kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Kısa... Kısa...
Kısa... Kısa...
Bunları biliyor muydunuz?

Kısa... Kısa...

Canavar Domates'in haftalık programı
Kamuoyunun dikkatini genleriyle oynanmış yiyeceklere çekmek amacıyla Türkiye'de dolaşan "Canavar Domates" turuna devam ediyor. Avrupa'da Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) karşıtı hareketin sembolü olan domates, bugün Tarsus'ta, yarın Adana'da, Pazar günü ise İskenderun'da olacak. Haftanın ilk günü Antakya'da çevrecilerden destek isteyecek domatesin sonraki durakları ise Diyarbakır ve Tunceli. Canavar Domates, daha sonra Trabzon ve Samsun ziyaretlerinin ardından Ankara'ya gidecek. Bu arada Adana'daki Çevre ve Tüketicileri Koruma Derneği (ÇETKO) Başkanı Remzi Ümit Atay, genetiği değiştirilmiş organizmalar konusunda Çukurova'nın hassas bir bölge olduğuna dikkati çekerek, "GDO'ya Hayır" kampanyasını desteklediklerini belirtti. Atay, "GDO'ya Hayır" kampanyasının simgesi, çeşitli Avrupa kentlerindeki eylemlerde kullanılan domates şeklindeki "Canavar Domates" in insanların bilinçlendirilmesinde önemli bir işlevi yerine getirdiğini kaydetti. Kampanya GDO'ya Hayır Platformu'nun, Friend of the Earth (Yeryüzü Dostları) ve Heinrich Böll Vakfı'nın desteğiyle GDO'nun canlı sağlığı, biyoçeşitlilik ile tarım üzerindeki tehlikelere dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Su havzaları için 45 milyon dolar
Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi kapsamında 6 kente toplam 45 milyon dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi. Çevre ve Orman Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Dünya Bankası tarafından ortaklaşa yürütülen, Çorum, Samsun, Tokat, Amasya, Sivas ve Kayseri'yi kapsayan proje çalışmaları değerlendirildi. Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Erozyon Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Hanefi Avcı, Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi ile 6 şehirde tarım, orman ve sosyal yaşamı etkileyecek çok yönlü projelerin hayata geçirileceğini belirtti. Projeyle, tarım alanlarının yapılandırılması, yeni su göletlerinin oluşturulması, ağaçlandırmaların yapılması ve köylerde çiftçilerin bilgilendirilmelerinin amaçlandığını ifade eden Avcı, Dünya Bankası'nın desteğiyle yürütülen projenin 45 milyon dolar ödeneği bulunduğunu söyledi. Avcı, ilk olarak ''Obruk Mikro Havza Projesi''nin hayata geçirilmeye çalışıldığını, diğer 6 havza ile birlikte 8 milyon 400 bin dolarlık yatırım yapılacağını kaydetti. Hanefi Avcı, Obruk Mikro Havza Projesi kapsamında yaklaşık bin hektarlık alanda 1 milyon 80 bin adet fidan dikimi, 95 hektarlık alanda da yeşillendirme çalışması yapılacağını kaydetti.

Müşterilerine 100 bin ağaç hediye etti
Tekin Acar Cosmetics, gelecek nesillere daha temiz ve yeşil bir Türkiye bırakabilmek için TEMA işbirliği ile bir yılda müşterilerine 100 bin fidan hediye ederek 120 futbol sahası büyüklüğünde alanı ağaçlandırdı. Kampanya çerçevesinde firmanın mağazalarından 50 milyon ve üzeri alışveriş yapan müşteriler adına TEMA Vakfı'nın Antalya, Bursa, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da bulunan ağaçlandırma sahalarına toplam 100 bin fidan dikildi. Kampanya çerçevesinde fidan sahibi olan ve hem doğayı hem kendilerini güzelleştiren Tekin Acar Cosmetics müşterilerine özel olarak basılmış fidan sertifikaları dağıtıldı. Tekin Acar Cosmetics Müşteri Ormanı'na dikilen fidanların bakımı 3 yıl boyunca düzenli olarak TEMA Vakfı tarafından yapılacak.
DİĞER GEZİ HABERLERİ
 İstanbul'u hiçbir şeye değişmem
 Adınızı bir fidanla yaşatın
 Gıda Günü'nde biyolojik çeşitlilik alarmı
 Bugünkü Hava Durumu
 Kazdağı'nın doğal güzelliğini keşfedin
 Nesilleri yok olmak üzere
 Kısa . . . kısa . . . kısa . .
 Sonbaharda Adalar gezilir
 Önlem alınmazsa kalp damarlarımız tıkanacak
 Kısa... Kısa...
 Tarihe ve doğaya günübirlik yolculuk
 Tatil fırsatını değerlendirin
 Tadımlık kaçamakların tam zamanı
 Günübirlik turlar
 İstanbul kirli bir elmas gibi
 Yağışlı bir hafta geliyor
 Adımlarınızı sıklaştırın yürüyüş zamanı geldi
 Adada eylül güzelliği
 Şarap dolu bir hafta sonu
    Yazarlar
    Alışveriş
    Yaşam
    Ajanda
    Güncel
  » Gezi
Çok yazık oldu
Çok yazık oldu
Danimarka deplasmanında alınan tek puanla rakibe avantaj verilmedi,...
İşte Milli Takım'ın sırları
İşte Milli Takım'ın sırları
1- Ersun Yanal'ın Hakan Şükür'ü kadroya almamasının nedeni mentör...
Merkezi sistemle ezan
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, birçok yerde merkezi sistemi...
Çakıcı cezaevine girdi
Avusturya'nın iade ettiği Çakıcı, dün İstanbul'a getirildi. Çakıcı,...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.