kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cuma
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Başka bir şehirde yaşamam imkansız
Başka bir şehirde yaşamam imkansız

Doğma büyüme İstanbullu olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün eşi Aylin Sarıgül, bu şehrin hareketli yapısının kendisini cezbettiğini söylüyor
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün eşi Aylin Sarıgül, bir İstanbul aşığı. Yaklaşık 8 yıl önce çocukları çok sevdiği için Ataköy'de Kindergarden isimli çocuk yuvasını açan Sarıgül için kentin başka bir anlamı daha var. Alman olan annesinin yıllar önce babasına duyduğu aşk uğruna Berlin'i terkedip İstanbul'a yerleştiğini söyleyen Sarıgül, annesi gibi kente tutkun. İstanbul'dan en fazla bir hafta ayrı kalabildiğini belirten Sarıgül, hareketli bir insan olduğu için dinamik şehirleri daha çok seviyor. İstanbul'dan sonraki tercihi ise New York. Bakırköy'de doğup büyüyen Aylin Hanım, farklı kültürleri içinde barındıran bir evde yetiştiğini, hem noeli hem de kurban ve şeker bayramını kutladıklarını anlatıyor. İstanbul'un da bu çok kültürlü yanını sevdiğini özellikle vurguluyor. Evlendikten sonra bir süre Topağacı'nda yaşayan Sarıgül şimdi 11 yaşında olan oğlu Ömer doğduktan sonra annesine daha yakın olabilmek için Ataköy'e taşınmış. Ancak Topağacı'nın kendisi için özel bir yeri olduğunu da belirtmeden geçmiyor. Özellikle Topağacı civarındaki bütün esnafı tanıdığını ve Ataköy'de oturmasına rağmen alışverişini hala oradan yaptığını da anlatıyor. Hafta sonlarında mutlaka Belgrad Ormanları'na yürüyüş yapmaya gittiklerini söyleyen Aylin Sarıgül, kafe ve restoran olarak da Loft ve Reasürans Pasajı içindeki Zanzibar'ı tercih ediyor. Balık ve meze konusundaki tercihi ise Cibalikapı Balıkçısı.

Kapalıçarşı ve civarındaki bölgenin Aylin Sarıgül için çok ayrı bir yeri var. İstanbul'un en hareketli semtlerinden olan bu bölge ile İstanbul Üniversitesi'nde okuduğu dönemlerde tanışmış. Takı alışverişi için Kapalıçarşı'yı tercih ediyor çünkü otantik takıları çok seviyor. Özellikle yemeniden yapılan bilezik ve kolyeler için buradaki mağazaları tercih ediyor. Sahaflar da onun saatlerce hiç sıkılmadan dolaşabileceği yerlerin başında geliyor.


Topağacı Kasabı, Aylin Sarıgül'ün 12 yıldır hiç istisnasız alışveriş yaptığı yerlerden biri. Yaklaşık bir yıl Topağacı'nda oturduktan sonra müdavimi olduğunu ve ağaçlarla bezeli yolunu özellikle çok sevdiğini söylüyor. Oğlu Ömer ve eşi Mustafa Sarıgül'ün uzakdoğu yemeklerini sevdiğini bu yüzden sebze ağırlıklı beslendiklerini söyleyen Aylin Sarıgül, et ve benzeri ihtiyaçlarını yaklaşık 12 yıldır Nuri Öneş'in sahibi olduğu Topağacı kasabından yapıyor.

Elit Manavı da Aylin Sarıgül'ün mevsimine göre taze meyve ve sebze alışverişlerinde tercih ettiği yerlerden. Topağacı'nın mahalle havasını koruyan ender yerlerden biri olduğunu, alışveriş için özellikle burayı tercih ettiğini söylüyor. Manavın sahibi Hüsamettin Baştürk, Aylin Sarıgül'ün yaklaşık 8 yıldır haftada iki kez buradan alışveriş yaptığını ve mutlaka mevsimlik gıdaları tercih ettiğini anlatıyor. Siparişi bizzat Aylin Sarıgül verdiğini söyleyen Baştürk, Sarıgül ailesi ile bu süre boyunca bir dostluk ilişkisi kurduklarını da belirtiyor.

Markiz Pasajı içinde bulunan Doğa Special mağazası da Aylin Sarıgül'ün uğramayı sevdiği yerlerden. Ailecek doğal gıdalarla beslenmeye çalıştıklarını ve katkısız gıdalar tükettiklerini anlatan Aylin Sarıgül, Doğa Special'i bu yüzden çok sevdiğini belirtiyor.

Aynur Erdem

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
 Dünyanın en tatlı hediyesi çikolata
 Kozmetikte doğal mucizeler
 Görgü diploma kadar önemli
 Kuruyemişin keyfi başka şeye benzemez
 Tahminler elinizin altında
 Bu şehir benim için hastalık gibi
 Şarap bakkaldan sofraya getirilmez
 Sizin kahveniz hangisi?
 Kendi turşunuzu kendiniz kurun
 Atatürk dijital fotoğraf arşivi projesi
 Sezen mantı Özcan şiş sever
 Salondaki yerinizi ayırtın
 Kadıköy'de karnaval coşkusu
 Batan geminin içkileri satılıyor
 Beşiktaş Pazarı'nda şenlik gibi alışveriş
 Eğlenerek stres atmanın en iyi yolu
 İstanbul değişken ve sürprizlerle dolu bir dişi
 Akşamüstü sohbetinin yanında beş çayı gider
 Şarapta şık ambalaj keyifli içim, uygun fiyat
    Yazarlar
    Alışveriş
  » Yaşam
    Ajanda
    Güncel
    Gezi
BALÇİÇEK PAMİR
Bir Da Vinci de İstanbul'da olmaz mı?
Olur tabii. Hem de...
"Anne"lerin savaşı
İki kadın... İki anne... İkisi de Merve'yi istiyor. L. "Doğurdum"...
Orduevinde LÖSEV pazarı
Orduevinde LÖSEV pazarı
Harbiye Askeri Müzesi'nde dün gerçekleştirilen kampanyada lösemili...
Said-i Nursi izdihamı
Bediüzzaman Sempozyumu'nu izlemek isteyen binlerce kişi salona...
Alevilik İslamiyet'in Türkçesidir
Araştırmacı yazar Cemal Şener, Alevilik İslamiyet'in farklı yorumudur...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.