kapat
   
SABAH Gazetesi
 
  » Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Hincal Uluc @ SABAH
Tel:
0212 3544813
Fax:
0212 3544891
 

Hoşgeldin Ergün

Görkemli bir törenin ardından farklı bir skor geldi. Bunu nasıl buldunuz?
G.Saray'ın genel gidişinde bir değişiklik yok. Çok zayıf bir rakiple oynadılar yine kendi sahalarında. Ve Hakan Şükür'e gol attırma diye bir ısrarları olmasaydı 2 rakamlı bir skora dahi ulaşabilirlerdi. Hakan Şükür'ün böyle yardımlara ihtiyacı yok. Bu şekilde oynandığı zaman da kendisine ilave baskı biniyor.
G.Saray bildiği topu oynasa gol rekoru yapar, Hakan da bu arada fileleri havalandırarak gollerini ağlara yollardı. Ama G.Saray'da böyle bir düşünce yoktu. Başta Hasan Şaş -ki dünün iyilerinden biriydi- herkes ısrarla Hakan'a oynayınca Kayseri savunmasının işi kolaylaştı. Her topun Hakan'a geleceğini bildiklerinden ve artık ezberlediklerinden savunmalarını ona göre yaptılar ve pek çok gol pozisyonu başlamadan eridi.
Günün dikkati çeken yanı Ergün'ün nihayet eski günlerine döndüğünü göstermesiydi. Ergün Penbe, sahanın da, G.Saray'ın da yıldızıydı. Buna karşılık Baliç özellikle ikinci yarıda G.Saray'ı 10 kişi oynattı. Hagi'nin bu kadar genç adam dururken Baliç'te bu kadar ısrar etmesini anlamak mümkün değil.
AEK maçında sahaya sürdüğü ve çok iyi oynadıklarını gördüğümüz gençlere hâlâ güvenmemesini, onları maç kadrosuna almakta ısrar ederken, dökülen Baliç'i oynatmasını anlamak mümkün değil. Dökülen sözcüğünü mecaz değil sözlük anlamıyla kullanıyorum. Baliç, matmazel sıfatını kazanacak kadar yerlerde süründü. Düşmesi için yanından birinin hızlı geçmesi yeterli. Fatih Terim, "Ayakta durmayı denese onu oynatacağım" derdi. Fatih Hoca'nın ne kadar haklı olduğu ortada.
Sabri ve Saidou'yu oynattığı zaman, "Bunları düşündüğü için değil mecburen oynatıyor. Baliç ve Conceiçao'nun sakatlıkları yüzünden takıma aldı. İyileştikleri zaman görürüz" demiştim. Beni mahcup etmedi. Baliç iyileşti, Sabri kenarda. Conceiçao iyileşince Saidou ne olur bilemiyorum, ki o Saidou, Ergün'le beraber G.Saray'ın en başarılı iki oyuncusundan biriydi.
Özellikle ikinci yarıdaki G.Saray savunmasını çok dağınık buldum. Bugüne kadar geri dörtlü özellikle orta ikili fevkalade iyi oynuyorlardı. Bu defa Song, eski Song değildi. Yerine giren Bülent de durumu düzeltemedi. Bu yarıda oyuna giren Fazlı, G.Saray ceza alanında piknik yapar gibi dolaştı. Hikmet Karaman, maça Fazlı'yla başlasaydı G.Saray ilk yarı bu kadar rahat olabilir miydi bilemiyorum.

Hakem Cem Papila için ne diyeceksiniz?

Cem Papila'yı beğenmedim. G.Saray'a çok kolay sarı kartlar çıkarırken ve faul çalarken benzer pozisyonlarda Kayseri'ye devam işareti yaptırıyor. Kapalı tribünün önündeki yan hakem de felaketti. Onun bildiği ofsayt kuralı 5 sene geride kaldı. Artık aynı hizada oldu mu, ofsayt yok. Ayrıca FIFA diyor ki şüphedeysen kaldırma. Hakan Şükür'e iki, Ümit'e bir ofsayt kaldırdı ki gülünür. Bu pozisyonun sonunda Ümit bir de sarı kart gördü. Düdükten sonra vurulan her topa sarı kart kuralı artık yok. Papila'nın bunu bilmesi lazım. O vuruş eğer protesto vuruşuysa ancak o zaman kart gösteriliyor. Karan'ın vuruşu öyle değildi. Nitekim 91.dakikada Ümit gene düdükten sonra bir şut daha attı. Bu defa kart yok. Niye? Papila, "Ben büyük takımlardan, hele ev sahiplerinden etkilenmem" diyorsa bunu yanlış düdük ve kartlarla değil maçı başından sonra doğru yorumlayarak sağlar.

G.Saray'ın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Haftalardır söylediğimi bir kere daha tekrarlayayım. Hagi, takıntılarından vazgeçerse Galatasaray sahada 11 adamla mücadele etmeye başlarsa iyiye giden futbolunu daha da zenginleştirir. 5 gol atmak için Kayseri gibi çantada keklik takımları da beklemez. Hagi, gözlerini Galatasaray'ın dününden ayırıp yarınına çevirmeli.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
 Her golümüz ofsayt.. Her golümüz..   / 17-10-2004
 Türkiye'nin sahipsiz hazineleri..   / 16-10-2004
 Anadolu'da bir kültür ve sanat kenti..   / 15-10-2004
 Stad kapılarında skandallar..   / 14-10-2004
 Yazık oldu   / 14-10-2004
 Bülent Arınç'a açık mektup!..   / 13-10-2004
 Mafyayı aklama operasyonları..   / 12-10-2004
 Hakan'ı çok arar   / 12-10-2004
 Her ülkede sorun.. Siz mi sen mi?   / 10-10-2004
 Komiksin Ersun Yanal   / 10-10-2004
HINCAL ULUÇ
Hoşgeldin Ergün
Görkemli bir törenin ardından farklı bir...
İSKENDER GÜNEN
Hayal kırıklığı
Trabzon-B.B.Ankara maçının ilk yarısı...
RECEP GİRGİN
Aranjör çok şanslı
1.AYAK: Bursa çim pistinde start...
Yargıtay Başkanı davacı
Yargıtay Başkanı davacı
Yargıtay'ın akladığı Özkaya, İçişleri Bakanlığı'na tazminat davası...
Adamın hayatını kurtardım
Adamın hayatını kurtardım
Görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle İstanbul Üniversitesi...
'Ucuza' gitti
'Ucuza' gitti
AIDS'le savaşım derneklerine gelir sağlamak için hayranlarıyla yemeğe...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.