kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Son Dakika
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
  » Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
İlkbahar / yaz koleksiyonum kadınlar yararına
İlkbahar / yaz koleksiyonum kadınlar yararına

Zaman akıp giderken bize ekledikleri ve kazandırdıkları olduğu gibi alıp götürdükleri de inkar edilemez bir gerçek. Zamanın alıp götürdükleri arasında en zor karşıladıklarımızdan biri de, sağlığımızla ilgili problemler. Bir de bu sorunlara maddi imkansızlıklar eklenince... Yapılan istatistiklere göre dünyada sekiz kadından biri meme kanserinden ölüyor. Ülkemizde ise yılda 30 bin kadının meme kanseri nedeniyle hayatını kaybettiğini öğrendiğimde kendimi bu hastalığı yenmek adına yapılabilecek her türlü faaliyete gönüllü olarak çalışmaya hazır buldum. Özellikle ailelerimizin direği olan kadınlarımızı direkt ilgilendiren bu hastalık, bildiğiniz gibi erken teşhis edildiğinde tedavi edilebiliyor.

5 MAYIS'TA
Durum böyle olunca bu konuda yapılan çalışmalara biraz olsun destek olabilmek amacıyla, 2005 İlkbahar Yaz Koleksiyonumla Avon'un "Avon'la Sağlığa Yolculuk" projesine büyük bir mutlulukla katıldım. Şu günlerde ise yoğun bir şekilde "semah"tan yola çıkarak hazırladığım bu koleksiyonumun çalışmaları içindeyim. 5 Mayıs'ta Hilton Convention Center'da gerçekleşecek defilemizin biletleri ise gene bir ilkle, Biletix aracılığıyla satılıyor. Defile gelirinin tamamıyla, Türkiye genelinde tüm kadınlara meme kanseri taraması yapılması ve tedavilerine destek olunması hedefleniyor. Bu defilenin ayrı bir özelliği ise şimdiye kadar bu tür amaçlarla yapılan defilelerin biletleri ve davetiyelerinin satışı vakıflar aracılığıyla gerçekleştiriliyordu ve ancak sınırlı kitlelere ulaşılabiliyordu. Ancak bu defileyi izlemek isteyen herkes 90 YTL karşılığında Biletix'ten biletini alıp hem projeye katkıda bulunmuş olacak hem de bir haute couture defilesi izleyebilecek. Oluşturulan "Avon'la Sağlığa Yolculuk Fonu" na her kesimden destek gelmesi, projenin devamlılığı ve her sene büyüyerek daha fazla kadına ulaşmasının sağlanması açısından çok önemli. Avon 1955'ten bu yana sürdürdüğü sağlık projelerinin 50. yılında ilk defa Türkiye'de bu kadar kapsamlı bir proje başlatıyor. Bu projenin kapsamında benim defilem dışında fona destek sağlanabilmesi için, sene içinde birçok etkinlik düzenlemeyi planlıyorlar. Avon'la Sağlığa yolculuk Projesi, Türk kadınlarını meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacı ile hayata geçirilen çok geniş kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi ve "Dilek Hanif 2005 İlkbahar-Yaz Defilesi" bu projenin ilk organizasyonu . İlk etapta İstanbul ve İstanbul dışında 6 ilde 1000'e yakın kadına tarama yapılması planlanıyor. Hiçbir kadında bir problem çıkmamasını ümit ediyorum ama şayet çıkarsa tedavisine de destek olunacaktır. Bu destek alacağınız biletlerle sağlanacak ve birçok kadına ve ailesine hayat verecek.

TEMA SEMAH
Bu proje için gerçekten büyük bir heyecan duyuyorum, bu koleksiyonu farklı bir heyecanla hazırlıyorum. Koleksiyonum temasının "semah" gösterileri olduğunu söylemiştim. Tennurelerden, semah sırasında ortaya çıkan görsellikten yola çıkınca inanılmaz volümlü elbiseleri, şeffaflıklarla, kristalize işlemelerle, farklı aksesuvarlarla kendi tarzımla bütünleştirdim. Beyaz, krem, somon, toz pembe, kum rengi, su yeşili gibi renkleri kullandığım koleksiyonda saten, şifon, organze, tül gibi dokular ağırlıkta. Nerdeyse 950 metre kumaş kullandığımız bu koleksiyonda silüetlerde olabildiğince bir duruluğu ama aynı zamanda zenginliği, doluluğu yakalamaya çalıştım. İnsanoğlu bizzat kendi yaşamadığı olayları, acıları, hastalıkları yeterince algılayamayabiliyor. Ama durup bir düşünürsek tanrının bize sağlığımızı ve hayatımızı bağışladığı günlerimizde, bu tür acılar yaşayanlar için elimizden geleni yapabilmek büyük bir şans ve mutluluk... Biletlere www.biletix.com veya (0216) 556 98 00'tan ulaşılabilir.

Dilek Hanif

DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Baba işin sonunda kızı daha başında
 Eskiyen ahşap objenize yeniden hayat verebilirsiniz
 'Şöhret yorucu ve insanlık dışı bir şey
 Modada rast makamı çalıyor
 Amerika'da efsane haline geldi
 'Köpek'te heyecan giderek artıyor
 Ruh ve beden sağlığına 'modern kaplıca' tedavisi
 Kadınız ve farklıyız
 Marmaris Denizcilik Festivali Sualtı Fotoğraf Yarışması...
 Biletix 5'inci yaş gününde 5 çifti U2 konserine gönderiyor
AYŞE ÖZYILMAZEL
Kadın güçlenmeden erkeğini terk etmez
Bir kadınla 7-8...
HAKAN & UTKU
23 Nisan kayıtdışıları
"Eeee Başbakanım, sizin...
Prof. Dr. BENGİ SEMERCİ
Senin baban kim?
Bütün çocuklar anne babalarıyla övünür.
AYŞE TÜTER
Akdeniz Mutfağından Zeytinyağlı Yemekler
Şakşuka
(4...
Uykusuzluk çekene 'Al bu hapı uyu' demek sorunu çözmüyor
Uykusuzluk çekene 'Al bu hapı uyu' demek sorunu çözmüyor
Geceleri uyuyamıyorsanız, haplardan medet ummayın. Sorununuzun...
Lüksün geldiği son nokta!
Lüksün geldiği son nokta!
İstanbul'un elitlerinin İzmir Çeşme'deki bir numaralı adresi Sheraton...
En beğenilen yıldızları FHM'in favorisi solladı
En beğenilen yıldızları FHM'in favorisi solladı
Dünyanın En Seksi 100 Kadını anketinde birinci olan İngiliz oyuncu...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.