yetişmeye çalışırken aylak bir ifadeyle yolumun değiştiğini, yol kenarındaki masalarda tanıdıklarla acele değil tembelce sohbet ettiğimi fark ettim. Toplantıya beklendiğim yeri aradım ve itirafta bulundum; "Bahar dolayısıyla konsantrasyon kaybı yaşıyorum. Gerçekten verimli olamayacağım, size çok ayıp olmazsa gelmeyeceğim." Oh! Sonunda vicdan azabı yok ve yapmak istediğim yegane şeyi yapabilirim. Etrafı seyrederim, gelen geçen dostlarla sohbet ederim, keyif yaparım. Yol kenarındaki keyifli "cafe"lerden birine oturdum ve seyre daldım (tam da bu işte; seyre daldım). Bir kere İstanbul bir "outdoor" şehri; baharı muhteşem. Zaten İstanbul iki baharı ile meşhurdur ya. İlkbaharı aşkları, sonbaharı ise "düşen yaprakları" ve ayrılık hüznüyle... Aynı dünyanın diğer özel ve dahi güzel şehirleri gibi. Özellikle de Paris gibi. Yıllar evvel Paris'e ilk gittiğimde en çok özendiğim şehirdeki kaldırım "cafe"lerinde kitap okuyan, sohbet eden, öpüşen mutlu ama mutluluğu hayatının parçası olarak usulca, keyifle ve doğal taşıyan insanların varlığıydı. Hepsi özenli giyinmiş ve sanki dünyanın en güzel şehrinin şanslı insanları değil de, sanki böyle anlar her gün olur gibi bir rahatlık, adeta şuursuzluk içindeydi. Hepsi gerçekten hayattan keyif alıyorlardı. O zaman iş için gittiğim Paris'in yegane aşk ve keyif şehri olduğunu düşünmüştüm. Yıllarca dünyanın her tarafında, güzelliği ve romantizmiyle meşhur birçok şehre gittim ama aklımda tek bir aşk şehri vardı; Paris. Hala da bence bu anlamda özel. Ancak etrafınıza bakın, tabii her yeri değil ama İstanbul da bir aşk ve keyif şehri değil mi. Hani yıllarca aramızda konuşurken yakındığımız şey de doğru değil. Hani hep deriz ya "Biz keyif yapmayı bilmiyoruz". Nişantaşı'ndaki küçük keyif kaçamağım tam tersini düşündürttü... Temiz, güzel ve keyifli bir yerde, herkes gülümsüyordu, keyif alıyordu, tatlı tatlı sohbet ediyordu. Günlerce sürdü bu hissim.

BAHAR ÇARPTI
Taksi şoförlerinden, aniden kapıdan dışarıya kafasını uzatıp bana nefis bir kırmızı gül veren çiçekçi çırağına kadar herkes son günlerde hafifçe gülümsüyor, biraz dalgın ve işini yavaş yapıyor ama bekleyenler de bunun için kıyamet koparmıyor. İnsanlar çarpınca "Pardon" diyor ve hatta göz göze gelip bir de üstelik "İyi günler" diyor birbirlerine. Acaba bahar ve aşk mı geliyor İstanbul'un başına? Bense aynen devam; "Sıkıldım sıkıldım uçmak istiyorum, ne eksiğim var çiçekten böcekten, tabiat misali coşmak istiyorum". Hepinize mutlu, ılık bir bahar haftası ve bol bol aşk dilerim...

İlişki Cadısı AYŞE BRAV

DİĞER YAŞAMA DAİR HABERLERİ
 Fındık, fıstık ve cevizli diyet
 Daum çok neşelidir ama gösteremiyor
 Onların seksiliği göze batmıyor
 Uzmanından evde eğitim
 Sanat tarihini resimler anlatır
 Kadınlara özel otomobil yarışı
 Dolmabahçe'ye masal gibi müzik
 Eskisi kaybolunca yenisini yaptılar
 Bu performans cebe sığabiliyor
 Az yakıt uzun yol rekoru
 Şarjım bitti dememek için
 Yüzlerce saat ses kaydı
 Haftanın Kitapları
 Kısa.. Kısa..
 Özgür ilişkiler insan doğasına aykırı
 Mankenliği doğru bulmadım
 500 modellik koleksiyon
 Şifon elbise altına kovboy çizmesi
 Kanımı kaynatan Cannes
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
  » Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
ALİ POYRAZOĞLU
Yaşasın hayal gücü (2)
Üniversitelilerle konuşuyoruz;...
SUNAY AKIN
Denize doğru
Havalar iyice ısındı da aklıma geldi;...
FİLİZ AKIN
Antalya'da iki gün
Bir kitapla "Hayata Merhaba"...
Sürpriz filmlerle akıp giden bir şölen
Sürpriz filmlerle akıp giden bir şölen
CANNES 2005
Cannes 2005, doğrusu son yıllardaki en iyi...
Boş evlerde doğan tutku
Boş evlerde doğan tutku
Kim Ki-Duk'un yeni çalışması aşk ve tutku üzerine çekilmiş müthiş...
Şarap peynir flörtü
Tuz oranı yüksek olan Türk peynirlerine en iyi uyum sağlayanlar...
Zaman akıyor
Balzac, "Otuz yaş kadını" adlı romanında "orta yaş"a geçişi anlatır.
Erkekler egoist, kadınlar masum
Fransız yazar Claudine Bilan'ın 'Yalancının Psikolojisi' adını taşıyan kitabı...
Prenses sinema aşkıyla anılacak
Osmanlı Prensesi Sara Ertuğrul Korle, mirasının 70 bin dolarını Boğaziçi...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.