kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Şifalı taşlar podyuma çıkıyor
Şifalı taşlar podyuma çıkıyor
Taşların Özellikleri

Şifalı taşlar Vakko podyumunda

Değerli taşlardan özel tasarımlar hazırlayan Mihriban Adıgül'ün ürünleri Beyoğlu Vakko'da sergilenecek. 100'den fazla tasarım bir defileyle tanıtılıp seminer de verilecek


Şifalı taşlar podyuma çıkıyor

Değerli taşlardan özel tasarımlar hazırlayan Mihriban Adıgül'ün ürünleri Beyoğlu Vakko'da sergilenecek. 100'den fazla tasarım bir defileyle tanıtılıp seminer de verilecek.

Değerli taşların binlerce yıllık sırlarla dolu dünyasını ve sağlık üzerindeki etkilerini araştıran Mihriban Adıgül bu kez biraz daha iddialı bir projeyle karşımıza çıkıyor. Tasarımlarını, kişisel özelliklere ve ihtiyaçlara göre hazırlayan Adıgül, "Moda ve Pozitif Titreşimler" adlı çalışmasıyla da taşların yaydığı olumlu enerjiyi gündelik hayatımızın parçası haline getirecek. Beyoğlu Vakko'nun evsahipliğini üstlendiği proje bir defileyle tanıtılacak ve 3 hafta boyunca da şifalı taşlar hakkında seminer verilecek.

ESTETİK İÇİMİZDE
Adıgül projesine "Fashion and Healing" yani "Moda ve Pozitif Titreşimler" adını vermiş. Değerli taşlardan yapılan tasarımlar şifa enerjilerine uygun olarak vücuttaki çakra merkezlerine göre hazırlanmış. Moda ve sağlık konseptinin günümüz için çok önemli olduğunu söyleyen Adıgül, projeyi şöyle tanıtıyor; "Moda ve pozitif enerjiyi, fiziksel ve mental güzellikleri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Moda vazgeçilmez bir unsur hayatımızda. Estetik hepimizin doğasında, özümüzde var. Diğer yandan bedenimize can katan mental özellikler, pozitif enerji var. Bunları bir araya getirerek moda ve sağlık konseptini bir araya getirdik. Günümüzde kristallerin nükleer tıp ve uzay mekiklerinde kullanılması sadece 'tesadüf' olmasa gerek... Değerli taş ve kristallerin gizemli güçleri, geçmiş zaman uygarlıklarının bilim haline dönüştürebilecekleri kadar kapsamlı ve derin bir bilgiyi içinde barındırıyordu. Günümüzde değişen yaşam şartlarıyla birlikte pozitif enerjiye ve bu enerjinin bilinçli ve yerinde kullanımına ilişkin gereksinim arttı ve belki de insanlık atalarından kalma bu bilgiyianımsamanın zamanı geldiğine karar verdi. '' Mihriban Adıgül ilk gün taşların arkeolojik geçmişinden yola çıkarak hayatımızdaki yeri, gizemli dünyaları ve modayla bağlantısı hakkında bilgi verecek. Ardından mankenler üzerinde yaklaşık 100'den fazla tasarım tanıtılacak. Defilede kolyeler, bilekliklerin yanı sıra sıradışı modeller de yer alacak. Kolye, bileklik, küpelerden oluşan tasarımlar her zevke hitap edecek şekilde hazırlanmış. Klasik, spor, abiye ve otantik modellerin en büyük özelliği vücudun doğru yerinde kullanılacak olması... Taşları yurtdışından getirten Adıgül, ilk aşamada hepsini nötralize ederek saf enerjilerine kavuşturuyor: "Çünkü bu taşlar elden ele geçtikçe kendi doğal saf enerjileri kirleniyor. Önce bunları temizleyip arıtıyorum. Ondan sonra da her taşın farklı yükleme metotları, enerjisini yükseltme metotları var. Son aşamada da pozitif enerji yüklüyorum. Daha sonra da taşlar bu kıvama gelince tasarıma başlıyorum. Bu benim için çok önemli ama aslında çılgınca bir detay. Çünkü çok taş ve çok tasarım olduğu düşünülürse oldukça zaman isteyen bir süreç. Ama yapılacaksa hakkını vererek yapmak gerekiyor. Çünkü bu konu derin bir okyanus. Müthiş bir yolculuk, bu yolculukta da dikkat gerekiyor. Çünkü büyük bir sorumluluk.''

ÜCRETSİZ SEMİNER
Adıgül, Vakko'ya konseptle ilgili teklifi verdiğinde büyük bir ilgi ve destek gördüğünü söylüyor; "Vakko bu konuyu çok pozitif anlamda destekliyor. Bu projeyi sahiplenerek belki de dünyada ilk kez gerçekleşecek bu organizasyona evsahipliği yapacaklar:'' 11 mayıs çarşamba günü saat 19.30'da Beyoğlu Vakko'da gerçekleşecek defileyi 5'i yabancı olmak üzere 7 manken sunacak. Koregrafi Baki Süslüer'e ait. Vakko'nun Osmanlı Salonu'nda sergilenecek tasarım tanıtımı 3 hafta sürecek. Adıgül ayrıca her salı ve cumartesi saat 14.00'te ücretsiz olarak taşların gizemli şifalı enerjileriyle ilgili seminer de verecek.

Figen Yanık

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Bağdat meleğine ağıt
 İrlanda sorununu dünyaya anlattı
 Harabeden fakülte ve müze çıktı
 Bu kez eserleriyle aramızda
 Almanlara Türk usulü stand-up
 Her oyuncağın bir öyküsü var
 Tehlikeli bir oyuncak mı?
 Ünlü satış ustasından tüyolar
 Sinema Pentagon'un gölgesinde
 Ferhan Ahırları'nda sanat eğitimi
 Türkiye hakkında 150 bin kitap
 Şizofrenlerin 'kaçak' hayatı
 Yıldızlar ona göz kırpıyor
 Demokrasiyi yaymanın ABD'nin görevi olduğunu savunuyorum
 Sadri Alışık'ı anmak... Ama nasıl?
 Sır tacirlerinin dünyası
 Paşa kızı hayatını çocuklara adadı
 Türk dağcının büyük başarısı
 Dadılık için diploma şart
    Aktüel Pazar Yazarlar
  » Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
BALÇİÇEK PAMİR
Dün gece hiç tanımadığım bir...
MEHMET ALTAN
Tarzan...
Yaşamın silüetleri aşk gibidir, yalnızca...
ÖNCEL ÖZİÇER
Vadesi dolmuş İngilizler!
İngiltere Tur...
REFİK DURBAŞ
Parfümün erotizmi
Parfüm, zamanı yavaşlatır çünkü erkeğe...
KAZIM KANAT
Çayeli'nden öteye!
Şu 'çay' var ya... Hani Rize'nin...
Küçük kasabada büyük tatil keşfi
Küçük kasabada büyük tatil keşfi
Ünlü ressamlar Cezanne, Van Gogh ve Chagall'in de etkilendiği...
En büyük keşfi yelkendi
En büyük keşfi yelkendi
20. yüzyılın büyük dahisi Albert Einstein'ın tutkusu 'Tümmler' adlı 7...
Nemlendiriciniz yoksa acı badem sütü veya badem yağı sürün
Binbir çeşit ürün arasında seçim yapamıyorsanız üzülmeyin. Bunlara...
Sofralarımıza yeni derya kuzuları
Marmara'da avlanma yasağı başlıyor ama çiftlik ortamında üretilen Ege ve...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.