kapat
   
SABAH Gazetesi
 
  » Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Ahmet Hakan Coskun @ SABAH
 

Kabineden çizgiler

Bana öyle geliyor ki Kemal Unakıtan artık daha az espri yapıyor, sanki "iyi gidiyorsun, espriyle, güler yüzle birlikte anılman da iyi. Ama sakın bu işi abartma! Kritik günlerde senin bu hallerin akla gelir" diye uyarılmış gibi. Son günlerde daha kararında, daha dengede gibi!
Abdüllatif Şener daha rahat, kendisiyle daha barışık bir görüntü çiziyor, sanki kendisine bir garanti verilmiş gibi. Sanki müthiş bir sıkıntıyı atlatmış gibi. Ya da "Aman ne olursa olsun!" der gibi!
Hem hiçbir yapaylığa prim vermeyip hem de toplumun tüm kesimleri üzerinde olumlu etki bırakma gücüne sahip olan Abdullah Gül'ün kişisel imajı, gün geçtikçe kabinenin genel imajını solluyor.
Cemil Çiçek gittikçe daha çok bilgeleşiyor, sanki ANAP'tayken kadir kıymetinin bilinmediğinin altını daha fazla çizmek ister gibi. İntikamcı bir bilgelik hali! Ben aslında sizin için çok yararlı olurdum havası! Böyle bir şey!
Abdülkadir Aksu'nun Başbakan'la yan yana verdiği fotoğrafların sayısı azaldıkça sevenlerinin sayısı da artıyor. Hakkında çıkarılan dedikodular da kesildi. O da artık daha fazla "İçişleri bakanı" gibi görünüyor! Hani işine dört elle sarılanlara özgü bir eda vardır ya, Abdülkadir Aksu'da son günlerde işte böyle bir eda var!
"Esaslı bir devrimci" potansiyeli taşıyan Hüseyin Çelik, bu ülkede tek çıkar yolun idare-i maslahat olduğunu fark etmiş ama buna rağmen inatla, devrimciliğini başka alanlara kaydırarak ezber bozmaya çalışıyor. Gidişat: İyi. Yani Türkiye'de ne kadar iyi olunabilirse!
Erkan Mumcu ise gittikçe daha yalnız görünüyor. Yalnız ama karamsar değil. Hani iki hafta sonra okulunu bitirecek öğrencilerde rastlanılan türden bir kayıtsızlık vardır, hüzünle karışık bir kayıtsızlık. Erkan Mumcu'daki de biraz öyle bir şey! Sanki iki gün sonra her şeyi bırakıp bir kıyı kasabasına yerleşecek ve sadece balık tutarak geçimini temin edecek gibi. Bir de her daim hakkı yeniyormuş gibi bir tavır! Haklı mı? Haksız mı? Hiçbir fikrim yok.
Necip Fazıl'ın çok bilinen bir şiirinde "Çatık kaş, hükümet dedikleri zat" diye bir dize vardır. Ali Coşkun, öyle biri olmadığını çoktan kanıtladı. Ayrıca kendisinde ilk dönemlerde var olan dikkat çekme arzusu her geçen daha çok törpüleniyor ve hata yapma potansiyeli de azalıyor.
Ne zaman bir köy türküsü duysa içlendiğine emin olduğum Sami Güçlü, Tarım Bakanlığı makamına ne kadar uygun bir isim olduğunu her geçen gün daha fazla düşündürtüyor. Anadolu köylüsünün makus talihini yenmek için çaba sarf eden modern bir gayret ya da bir "Çalıkuşu" tavrı değil onunki! Şöyle bir şey: Yetişmesine katkıda bulunanlara borçlu olduğu minneti ifade eder gibi.
Mehmet Ali Şahin başlangıçta çizdiği düşük profili, gösterdiği performansla avantaja dönüştürürken, Kürşad Tüzmen slip mayo yerine şortla görüntü vererek eleştiriye açık olduğunu kanıtlıyor.
Temas kurduğu kesimler üzerinde bıraktığı olumlu izlenimlerle imajını güçlendiren Beşir Atalay, gün geçtikçe daha çok kabinenin "sakin gücü" haline geliyor.
Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum, ilk günlerde "iyi bir teknisyen olur" havası veren Ali Babacan, son zamanlarda "kalıcı bir siyaset adamı"na dönüşmeye başlamadı mı?
Binali Yıldırım mı? Şu sıcak tartışma bir bitsin, ne kadar hasar aldığını hep birlikte göreceğiz.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
 Merak ettiklerim   / 06-08-2004
 Cem Yılmaz'ın yaptığı fenalık!   / 05-08-2004
 Cepheleşelim, güzelleşelim!   / 03-08-2004
 Kabineden çizgiler   / 02-08-2004
 Seda kitapçıda   / 01-08-2004
 İran ve Türkiye   / 30-07-2004
 Anlaşıldım ama yanlış anlaşıldım   / 29-07-2004
 Huzur arıyorum!   / 27-07-2004
 Açık konuşalım   / 26-07-2004
 Tren ve ideoloji   / 25-07-2004
YAVUZ DONAT
Evren'den Org. Büyükanıt'a
TV'ler "Yüksek Askeri Şura...
Kimliği belirlendi
Yol kenarındaki 7 kişiye çarpıp iki kişinin ölümüne neden olan oto...
Zayıflamak isterken kansere yakalanmayın
BİLİM adamları uyarıyor: Hızla kilo verip sonra geri almak,...
Hızlandırılmıştı, pistten çıktı
Hızlandırılmıştı, pistten çıktı
Dünya ikincisi atletimiz Süreyya Ayhan'ın 'sakatlığından dolayı...
Bir Başka Doping İddiası: Hamileydi
Süreyya ve Yücel Kop'un WADA ve IAAF'in doping testi...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.