kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
    Kampüs
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Eşler evliliğe nasıl hazırlanmalı?
Eşler evliliğe nasıl hazırlanmalı?
Puanlama

Eşler evliliğe nasıl hazırlanmalı?

Sonunda felakete uğramamak için gerçekten evlenmek isteyip istemediğinizi bilmelisiniz. Bu testle evliliğin getireceği sorumluluklara hazır olduğunuzdan emin olmanız mümkün
1. Evlilik nedir? a. Dünyanın en riskli işidir. b. Çoluk çocuk sahibi olmalıdır. c. Kadın ve erkeğin birlikte oluşturduğu bir hayattır. d. Cinselliği yasallaştıran kurumdur. e. Kutsal bir müessesedir.
2. Niçin evlenmek istiyorsunuz? a. Sevdiğim için. b. Evlenme zamanım geldiği için. c. Ailem istediği için. d. Cinsel hayatım için. e. Mutlu bir yuva kurmak için.
3. Evleneceğiniz eş adayında önceliğiniz nedir? a. Aile yaşantısı. b. Kişiliği. c. Dindarlığı. d. Fiziki görünümü. e. Dürüstlüğü.
4. Eşinizi nasıl seçersiniz? a. Aklımla. b. Duygularımla. c. Ailemin isteğiyle. d. Edildiğim bilgilere göre. e. Beni istediği için.
5. Eş adayına kendinizi nasıl beğendirirsiniz? a. Onun hoşlandığı şeyleri yaparak. b. Hediyeler alıp, iltifatlar ederek. c. Güzel giyinip, tatlı konuşarak. d. Olduğum gibi davranarak. e. Karizmatik olmaya çalışarak.
6. Eşinizin gerçek kişiliğini nasıl öğrenirsiniz? a. Onunla kavga ederek. b. Çevresini ve arkadaşlarını dinleyerek. c. Aile yaşantısına bakarak. d. Kişisel davranışlarını gözlemleyerek. e. Düşmanlarına sorarak.
7. Evlilik hayatında "otorite" kimde olmalı? a. Karı-koca arasında otorite olmaz. b. Kadında olmalı. c. Erkekte olmalı. d. Her ikisinde olmalı. e. Evi en iyi idare edende olmalı.
8. Sizi sevip sevmediğini nasıl anlarsınız? a. Davranışlarına bakarak. b. Kalbimin sesine kulak vererek. c. Yaptığı fedakarlıklara bakarak. d. Maddi beklentide olup olmadığına bakarak. e. Söylediklerine inanarak.
9. Hoşlanmadığınız davranışlar varsa ne yaparsınız? a. Hoşgörüyle karşılarım. b. Düzeltmesini evlilik sonrasına bırakırım. c. İlişkiyi keserim. d. Birebir görüşerek düzeltmeye çalışırım. e. Ailesiyle birlikte vazgeçirmeye çalışırım.
10. Eşinizi aileniz beğenmezse ne yaparsınız? a. Ailemin isteği doğrultusunda hareket ederim. b. Ailemi ikna etmeye çalışırım. c. Ailemin isteyip istememesi önemli değil. d. Aileme karşı çıkar, kavga ederim. e. Başkalarını devreye sokarım.
11. Ailesinin, size karşı nasıl davranmasını istersiniz? a. Bana karışmasını istemem. b. Zor durumlarımda yardımcı olmasını isterim. c. Anlayışlı va hoşgörülü olmasını isterim. d. Sık sık gelmelerini istemem. e. Her zaman gelmelerini isterim.
12. Hangi önemli tedbirleri alırsınız? a. Sözleşme yaparım. b. İşi şansa bırakırım. c. Önceliklerimi açık açık söylerim. d. Eşimin isteklerini kabullenirim. e. Anlaşamadığımız konuları belirlerim.
13. Olmasını istemediğiniz en önemli şey nedir? a. Cahil olması. b. Bağımlı olması. c. İnançsız olması. d. Fakir olması. e. Çirkin olması.
14. Sağlıklı bir iletişim için ne yaparsınız? a. Sorunları karşılıklı konuşurum. b. Sözel anlatımda espri dilini kullanırım. c. Eşimin düşüncelerini anlatmasını isterim. d. Empati kurarım. e. Onu can kulağıyla dinler ve önemserim.
15. Nişanlılık dönemi neden gereklidir? a. Daha iyi yakınlaşmak için. b. Evlilikle ilgili plan ve program yapmak için. c. Ailesini ve akrabalarını tanımak için. d. Yanlış kararlar vermemek için. e. Birbirimizin iç dünyasını keşfedebilmek için.
16. Anlaşmazlık olduğunda ne yaparsınız? a. Bildiğim soruları sonuna kadar savunurum. b. Karşılıklı oturup konuşum. c. Anlaşmazlıklar karşısında susarım. d. Aile büyüklerimi devreye sokarım. e. Bana yapılanların karşılığını aynen veririm.
17. En beğendiğiniz kişilik tipi hangisidir? a. Ciddi ve güvenilir. b. Mert ve cesur. c. Anlayışlı ve olgun. d. Güleryüzlü ve esprili. e. Girişken ve üretken.
18. Nasıl evlenmeyi hayal ediyorsunuz? a. Özgür ve müstakil. b. Mutlu olabileceğim. c. Ortaklaşa bir hayat. d. Çok çocuklu. e. Az çocuklu.
19. Evlilikte ideal yaş? a. Erkek: 25 Kadın: 21 b. Erkek: 23 Kadın: 19 c. Erkek: 26 Kadın: 22 d. Erkek: 24 Kadın: 20 e. Erkek: 27 Kadın: 23
20. Amacınız nedir? a. Özgürce yaşamak. b. Mutlu olmak. c. Hayattan tat almak. d. Varlıklı olmak. e. Evlenmek.
DİĞER YAŞAMA DAİR HABERLERİ
 Koleksiyoncu luk AB'ye uyacak
 Malt viski yeniden keşfedildi
 Ona bir kez daha hayran olacaksınız
 Türkiye'nin bilimadamları bu üniversitede yetişiyor
 Dört yıl sonra yeniden
 Sert müzik severlere
 Zorla güzellik olmaz
 Erkekleri renkli bir yaz bekliyor
 En değerli miras SAAT
 Evin gizli bölümü, yatak odası
 Rengarenk bir boncuk cenneti
 İstanbul'un en güzel teraslarını turistlerden başka bilen yok
 Roman yazdım hayatım değişti
 Çerkez Ethem'in öyküsü
 Merkez sağ sahibini arıyor
 Haftanın Kitapları
 Miniklerin tatili dolu dolu geçecek
 Bu okullarda devamsızlık olmuyor
 Anahtar teslim evlendiriyorlar
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
  » Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
KENAN ONUK
Bir efsane daha gitti
Genç kuşağın en iyi tenor...
Japonların Alice'i harikalar diyarında
Japonların Alice'i harikalar diyarında
Oscar ödüllü animasyon filmi "Sprited Away-Ruhların Kaçışı" gecikmeli...
Filmlerimizin Avrupa çıkarması
Filmlerimizin Avrupa çıkarması
Çek Cumhuriyeti'nin turistik kenti Karlovy-Vary, temmuz ayındaki ünlü...
Fenerbahçe kıyısında özel bir lezzet durağı
Park Restoran, son zamanlarda yiyecek içecek mekanları gelişen...
Günbatımının ideal adresi
Yenilenen dekorasyonu ve huzur veren manzarasıyla Sunset Marine...
Şifalı bitkiler müzesi
İstanbul'da açılan "Lokman Hekim Tıbii Bitkiler Bahçesi"nde şifalı bitkiler...
Yoga yapmayı öğrenen herkes formda kalacak
Yönetmen Sinan Çetin'in eşi Rebekka Haas, Türkiye'deki ilk yoga DVD'sini...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.