kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
  » Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Yaşama Dair
    Sinema
    Hobi
    Çizerler
Günaydın
ATV
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Blair'in Monica'sı
Blair'in de Monica'sı var

Başbakan Blair'in eski danışmanı Carole Caplin'le gizli aşk yaşadığı iddiası İngiltere'yi karıştırdı. Caplin'in eski sevgilisi Foster, bu aşkı yazdığı kitapta şöyle anlattı: "BLAİR ile Caplin uzun yürüyüşler yapıp, geceleri saatlerce telefonla görüşürdü. Caplin, Blair'in iç çamaşırına kadar karışırdı."

***

Blair'in Monica'sı

İngiltere Başbakanı Tony Blair'in emlak danışmanlığını yapan Peter Foster, eski sevgilisi Carole Caplin'in Blair ile ilişkisi olduğunu söyledi.

Eski Amerika Başkanı Bill Clinton, ile Demokratlar'ın şimdiki adayı John Kerry gibi evlilik dışı ilişkiler yaşayan siyasetçiler kervanına İngiltere Başbakanı Tony Blair de katıldı. Başbakan Blair'in imaj danışmanı Carole Caplin'in eski sevgilisi Peter Foster'ın iddiaları, dünya gündemine bomba gibi düştü. Foster, Başbakan Blair'in Carole Caplin ile büyük aşk yaşadığını öne sürdü. O dönemler Caplin ile birlikte yaşadıklarını söyleyen Foster, sevgilisinin kendisini Başbakan Blair ile aldattığını iddia etti. Bir dönem Blair'lerin emlak danışmanlığını da yapan Peter Foster, iddia ettiği ilişki hakkında Avustralya'nın The Sun Herald gazetesine inanılmaz açıklamalar yaptı.

BLAİR'LE ÇOK İLGİLENİYORDU

"2002 yılında Caplin'le birlikte yaşıyorduk. Hayatındaki "diğer bir adam" vardı" diyen Peter Foster, "O da Blair'den başkası değildi. Tüm herkes Carole ve Cherie Blair'in iş ilişkilerine odaklanmıştı. Ancak gerçek ilişki Blair ve Carole arasındaydı. Birlikte uzun yürüyüşlere gidiyorlardı. Gecenin geç vakitlerinde saatlerce telefonda konuşuyorlardı. İnsanlar Cherie'nin çirkin ördek yavurusu olduğunu, Carole'ın da onun tarzına, giyimine, makyajına kısacası bir tarz oluşturmasına yardım ettiğini zannetti. Fakat gerçek şu ki Carole, Tony Blair'la çok daha fazla ilgileniyordu. İnsanlarla nasıl konuşması gerektiğinden nasıl giyineceğine, hatta iç çamaşırlarına kadar" diye konuştu.

SAVAŞ KARARINI ÖĞRENDİM
BLAİR'İN, eski sevgilisi Carole ile aşk yaşadığından emin olduğunu söyleyen Foster, "Carole, Blair üzerinde Cherie'den daha etkiliydi" dedi. Blair'in savaş kararı aldığını herkesten önce öğrendiğini de söyleyen Foster, açıklamalarına şöyle devam etti: "2002 yılının nisan ayında Blair ABD ziyaretinden döndükten sonra Carole bana Blair'in kendisine savaşın kaçınılmaz olduğunu söylediğini, birkaç ay içinde halkın desteğini kazanmak için çalışmalara başlayacağını anlattı. Yani Birleşmiş Milletler'in izin verip vermeyeceği tartışılırken ben savaşın olacağını biliyordum. Robin Cook (Eski Dışişleri Bakanı) ve Clare Short (Eski bakan) Blair'in savaş için ABD'yle anlaştığını söylerkenhaklıydılar." Foster, gazetede yayınlanan söyleşisinin sonunda, Blair'ın Irak'ın kilte imha silahlarından korkmaması gerektiğini çünkü asıl kitle imha silahının gelecek günlerde piyasaya çıkacak anılarını anlattığı "A Question of Deceit" adlı kitabının olduğunu söyledi. Foster'in iddialarını ise hem eski sevgilisi Carole hem de Başbakanlık konutu yalanladı. Foster'ın ilgi çekmek için ortaya bu tip iddialar attığını söyleyen Caplin, Blair'le arasında duygusal anlamda bir ilişki yaşanmadığını söyledi. Başbakanlık konutundan yapılan açıklamada ise ne kitabın ne de Foster'ın iddialarının ciddiye alınmadığı dile getirildi.

Film gerçek mi oldu?
PETER Foster'in "Eski sevgilim Carole'un Blair ile ilişkisi vardı" açıklaması, akıllara geçtiğimiz ay sinemalarda gösterilen 'Aşk Her Yerde' adlı filmi akıllara getirdi. Filmde Hugh Grant'ın canlandırdığı İngiltere Başbakanı, kendisine çay servisi yapan Natalie isimli bir kıza aşık oluyordu. Blair'in imaj danışmanı Carole ile ilişki yaşadığı iddiaları da film gerçek oldu yorumlarına neden oldu. DIŞ HABERLER
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
 Karamanlis Papandreu:4-2
 Filistin kampına kanlı operasyon
 Büyük yüzleşme
 BBC'den şok iddia: Aslında Nuh'un Gemisi hiç yokmuş!
 Transseksüel polis görev iznini kaptı
 1.80'den uzunlar ajan olamaz
 Nazım Hikmet Fransa'da anılıyor
 Çocuğa şaplak atmak yasal mı?" tartışması
ASLI AYDINTAŞBAŞ
Kıbrıs'tan Bağdat'a
Ankara harıl harıl Kıbrıs'ta 22...
Bir zamanlar Kartaldı
Bir zamanlar Kartaldı
Avni Aker'deki randevuda Trabzon attığından fazlasını kaçırdı. Fatih...
'Santrforum yok' mesajı
'Santrforum yok' mesajı
İstanbulspor maçı sonrası santforu olmadığından şikayet eden Lucescu,...
Erdoğan'a pekiyi pankart
Erdoğan'a pekiyi pankart
İş isteyen pankartları güvenlik görevlilerine toplatan Başbakan,...
Ağar: Askerin tavrı AK Parti'ye yaradı
Ağar: Askerin tavrı AK Parti'ye yaradı
DYP lideri Ağar, Hilafetin kaldırılışının yıldönümü kutlamasına...
Kadının payına düşen şiddet ve tecavüz
Kadının payına düşen şiddet ve tecavüz
Bugün Dünya Kadınlar Günü. Ancak yapılan araştırmalar kadınların...
Dayakçı ve yasakçı
Dayakçı ve yasakçı
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, polis müdürlerine talimat...
Tayin yüzünden cinayet
Uğradığı bıçaklı saldırıda yaşamını yitiren Bağ-Kur müdürü Şevket...
Bağışla gelen ikinci bahar
Darüşşafaka Maltepe Bağışçılar Sitesi odaların dizaynı, verilecek...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Sarı Sayfalar | Günaydın | Bizimcity | Çizerler | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Cumartesi | Aktüel Pazar | Yaşama Dair | Sinema | Hobi
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.