kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
  » Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Sinema
    Çizerler
    Teknoloji
Günaydın
ATV
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sultanbeyli'nin kaderi tepki oylarında
Sultanbeyli'nin kaderi tepki oylarında
Bir anda büyüyen ilçe
Seçmen ne diyor?

Sultanbeyli'nin kaderi tepki oylarında

SEKS kaseti skandalıyla gündeme gelen Belediye Başkanı Yahya Karakaya'ya tepkiler partisi Saadet Parti'yi de zor durumda bıraktı. Yahya Karakaya 28 Mart'taki yerel seçimlerde yeniden adaylığını koymadı. Ancak buna rağmen SP'nin bu tepkiden nasibini alacağı belirtiliyor. Öte yandan AKP adayı Alaattin Ersoy'un sahibi olduğu özel hastanesinde borçlu olan hastalara senet imzalattığı yönündeki iddialar bu adayı ve partisini zor durumda bırakan olgulardan. Bu iddianın AKP'nin şansını azalttığı kaydediliyor. İlçenin ilk ve tek kadın adayı DYP'li Kamuran Dikbaş'ın özelliklerin kadınların desteğini aldığı ifade ediliyor.

KİMLER YARIŞIYOR?
Adaylar şunlar: DYP Kamuran Dikbaş, CHP Ömer Erdoğan, AKP Alaattin Ersoy, Sol İttifak Medeni Kırıcı, Saadet Partisi Ali Nabi Koçak, BBP Yılmaz Zebinoğlu, İşçi Partisi Mehmet Emin Ayan, MHP Ender Çayır, ANAP Mustafa Tüysüz, GP Miyase Yaşar.

DYP'NİN KADIN ADAYI

Artık İstanbul'un bir ilçesi olmalıyız
SULTANBEYLi'NiN
ilk ve tek kadın adayı aynı zamanda Solida Sağlık Ürünleri Limited Şirketi Genel Müdürü Kamuran Dikbaş, kadınlardan aldığı destekten memnun. Dikbaş, "Sultanbeyli İstanbul olacak. Burası İstanbul'un bir ilçesi ancak Büyükşehire bağlı değil, bu çelişkiyi gidereceğiz. Yıllardır bir kenara itilen kadınlarımızı ön plana çıkaracağız.Yapılmamış yolumuz kalmayacak, ilçemizde bir sinema bile yok, sinema ve tiyatro salonları açacağız. İşsizlere iş imkanı bulacağız. Artık Sultanbeyli'yi İstanbul'un bir parçası yapacağız. İnsana önem vererek, fakirlere destek olacağız. İlçemizde çocukların oynayabileceği doğru dürüst park bile yok. Toplumun her kesimi için büyük projelerim var özellikle kadınlardan destek bekliyorum. Sultanbeyli'yi modern bir ilçe yapacağız, burada bir karış toprağım ve servetim yok, bu nedenle hiçkimseye bir kuruş diyet borçum yok" diyor.

SP YENİ ADAYLA YARIŞTA
Yaşlılar ve yoksullar için yurtlar kuracağız
DAHA önce iki dönem Sultanbeyli Belediye Başkanlığı yapan Ali Nabi Koçak, kazanmaları halinde ilçede birçok projeye imza atacaklarını söylüyor. Seçmenler için 34 maddelik bir vaat listesi hazırladıklarını belirten Koçak, şöyle diyor: "İlçemizdeki mülkiyet sorununu çözeceğiz. Sadece 6 mahallemizde doğalgazımız var, diğerlerine de getireceğiz. Fakir gençleri belediye olarak ücretsiz olarak evlendireceğiz, yine fakir vatandaşların ücretsiz olarak doğum yapabilmesi için 'doğumevi' kuracağız. İlçedeki yaşlılar ve fakirler için yetimler yurdu açacağız ve bu yurtlarda bu insanlara ölünceye kadar belediye olarak bakacağız. Çevreyi güzelleştirmek için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Kısaca seçmenler için söz verdiğimiz 34 maddeyi uygulayacağız."

CHP ADAYI ESNAF DERNEĞİ BAŞKANI
Gettolaşmış yapıyı kırmak ilk hedefimiz
SULTANBEYLİ
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Başkanı da olan Erdoğan, "Bizim öncelikli sorunumuz sosyalleşme sorunu. Bir tarafta Türkiye'ye diğer taraftan da İstanbul'a yabancılaşmış bir ilçe görüntümüz var. Ayrıca ilçemiz kaset skandallarıyla gündeme geldi ve yıprandı. Bu olumsuz imajı yıkacağız. İnsanlar burada gettolaşmış. Hemşericilik bilincinin dışında artık insanlara Sultanbeylilik bilincini yerleştireceğiz. İşsizlik ve ulaşım sorununu çözeceğiz. Burada İETT'nin sadece 40'a yakın otobüs hizmeti var oysa talep çok fazla ama bu sorun giderilmemiş" diyor.

AKP'Lİ ERSOY İMARDA İDDİALI
İlçenin tapu ve imar sorunlarını çözeceğiz

AKP
adayı Ersoy'un projelerini şöyle anlatıyor: "Tem otoyolunun giriş çıkışı açılacak. İşsizliği ortadan kaldırmak için yeni iş merkezleri yapılacak. Ebelediyecilik geliştirilerek ihaleler halkın bilgisine sunulacak. Sağlık ocakları, verem savaş dispanserleri açılacak. Tapu ve imar sorunları çözülecek. Modern bir hükümet konağı, yaşlılar ve özürlüler için rehabilitasyon merkezleri yapılacak. Gençler için faaliyet alanları açacağız. Aydost Kalesini turizme kazandıracağz. Çıraklık merkezleri açıp gençlere iş öğreteceğiz. Kapalı spor salonları açacağız."

Bekir BATU / MERKEZ

DİĞER SİYASET HABERLERİ
 Erdoğan: Rehin alan doktoru rehin alırım
 Baykal, Erdoğan'a ve basına yüklendi
 Küçük kahramana övgü
 Ürdün de tepkili
 Halepçe ve 16 Mart'a protesto
 Türkiye Raporu'na 199 değişiklik önergesi
 Ozan Ceyhun'dan rapora eleştiri
 Eski ANAP'lılar DYP saflarında
 Barış için el ele
 Şile'de hepaynı iki aday
YAVUZ DONAT
Ankara- Trabzon- Hopa- İstanbul
Başbakan Recep Tayyip...
 atv 10.00
"Gerçek Aşk"
 Show TV 10.00
"Sabah Yıldızları"
 Star 10.30
"Duygulu Türküler"
 TGRT 10.00
"Yemek Zevki"
 TGRT 10.30
"Güzel Virginia"
 Habertürk 10.00
"Haber"
Batı bunları yayınlıyor
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun Fransız kozmetik firması...
Trafik canavarını takip edip yakalattı
İzmir'de duyarlı bir vatandaşın ısrarlı takibi, bisikletli bir...
Böyle de mutlular!
Böyle de mutlular!
Ünimeks Holding'in patronu Kerem Üstünkaya'nın kendisinden 7...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Sarı Sayfalar | Günaydın | Bizimcity | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Sinema | Çizerler | Teknoloji | On
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.