kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Euro 2004
  » Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
    Kampüs
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Çadır kuliste gece boyu kahkaha attılar
Çadır kuliste gece boyu kahkaha attılar

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, önceki gece muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı. Türk Sanat Müziği'ninyaşayan efsanelerinden Müzeyyen Senar, 70'inci sanat yılını, sanatçı dostlarının da katıldığı dev bir konserlekutladı. Gecede, dinleyici koltuklarında oturan 4 bin kişi deyim yerindeyse 'mest' oldu. Birçok sanatçınınsahne aldığı muhteşem gecenin kulisi de çok renkliydi. Hatta sunucular İzzet Öz ile Mustafa Yolaşan zamanzaman sahne gerisinden haber getirerek "Arkada neler oluyor bir bilseniz" diye izleyiciyi meraktabırakıyordu. Biz de bu muhteşem gecenin sahne arkasını sizler için izledik... Gece boyu kahkaha seslerinindurmadığı dört büyük çadırdan oluşan kuliste olanlar, gerçekten de görülmeye değerdi....

EMEL SAYIN'I AJDA SANDILAR
Gecede yeni saç kesimiyle dikkat çeken Emel Sayın, çadırlar arasındaki kısa turu sırasında hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Bir kadın, sanatçıya arkadan sarılıp, "Ajda" nidalarıyla onu öpmeye başladı. Emel Sayın ne yapacağını şaşırırken sımsıkı sarıldığı kişinin Ajda Pekkan olmadığını gören kadın, birkaç kez özür diledi ama ilginç bir şekilde: "Saçlarınızın kesimi tıpkı onun gibi olmuş. Ajda benim arkadaşım da..."

SEZEN'İN VANTİLATÖRÜ HAZIRDI
Sertab Erener ile aynı çadırda bulunan Emel Sayın, çadırın serinliğinden yakınıyordu. Bunun üzerine Erener, aynanın yanında bulunan ayaklı vantilatörü göstererek, "Siz Sezen geldiğinde buranın serinliğinden duramazsınız. Bakın vantilatörü ondan önce gelmiş" deyince Sayın, şaşkınlığını gizleyemedi: "İnanamıyorum bu serin havada bir de vantilatör mü çalıştıracak?"

ESKİ EŞLERİN DUYGUSAL ANLARI
Sanat müziği söyleyerek sahne alan bir isim de Levent Yüksel'di. Ancak Yüksel konser öncesi elinden sigara ve çayını hiç eksik etmedi. Sanatçı dostlarıyla ayaküstü sohbet eden Yüksel, bir süre sonra, yıllar önce ayrıldığı eşi Sertab Erener'in çadırına geldi. Erener'in çadırdan çıkmasıyla çok duygusal anlar yaşandı. Birbirlerine dakikalarca sarılan çiftin gözlerinin dolduğu herkesin dikkatini çekti. Kulistekiler meraklı gözlerle onları izlerken Erener'in, eski eşine moral verdiği anlaşıldı. Çünkü Yüksel'in köpeği ölmüştü.

CHARLIE'NİN MELEKLERİ
Emel Sayın, Ajda Pekkan ve Sibel Can aynı çadırda bir araya geldi. Kahkahaların yükseldiği çadırda hareket bitmek bilmedi. Sibel Can, iki dev sanatçıya burada bir teklifte bulundu: "Kasımda Maksim'de üçümüz sahne alalım mı?" Bu teklif karşısında Pekkan, "Sen böyle söylersin, hayatta sözünde durmazsın" diye Can'a çıkıştı. Ve Sibel Hanım da bombayı patlattı: "Vallahi doğru söylüyorum. Sulhi'den izin aldım..." Üç sanatçı Maksim fikrine sıcak bakınca Sibel Can gecenin o yarısında Fahrettin Aslan'ı aradı: "Kışın Maksim kadrosunu kurduk. Emel Sayın, ben, Ajda Pekkan..." Bu cümlenin üzerine de Ajda Pekkan'ın söylediği sözler, çadırda kahkahaların çınlamasına neden oldu: "Böyle telefonla olmaz. Charlie'nin Melekleri olarak yüz yüze gelmeliyiz..."

DENİZ İKİ LİTRE SU İÇİYOR
Sanatçıların iç içe olduğu kuliste; Özcan Deniz, yalnızlığı tercih etmişti. Erkeklere ait çadırda tek başına bekleyen sanatçı, Taylan Kümeli sayesinde verdiği kilolardan bir kısmını geri almıştı ama böyle daha rahat olduğunu söyledi: "86 kilodan 72'ye inmiştim ama bu zayıflığın bana yakışmadığını anladım. Çevremdekiler stüdyoya çiğ köfteler, kebaplar taşıdı. Şimdi 76 kiloyum ve memnunum. Her gün iki litre suyumu da içiyorum."

MÜFTÜOĞLU NASIL ZAYIFLADI?
Gecenin ilerleyen saatlerinde çadırlardan oluşan kulise Sezen Aksu da geldi. Ajda Pekkan'ın bulunduğu çadıra giren Aksu, içerideki muhabbete hemen katılmayı da ihmal etmedi... Pekkan'ın "Emel Müftüoğlu aşırı zayıflamış bunu nasıl yaptı?" sorusuna minik serçeden bomba gibi bir yanıt geldi: "Avakado yaprağı ve mısır püskülü yiyorsun. Tuvaletten çıkmıyorsun..." Bu arada Müzzeyen Senar'ın çadırını ünlüler hiç boş bırakmadı. Herkesin 5'er dakika uğradığı sanatçının yanından Nurdan Torun ise bir türlü ayrılmak bilmedi. Bunun üzerine Torun'un asistanı kulağına eğilerek "Müzeyyen Hanım'ın artık yalnız kalması gerek" uyarısında bulundu.

GÜLŞEN YÜKSEL

DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Minik Elvisler'in rock'n roll şöleni
 Müzik Kasabası için geri sayım başladı
 Günde 30 dakika sizi forma sokacak
 Sinan Çetin'in eşi "Yoga" filmi yönetti
 Libido okşuyoruz ama Sex and the City değiliz!
 Gün ışığı
 Şimdilik arabası yok ama Abidin OLMUŞ!
 İSTANBUL'dan Anadolu'ya yardım eli
 Cümbür cemaat step yapıyorlar
 Vitrin Meleği
GÜLSE BİRSEL
Senaryo gibi gerçek hikaye!
Önce sıradan bir yaralama...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.