kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
  » Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
    Kampüs
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Fransız Sokağı'na Görkemli Açılış
En Eğlenceli sokak

Beyoğlu'ndaki Fransız Sokağı 1 Temmuz'da açılıyor. Etkinlikler 4 gün 4 gece İstanbulluları coşturacak

29 BİNA 43 İŞLETME
Aylardan beri konuşulan Fransız Sokağı nihayet tamamlandı ve 1 Temmuz'da kapılarını İstanbullulara açmaya hazırlanıyor. Sokak, Galatasaray Lisesi'nin arkasında bulunan Cezayir Sokak ile Hayriye Çıkmazı'ndaki 29 bina ve 43 işletmeden oluşuyor. Dört gün sürecek açılışa tüm İstanbullular davetli. Etkinlikler arasında konserler, resitaller, sergiler, dans gösterileri, animasyonlar ve defileler var.

BURADA UYKU YOK
Fransız Sokağı'nda hayat sabah 09.00'da başlayacak ve sabaha karşı 03.00'a kadar sürecek. Sokaktaki mekanlarda Fransız temalı kafe, restoran, bar, şarap evi, peynirci, krepçi, çikolatacı, pastane, şarküteri, butik, parfümeri, çiçekçi gibi işletmeler var. Ayrıca bu sokakta resim galerisi ve sanat meydanı da yer alacak.


***

Fransız Sokağı'na Görkemli Açılış

Beyoğlu'ndaki Fransız Sokağı projesi 1 Temmuz'da hayata geçiyor. Kafeden çiçekçiye kadar 43 işletmenin bulunduğu sokağın açılışı dört gün dört gece sürecek
İstanbulluların merakla beklediği Fransız Sokağı 1 Temmuz'da açılıyor. Galatasaray Lisesi'nin arkasında bulunan Cezayir Sokak ile Hayriye Çıkmazı'ndaki 29 binada 43 işletmeden oluşan Fransız Sokağı için, dört gün dört gece sürecek bir açılış programı hazırlandı. Konserler, resitaller, sergiler, dans gösterileri, animasyonlar, sergiler ve defilelerin yer aldığı etkinlikler tüm İstanbullulara açık olacak. Eğlenceler sabah saatlerinde başlayıp gece yarılarına kadar sürecek. Açılışa çok az bir süre kala yüzlerce mimar, dekoratör ve işçinin harıl harıl çalıştığı Fransız Sokağı'nda projeyi hayata geçiren Afitaş Yapım Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atalay Taşdiken'le açılışın ayrıntılarını konuştuk. Sokağın ruhuna uygun bir açılış programı hazırladıklarını söyleyen Taşdiken açılışla ilgili şu bilgileri verdi: "Açılışın müzik kısmında, piyano resitali, caz ve opera sanatçılarının konserleri olacak. Resital ve konserler 16.00'da teraslarda başlayacak ve gece sokakta devam edecek. Modern, tango ve latin dans grupları gece sokakta dans gösterileri yapacak. Ayrıca gece ışık ve ses gösterileri ile ateş dansı gösterisi olacak. Sokaklarda resim ve heykeller sergilenecek. Sokak ressamları resim yapacak. Aileleriyle sokağa gelen çocuklar için de başta kukla gösterisi olmak üzere birçok animasyon hazırlandı. Açılış etkinliklerinin son günü olan 4 Temmuz'da da sokakta Cemil İpekçi'nin şapka defilesi olacak." Fransız Sokağı'nda hayat sabah 09.00'- da mekanların kapılarını açmasıyla başlayıp sabaha karşı 03.00'e kadar devam edecek. Fransız temalı kafe, restoran, bar, şarap evi, peynirci, krepçi, çikolatacı, pastane, şarküteri, butik, parfümeri, çiçekçi, tütüncü gibi işletmelerin yanı sıra, kültür okulu, resim galerisi ve sanat meydanı gibi mekanların da bulunduğu sokak, İstanbullular kadar yabancı turistleri ağırlayacak.

SOKAKTA KAHVALTI KEYFİ
Son hazırlıklarını yapan işletmeciler heyecanla açılış gününü bekliyor. Mekanında son rötuşları yapan işletmecilerden biri de Nazlı İlter. Sokağın iddialı mekanlarından biri olan "Point Virgule" adı kafenin işletmecisi olan Nazlı İlter, çok özel bir mönü hazırladığını söylüyor. Point Virgule'ün sabah 10.00 ile gece 02.00 arasında hizmet vereceğini dile getiren İlter, "Sokakta da masalarımız olacak. Sabahları Türk ve Fransız kahvaltısı vereceğiz. Öğle ve akşam yemekleri için Fransız mutfağından oluşan çok ididialı bir mönü hazırladık" diyor.
DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 Radyoterapi yanıklarına krem
 Cinsellik saf ibadettir
 Kanserlilerin ABD'deki umut kapısı
 Troialılar zeytin mezesi yerdi
 İkizler imparatorluğu
 Galata'da Ceneviz haftası
 İstanbul'a eğlenmeye gelecekler
 Onun silahı yalnızca fotoğraf makinesi
 Avrupa'nın göbeğinde anarşist cumhuriyet
 Dördüncü dünya savaşı yaşanıyor
 Mimariyle sanat buluşuyor
 6 Spastik çocuklar sokakta kalacak
 Psikiyatri literatürüne geçen ilk Türk doktor
 Boğa'ya fındıklı Akrep'e viskili
 Bipolar Bozukluk Nedir?
 Bodrum'da belgesel film festivali
 Doğulu kızların okuma çabası
 Çocuklar ölmesin artık
 Ortadoğu'da kanlı oyun
    Aktüel Pazar Yazarlar
  » Güncel
    Hobi
    Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
BALÇİÇEK PAMİR
Bütün mağazalarda pazarlık edilir
Ünlü restoranlar, şık...
MEHMET ALTAN
Rize'nin küreselleşmedeki yeri...
Önceki gün, Rize'nin...
ÖNCEL ÖZİÇER
Köşelerde 'sera' dönemi başlıyor
Nasıl domatesin,...
REFİK DURBAŞ
Aynasına akan gökkuşağı
Kendisini "çirkefleri eşeleyen,...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.