kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Okan'la güzel bir aşk hikayesi yaşadık ama...
Okan'la güzel bir aşk hikayesi yaşadık ama...
Güzelim ve iddialı olmayı seviyorum

Okan'dan bana şarkılar kaldı

* Şimdiki erkek arkadaşımla bir şey keşfettim. Hayatımda ilk kez sonradan aşık oldum...

* Okan (Bayülgen) çok özel bir sayfaydı. Tutku da üzüntü de aşk da vardı; bize yakışmayacak durumlar da...Okan'la güzel bir aşk hikayesi yaşadık ama...

Okan Bayülgen ile ilişkisinde hiç konuşmadı Deniz Seki... Şimdi bütün duygularını "Aşk Denizi" adlı albümünde anlatıyor... Üstelik Okan'la birlikte.

Yakında yeni bir albümle, o albümdeki şarkılarla aşkı anlatacak Deniz Seki... Albümün adı "Aşk Denizi." Adı üstünde, şarkılar aşkı anlatıyor, aşk da Deniz'i... Ve Okan Bayülgen ile birlikte olduğu dönemi. Bu beraberliği yaşarken hiç konuşmayan, hiç anlatmayan Deniz'e bunca zaman sonra bunları sormak, Okan'ı sormak olmazdı şarkıların peşinden gitmeseydik eğer... Zaten o da konuşmazdı. Ama şarkılar pek çok şeyi anlatıyor. Üstelik bir şarkıyı da (Bırakma Beni), beraberlikleri döneminde birlikte yazmışlar.

* Şarkılarını kendin yapıyorsun. Üretim aşaması tek kişilik bir dünya ve bence biraz sancılı... Sunuşta ise yüzbinler var karşında... Nasıl yaşıyorsun bu dönemleri? Acı çekmeden bir şey yaratamazsın. Yaşamadan şarkı da yazamazsın. 8 yıldır beste yapıyorum. Daha önce de iki albüm yaptım. Ama bu albümde şöyle bir şey var; büyüdüm ve olgunlaştım. Eskiden kendimi dinlerken hata aramaktan yaptığım işin içine giremiyordum. Bu albümde ise bir başkası gibi Deniz'i dinlemek istiyorum. Eskiden korkularım vardı, artık bitti. Şimdi daha olgunum. Bu şarkılarıma da yorumumu da yansıyor. Yaşanmışlıklar var çünkü. Canının acıması var, gözyaşı var, mutluluk var, tutku var...

* Bu albümü ne anlatır; hangi sözcükler? Bizi misafir eden misafirlerimiz vardı; onlar aşktı, masaldı, anaydı ve babaydı.

* Sonsuz aşk yok mu yani? Yok tabii. Ya sen aşkı misafir ediyorsun ya da aşk seni. Her konuda misafiriz aslında... Aşkla ilgili bir süre yok bence. Aşk bir kimyadan oluşuyor, bunun bilincindeyim ama insan isterse zaman içinde aşkı başka güzelliklere dönüştürüp tadını çıkarabilir. Aşk aslında hayranlık, tutku, karşındakini beğenmek, takdir etmek... İçi o kadar dolu ki...

* Okan Bayülgen ile beraberliğine sözü ister istemez getirmek zorundayım. Çünkü yeni albümündeki şarkılar o dönemin şarkıları ve biri de birlikte yazılan bir şarkı... Canım da acıdı, mutlu da oldum diyorsun... Hayatımda çok özel ve değişik bir sayfaydı. İçinde tutku da vardı, üzüntü de vardı, aşk ta vardı, bize yakışmayacak durumlar da vardı... Özeldi.. Elimden geldiğince korumaya çalıştım. Gel-gitlerim ise yakaladığımız güzelliği kaybetmemek adına verilen bir savaştı.

* Sizin beraberliğinizle Cansu Dere'nin adı sürekli birlikte anıldı. Başka tercihler varsa, insan yine de niye vazgeçmez? Sen niye vazgeçemedin? Karşımdakine iki kere şans vermeyi severim. Birine her zaman ikinci şansı verirsin, hem sevdiğin için hem de karşındaki insan olduğu için. Ama iki şans da kullanılmazsa o zaman üçüncü şansı vermezsin. Arkana bakmadan yürürsün. Benim yaptığım da buydu. Biraz fazla toleranslı davrandım. 'Neden acaba karşı tarafla bu olaylar oluyor ya da neden bir şeyler bitmemiş, neden kopmak istemiyor?' sorularını hem kendime hem de karşı tarafa çok sordum. Hepsinin yanıtlarını biliyorum ama şu anda söylemem yakışık almaz. Bir yıl önce hayatımdan çıkan bir adam ve onun benden önce ilişki yaşadığı, hayatımda bir kere gördüğüm bir kadın hakkında konuşmak istemem. Çünkü bu yaşadığım insanla benim aramda kalmalı diye düşünüyorum. Yoksa ben neyin ne olduğunu biliyorum.

* Ne kaldı geriye? Yaşanmışlık kaldı. Tecrübeler ve şarkılar kaldı. Yazdığım şarkılarda tabii ki Okan'la yaşadıklarım var. Bunu saklayamam.

* Duygu olarak ne kaldı? Hüzün dolu bir tebessüm diyelim...

* O beraberlikte en çok aradığın, hissetmek istediğin duygu güven miydi? Evet. Güven çok önemli. Güven duymazsan aşk seni kendinden uzaklaştırır. Çok yaşadım güvensizlik duygusunu. Ama kötü bir şey söylemem. Bize yakışmaz. Sonuçta yaşanmış bir şey. Bunu inkar etmek olmaz.

* Birlikte yaptığınız bir şarkı varmış; Bırakma Beni... Nedir bu? Bir ayrılık anında yazılmış bir şarkı mı? Mutlu olduğumuz bir dönemde birlikte ürettiğimiz bir şarkıydı. (İşte o şarkının dörtlüğü: O zaman bırak beni hadi çok istiyorsan bırak beni/Bırakma beni, bırakma beni, bırakma beni/Özür dilerim istemeden kırdıysam seni/ Çok özür dilerim istemeden kırdıysam seni)

BİRBİRİMİZE YAKIN RUHLARIZ
* Bu da sanırım size özgü bir şey; İki kişi arasındaki en özel şeyi; aşkı, gün geliyor şarkılarla yüzbinlerle paylaşıyorsun... Oysa yaşarken kimseye hiçbir özel duygunu anlatmadınız... Delilik belki de bu... İlginç olan şu; canın acıyor, acıdığı halde sen başka bir şekle sokuyorsun o duygularını... Şarkı yapıyorsun, ondan mutlu oluyorsun ve çıkıp binlerce insanın karşısında bunu söylüyorsun... Bu akıllı bir şey mi. Değil tabii... Delilik işte...

* Şimdi, şarkılarına bakınca bir yıl önce yaşadığın duyguları nasıl değerlendiriyorsun? Bunu ben mi yazmışım diyorum. Ne kadar üzülmüşüm diyorum. Amma aşık olmuşum diyorum. Yuh be Deniz diyorum; bu sözü de sana yazdırtmış ya, helal olsun diyorum...

* Çok mu aşık olmuştun? Benim için çok güzel bir aşk hikayesiydi. İçinde her şey vardı. Ben bu işi yapmıyor olsaydım, bir sene önce ayrıldığım bir insanı belki en yakın iki kız arkadaşımla konuşuyor olurdum. Bunu burada konuşuyor olmam bile delilik. Üstelik bir ilişkim var. Ama bir albüm yaptım, albümde şarkılarım var ve kimden neyi gizleyeyim? Paylaşmak istiyorsun. Ama paylaşmak istediğin şey en özel...

* Şimdiki erkek arkadaşın için bu durum anlaşılabilir bir şey mi? Kesinlikle... Zaten o medeniyette. Birbirimize yakın ruhlarız. Bir şey keşfettim bu ilişkide; hayatımda ilk kez sonradan, yavaş yavaş, zaman içerisinde aşık oldum... Huzuru özledim. Bu ilişkide hem sükunet, hem tutku, hem eğlence, hem anlayış, hem arkadaşlık var.

* Peki Okan Bayülgen'le yaşadıkların? Hüzünlü bir tebessüm... Arkadaşlık, aşk, hüzün, kırgınlık...
DİĞER RÖPORTAJ HABERLERİ
 Herkes yolcu biz gazeteciler hancıyız
 Ben de herkes gibi kefeni yırtmak istedim
 Ofis işi istemedim, 'atçı' oldum
 Kadınlar her tür tacizi yapıyor
 Seksi pişmanlıkla yaşadım
 Entelektüel eğlence yazıyorum
 "Niye Kürtlere yardım ediyorsun?"
 Kazanmak için önce kaybetmek şart
 Tam bir anne kuzusuyum
 Artık aklım başımda
 Kongre Bush'u azledebilir
 Yabancılar bize zenginlik katar
 Kızlarımı mutlu etmeyi bilirim
 Barış köprüsü kuran türküler
 Jülide'yi çok beğeniyorum
 Asıl misyonerliği Alevilere karşı Diyanet yapıyor
 Kanser eskiden en büyük fobimdi
 Ne Seda'yı üzmek isterim ne de ailemi
 Nikahı terk etmeye cesaretim yoktu
    Aktüel Pazar Yazarlar
    Güncel
    Hobi
  » Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
KAZIM KANAT
Para Köpeğin Olsun!!!!
Diyarbakır... Ya da büyük, büyük...
Yeni Sol'un peygamberi
Yeni Sol'un peygamberi
Dünyanın diplomasız tek Devlet Başkanı Lula Brezilya'yı üç yılda...
Cellatların iftira dansı
Cellatların iftira dansı
Çölde Allah'tan başka kimsesi kalmayan Osmanlı neferine altın...
Jakobenler Sahili'nde şarap suaresi
Cumhuriyeti kuran, Deniz Köşkü'nü yapan, o günlerin Jakoben toplumu...
Sonun başlangıcı yaklaştı mı?
SABAH'ın büyük ilgi gören "Nostradamus" dizisini hafta içinde takip edemeyenler...
Acı dolu hayatlardan dünyalara ışıltılı
Bir model ajansı keşfedene kadar hiçbirinin cebinde para yoktu. Bu güzel...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.