kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
  » Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
HIRSIZ İLE POLİS AYNI GEMİDE Polis memuru Şenol Ekici (ortada oturan), polis memuru Abdüllatif Çınar (siyah kazaklı) ve hırsızlık zanlısı Zeynel Bozgeyik (sağda, ayakta) “cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçundan yargılanan 19 kişiden üçü...
Polise hırsızlık çetesi suçlaması

19 kişilik hırsızlık çetesine dahil olan polislerin hırsızlara gözcülük yaptığı, hırsızları polis kontrollerinden kimlik göstererek kaçırdıkları ve çalıntı malları satmaya yardım ettikleri iddia ediliyor.

Kapkaç ve hırsızlık terörünün tırmandığı şu günlerde, Adana Adliyesi'nde dört polisin hırsızlık çeteleriyle işbirliği yaptıkları iddiasıyla yargılanmaları, emniyet teşkilatına bomba gibi düştü. Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, dört polisin, oluşturdukları hırsızlık çetesine gözcülük yaptıkları, hırsızları polis kontrolünden resmi kimliklerini kullanarak kaçırdıktan sonra hırsızlık mallarını sattıkları iddia edildi. Adana'nın Karaisalı, Ceyhan ve Kozan, Hatay'ın Dörtyol ilçesi ile Kayseri'de market, büfe ve cep telefonu bayilerini soydukları iddia edilen "19 sanıklı hırsızlık çetesi" davası görülmeye başlandı. İkisi polis beş tutuklu, toplam 13 sanığın katıldığı duruşmada sanıklar "Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçundan üç yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ
Karaisalı kadrosunda bulunan polis memuru Şenol Ekici'nin çete lideri olmakla suçlandığı davada, Ceyhan Emniyet Müdürlüğü kadrosundaki Subutay Akçadoğan, Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Nusret Işık ve Payas Emniyet Müdürlüğü kadrosunda yer alan Selçuk Sönmez da aynı iddialarla suçlanıyor. Adana 5'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada dört polis memurunun yanı sıra Zeynel Bozgeyik, Abdüllatif Çınar, Turgut Karahaliloğlu, Erdal Aslan, Şerafettin Aksoy, Selahattin Gölcü, Yusuf Karayiğit, M. Zafer Üstünay, Mennan Karahan, Kağan Özcay, Ramazan Bayniş, Süreyya Gögce, Mustafa Nadir Gögce, Durdu Etkinci ve Abdülmecit Karabıyık tutuksuz olarak yargılanıyor. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliye talebini reddederek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

13 AYRI HIRSIZLIK VAKASI
Çete liderlerinden biri olduğu iddia edilen polis memuru Şenol Ekici kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Tutuklu polis memuru Ekici, "10 yıllık polis memuruyum. Subutay Akçadağ ve Nusret Işık'ı daha önce görev yaptığı Hopa'dan tanıyorum. Payas'ta görevli polis memuru Selçuk Sönmez'i ise sanıklardan Turgut Karahaliloğlu aracılığı ile tanıdım. Hopa'da iken bir araç almıştım. Subutay'da bana kefil olmuştu. Bu yüzden zaman zaman görüşürdük. Karaisalı'daki hırsızlık olayına adı karışan çete lideri Abdullatif Çınar ile beni kuyumcu M. Nadir Göğce tanıştırdı. Abdüllatif Çınar karakola sık sık gelir giderdi ama hırsızlık yaptığından haberim yoktu. Hırsızlık suçundan adı geçen bazı arkadaşlarla birlikte denize bile gitmiştik. Ancak benim yapılan hırsızlık olayları ile kesinlikle bir ilgim yok. Suçlamaları kabul etmiyorum. Şahısları sadece tanıyorum. Karaisalı'da benim nöbet sıramda hırsızlık olayları meydana geldi ama bu işi ben organize etmiş değilim. Diğer yerlerde yapılan hırsızlıklarla da ilgim yok" dedi. Aralarında dört polis memurunun da bulunduğu 19 kişilik hırsızlık çetesinin çeşitli tarihlerde Karaisalı, Payas, Kayseri ve Kozan'da 13 ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri, buralardan 350 adet kol saati, çok miktarda kontör, sigara, VCD, Bilgisayar, çelikkasa, cep telefonu gibi malzemeleri çaldıkları, bunları çeşitli yollardan ellerinden çıkararak, aralarında paylaştıkları iddia ediliyor.

Nazan ERDEM / MERKEZ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 İtalya'dan dost eli
 Işığı odaya hapsetti bilimde devir değişti
 Filistinli efsane hava korsanı İstanbul'da
 'Horoz musun' lafı kızdırdı
 Emniyette eylem var
 Emniyet müdürü hakkında soruşturma
 İHD'den 'yargısız infaz' iddiası
 Cihat CD'li dergi dünyaya haber oldu
 Pehlivan Taşçı Rambo'ya karşı
 Babaya anne sütü eğitimi
 Kar, ters köşeye yatırdı!
 Peker operasyonu
 Alkışlar Kartal Kaymakamı'na
 Aslına uygun restore ödül getirdi
ERDAL ŞAFAK
Buyurun bakalım
Perakendecilik sektöründe...
UMUR TALU
Gerçekler için...
Devam edeceğim. Birbiriyle çelişen...
ÖMER LÜTFİ METE
Düşman üretme zenaati
Çağımızın ortalama Müslümanı,...
'ABD'nin balonu patlayacak'
George Soros... Dünyanın en tanınmış para ve finans uzmanı. Kasımda...
Tartışmalı seçim mahkemelik oldu
Ukrayna'da devlet başkanlığı seçimlerine hile karıştığı gerekçesiyle...
Biz kazandık: 1-2
Biz kazandık: 1-2
Beşiktaş, Bükreş'e 2-1 yenildi... Bunu herkes izledi... Ancak gözden...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu