kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
  » Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Müthiş dramın fotoğrafıdır: Doğar doğmaz sefaletle tanıştı Yağmur... 2 ay süren ömründe anne sütü bile bulamadığı için hayata erkenden gözlerini yumdu... Ama yine peşini bırakmadı fakirlik... El arabasıyla çıktı son yolculuğuna... Hiçbirşeyin farkında olmayan Yağmur’un 5 yaşındaki ağabeyi Ramazan ise adeta kardeşini gezdirir gibiydi...
Fakirlik öldürdü ilgisizlik süründürdü

AB yolundaki Türkiye'nin en büyük metropolü İstanbul'da açlıktan ölen 2 aylık Yağmur'un cenazesi parasızlıktan el arabasıyla götürüldü.

İstanbullu, dün yürekleri dağlayan bir olaya şahit oldu... Yedikule'de bir bebek açlıktan öldü... Henüz tadamadığı hayata 2 aylıkken veda etmek zorunda kalan minik bebeğin cenazesi, yetkililer ilgisiz kalınca el arabasıyla taşındı. İddiaya göre, Yedikule'de annesiyle birlikte yaşayan ancak zaman zaman kendisine sokakları mesken tutan 33 yaşındaki Şengül Albayrak, 2 ay önce bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Gayri meşru dünyaya gelen bebeğe genç kadın Yağmur ismini verdi. Bebeğiyle bazen annesinin evinde bazen ise sokaklarda yatıp kalkan Şengül Albayrak, parasızlık nedeniyle beslenemeyince sütü kesildi. Anne sütüne mahkum kalan minik yavru da aç kaldığı için hayata veda etti. Minik Yağmur'un yoksulluğu öldükten sonra da peşini bırakmadı. Yetkililer tarafından cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan ve burada açlıktan öldüğü raporla belgelenen bebeğe sahip çıkan olmadı. Genç kadın ile bebeğinin yaşadıklarına yüreği dayanmayan Abuzer Çamcı adlı hayırsever komşu ise, önceki gün talihsiz yavruya karşı son görevini yerine getirmek için kolları sıvadı. Çamcı ilk olarak Mezarlıklar Müdürlüğü'ne giderek, bebeğin annesinin ekonomik ve sağlık durumunun çok kötü olduğunu, Yağmur'un cenazesini kaldırmak istediğini, bu yönde kendisine yardımcı olunması gerektiğini söyledi. Ancak, yetkililer, 2 aylık bebeğe cenaze arabası tahsis edemeyeceklerini söylediler. BununYağmur, bir komşusu tarafından el arabasıyla camiye getirildi. Minik bebeğin durumunun bir televizyon kanalına yansıması üzerine Mezarlıklar Müdürlüğü hemen harekete geçti!üzerine Çamcı, Yağmur'u son yolculuğuna uğurlamayı planladığı camiye giderek bir tabut aldı. Ardından da komşularından bulduğu el arabasına koyduğu tabutla Adli Tıp Kurumu'na geldi. Buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından Çamcı, Yağmur'un tabutunu aynı el arabasına koyarak camiye getirdi. Bu sırada minik bebeğin tabutunun yanında oturan 5 yaşındaki ağabeyi Ramazan ile arabanın arkasından gözyaşları dökerek yürüyen annesi, yürekleri yaktı. Ancak Yağmur'un dramı bunlarla da bitmedi. Cami imamı, otopsi yapıldığı için bebeğin cenazesinin yıkanamayacağını söyledi. Bebeğin yürek yakan dramını duyan haberciler camiye gelince, mahalle muhtarı mezarlıklar müdürlüğünü arayarak acil bir cenaze arabası göndermelerini istedi. Mezarlıklar Müdürlüğü de apar topar bir cenaze arabasını camiye gönderdi. Ancak bu kez de Çamcı, "İstediğimde vermediniz, basın gelince niye gönderiyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Camide bulunan cemaatin araya girmesi üzerine Çamcı, Yağmur'un tabutunun cenaze arabasına konulmasına izin verdi. Topkapı Mezarlığı'nın gasilhanesine getirilen Yağmur'un cenazesi buradaki bir kadın görevli tarafından yıkandıktan sonra toprağa verildi. 5 yaşında Ramazan isimli bir erkek çocuğu daha bulunan Şengül Albayrak'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Albayrak'ın annesinin de akli dengesinin bozuk olduğu ve genç kadının sık sık evden kaçtığı iddia edildi.

Pervin METİN / MERKEZ

DİĞER GÜNÜN İÇİNDEN HABERLERİ
 Zeynep gerçek aşkına kavuştu
 Anne dayağıyla mı öldü?
 Hepimizi öperek taciz etti
 Annesiyle birlikte öldü
 Armatör teknesiyle battı
 Kökhücre spremsiz döllenmeyle üretilecek
 Çocuklar ellerinizden öper
 Onur Air'in İstanbul Kars seferleri başladı
 Oto galeri soyuldu
 Öğrenciler rahatladı
 Kaçak rakıya darbe
 İyi ki doğdun
 Alo SABAH İstanbul
 Dikkat!. İstanbul'da bu yollar onarımda
 Başımız Sağolsun
MEHMET BARLAS
Müzakere süreci hepimizi çok yoracak!
Takıntılı,...
REFİK DURBAŞ
Toplumsal duyarsızlık..
Farkında mısınız bilmiyorum, ama...
SAVAŞ AY
Engellileri engelleyen zihniyeti nasıl...
HINCAL ULUÇ
Devlet bitmiş.. İşte belgesi..
Karadeniz hikâyesi desem...
EMRE AKÖZ
Hayalim gerçekleşti!
İnsanın bir hayalinin...
1'e 25 veren şike
1'e 25 veren şike
Şike iddiaları, UEFA'ya sıçradı. "Panionios-D.Tiflis maçının ilk...
Oteli basacağım
Oteli basacağım
Beşiktaş'tan 275 bin dolar alacağını halen tahsil edemediğini...
Kırılgan zeminde dans
Kuzey Irak sorunu, Felluce, PKK derken ekümenik tartışması da...
Bartholomeos: Biz kim olduğumuzu biliyoruz
Amerikan Başpiskoposuluğu Ekümenik' unvanının değiştirilmeyeceğini...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu