kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
  » Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Bilgi ve Yaşam
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
    Kampüs
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Travestiler şehri sardı
Travestiler şehri sardı
Seks Fısıltıları

Travestiler şehri sardı

İster kabul edelim ister etmeyelim, İstanbul'da yaşayan ve özellikle geceleri ortaya çıkan travestiler hepimizin huzurunu kaçırdı
Geçenlerde gece yarısı bir yerden dönerken, Taksim Divan Otel'in önünden geçiyorduk ki o bölgenin artık demirbaşı olmuş travestilerden biri "Annem alsanıza bizi de" diye laf attı. Gülerek o tarafa bakınca onlardan birkaç tanesinin yan yana dizildiğini gördüm. Sonra arabanın camına yapışıp yol boyunca dizilmiş travestileri seyrettim. İnanın Taksim'den Şişli'ye kadar her köşe başında birkaç tane vardı. Bazıları da hakikaten çok güzeldi. Uzun zamandır İstanbul'da bir travesti gerçeği var. Ben şimdi işin sosyal boyutunu; "Bunlar nereden geldi, hangi tip ailelerden çıktılar, toplum bunları itmeli mi, benimsemeli mi" bölümlerini tartışmayacağım. Bunlar yeterince yazıldı, çizildi. Dedim ya kabul etsek de etmesek de bunlar İstanbul'da yaşıyorlar ve özellikle gecelerini ortalığa döküyorlar. Ve birçok insanın başına travestilerle ilgili bir problem geliyor. Ayrıca nasıl oluyor, nedendir bilinmez herhangi bir travesti bir problem yaşadığında birden bire amip gibi çoğalıyorlar ve anında olay mekanı bunlarla doluveriyor. Bu travestilerin yıldızı oldum olası bir türlü polisle tutmadı nedense, birbirlerini her gördükleri yerde olay çıkarıveriyor. Geçenlerde TV'de polis yakaladığı travestiye "Fahişe nolacak?" diye bağırıyordu. O da kendini gösterip "Öyleyim tabii, ne olacaktım ya bu halimle, tapu kadastroda memur mu" diye cevap verdi. Katıla katıla güldüm. Bu olayı bir arkadaşıma anlatırken "Sorma benim arkadaşımın başına da çok komik bir hadise gelmiş, ben de onu sana anlatayım" dedi. Çocuk işten çıkmış ve kayınvalidesiyle karısını yemeğe götürmek üzere eve doğru yola çıkmış.

Taksim'de kırmızı ışıklarda durunca bir travesti kendini arka koltuğa atıvermiş. Çocuk dakikalarca dil döküp arabadan indirmeye çalışmış, ama nafile. Derken çocuk sonunda para karşılığı onu arabadan inmeye ikna etmiş. "Oh be nihayet başardım" diye mutlu mesut evin yolunu tutmuş. Kayınvalidesiyle, karısını arabaya alıp lokantaya doğru yollanmışlar. Arabada düşen çakmağı almak için eğilince birden arabanın döşemesinde kocaman bir kadın ayakkabısı görmüş. Ayakkabıyı görünce "eyvah travesti ayakkabısını bırakmış" diye kan beynine hücum etmiş. Hemen bir benzinciye girip çaktırmadan sakladığı ayakkabıyı benzincide çöpe atmış. Bu problemi de hallettim diye sevinçle lokantanın önüne park ederken birden kayınvalidesi "Çocuklar ayakkabımın tekini bulamıyorum" demez mi İstanbul'da yaşayan birçok insanın böyle komik travesti hikayesi var. Özellikle bazen TV'de polislerle olan kavgaları gerçekten komik oluyor. Ben "O haklı bu haksız taraf mı" değil, konuşulan lafları karşılıklı geçen traji komik diyologları söylüyorum.

ONLARLA ŞAKALAŞILMAZ
Efendim, ben de hakikaten çok güzel travesti taklidi yapıyorum. Arkadaşlar arasında benim bu taklitlerime, özellikle nezle olup sesim iyice kalınlaştığında yaptıklarıma çok gülüyoruz. Ama bazen onların kızdıklarında nasıl hırçınlaşıp, sertleştiklerini unutup onların yanında da bir iki kelime edince vay başınıza gelen tabii. Gittiğimiz bir kulüpte bir tanesi yanıma gelip "Eğleniyor musun tatlım" diye koca sesiyle sorunca ben de aynı ses tonuyla "Evet, ya sen?" dedim. Yanımdan geçti gitti yani ben öyle zannettim.
Etrafta bir yanık kokusu, arkadaşımın senden yanık kokusu geliyor demesiyle travestinin saçıma sigara attığını fark ettik. Canımı zor kurtardım anlayacağınız. Sonradan arkadaşlarım dedi ki "Kızım bunlarla şaka yapılır mı, çoğu üzerinde bir kesici madde falan taşıyor. Ayrıca doğal olarak psikolojileri bozuk olduğu için kızdıklarında gözleri hiçbir şey görmeden saldırıyor." Yani siz siz olun onlara laf atmaya ya da şaka yapmaya çalışmayın sakın. Hadi bu zavallılar bu yolun yolcusu, hastalar ya da öyle böyle olmuşlar işte. Ama bu arz var, çünkü gerçekten birde bunlara inanılmaz boyutta talep varmış. Bindiğim bir takside şoförle sohbet ederken, "Abla akşam bunları kimler alıyor inanmazsın, son model arabalar duruyor, içlerinde düzgün görünüşlü adamlar bunlarla pazarlık ediyor" dedi. Hadi onları travestileri yani "sapık fahişe" diye karalayıveriyoruz da ya bu sözde düzgün görüntülü talep sahiplerine ne diyeceğiz, onları nettireceğiz?

Ayşe

DİĞER YAŞAMA DAİR HABERLERİ
 Sanal alemde burç yorumları
 Olağandışı öyküleriyle ihracatın kahramanları
 Haftanın Kitapları
 Yaz geceleri sıcak geçecek
 Jethro Tull İstanbul'da
 Destek müzikali
 5 dakikada kusursuz bir görünüme kavuşun
 Form tutmanın en kolay yolu
 Ünlülerden tavsiyeler
 En Yeni Kozmetik Ürünleri
 Doğayı verandalarda yaşayın
 Danseden vitrin
 Bodrum İstanbul'da
 Reis ve Misket rol çalıyor
 Kısa...Kısa...Kısa...Kısa...
 Müzikseverlerin mevsimi başlıyor
 Tünel'de şenlik var
 Yurtdışında yabancı dil öğrenmenin en keyifli yolu
 Köpeğiniz de tatil yapsın
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
  » Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
KENAN ONUK
Elvin Jones'un ardından
Caz deyince aklımıza gelen...
AYŞEGÜL ALDİNÇ
Saptamalar
Zavallı Çetin Alp, Eurovision'un günah...
Cannes her zamanki gibi tartışma yarattı
Cannes her zamanki gibi tartışma yarattı
14 yaşındaki bir Japon gencini en iyi oyuncu seçen jüri, bu cesur...
Haziran sendromuna dikkat
Haziran sendromuna dikkat
Eskiden bu dönemde 'sinema mevsimi' biter ve tüm sinemalarda 'ikinci...
Farklı lezzetler aynı mönüde
Kazan Brasserie, Türk ve dünya muftaklarını birleştiren zengin...
Artık kokteyl yapmak daha kolay
East'n Bull, Türk eğlence dünyasını coctail mix adında yeni bir ürün...
Hollywood'a çarık giydiriyoruz
Kahramanmaraş'ta dört kuşaktır çarık üretip satan Kopar ailesi, 'Büyük...
Şaolinler geri döndü
Yalnızca iman gücüyle başlarının üstünde duran, tuğlaları kıran Şaolin...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Bilgi ve Yaşam | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.