kapat
   
SABAH Gazetesi
 
  » Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Ana Sayfa
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
Günaydın
ATV
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Hincal Uluc @ SABAH
Tel:
0212 3544813
Fax:
0212 3544891
 
Süren ve Cansun Galatasaray'dan ihraç edilmeli..
Fatih Terim'i bir İtalyan'dan dinleyin!..
Elvan'ın ettikleri..
Sporun ve Yaşamın Altın Sözleri

Süren ve Cansun Galatasaray'dan ihraç edilmeli..

Faruk Süren benim için Galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en büyük başkanlarından biri idi.. Bitti.. Zaten bitmek üzere olan Özhan Canaydın'ı yok etmek için yanına Mehmet Cansun'u da alıp hiç olmaması gereken bir yerde, hiç söylememesi gereken şeyleri söyleyince bitti. Galatasaray'a hakaret edenlere goygoyculuk yapınca bitti. Faruk Süren ve Mehmet Cansun kendilerini sıfırlayan bu davranışları ile yok etmek istedikleri Özhan Canaydın'a yeniden güç, yeniden itibar sağladılar. Camianın Canaydın'ın etrafında kenetlenmesine yol açtılar. Hürriyet bu ülkenin en büyük gazetelerinden biridir. En kıdemli gazetedir. Sporu gazetelere yerleştiren gazetedir. Bu gazetenin söyleşi, sohbet isteğine olumlu yanıt vermekten doğal bir şey olmaz.. Ama mesele Hürriyet değil, Erman Toroğlu'dur. Aktüel'e verdiği söyleşide üç büyükleri sevmediğini, hele Galatasaray'ı daha da sevmediğini itiraf eden ve elindeki büyük medya gücünü Galatasaray aleyhine kullanmak için her fırsatı değerlendiren Erman Toroğlu'nun daveti ile bir toplantıya gitmek ve ona Galatasaray'ı tahrip etme fırsatını verecek sözler etmek, Galatasaray'a ihanet etmekle eş değerlidir. Nitekim Erman bu sözleri gayet iyi kullanmıştır, hala kullanmaktadır. Kullanmaya devam da edecektir.

Erman Galatasaray'dan nefret eder. Galatasaray camiası da Erman'dan.. Hayır, doğruları söylediği için değil. Doğruları daima Galatasaray aleyhine kullanmak için saptırdığından..
İtiraf ediyor.. "Fatih Terim ve Özhan Canaydın'dan yazıyla randevu istemiş, yanıt dahi vermemişler.. Bunun üzerine daha evvel görev alan iki başkana başvurmuş.." Sevsinler.. Verirler mi?. Terim ve Canaydın Erman'ın niyetini bilmez mi?. Ama Süren ve Cansun verir.. Özhan'ı yıkmanın tam zamanı ya.. Onlar da Erman'ı kullanacaklar akıllarınca.. Şu konuşmaya bakın.. Süren diyor ki.. Özhan ve adamları Terim'i doldurmuşlar.. "Kalırsan rezil olursun. Gidersen biz bunları yıkarız.." Terim de onun üzerine gitmiş.. Erman yorumluyor Süren'i.. "Yani malum ekip, Terim'i bomba yüklü kamyonete bindirip sinagog gibi kulüpten içeri mi itti?.." Örneklemeye bakın.. Benzetmeye bakın.. Galatasaray'ın bugünkü başkan ve yönetiminin adı "Malum ekip." Aşağılamaya bakın.. Sonrası daha da rezil.. Erman benzetiyor.. Özhan Canaydın Usame Bin Ladin.. Fatih Terim Neve Şalom'a dalan kamyonetteki tetikçi.. Orada ölenlerin acısı sürerken böyle iğrenç, böyle aşşağılık bir benzetme yapılır mı, Erman uğruna döktüren, baş yazılar yazan kardeşim Ertuğrul Özkök.. Günlerce bekledim, Erman'ı göklere çıkardığın köşende Galatasaray camiasından özür dileyesin diye.. Ertuğrul özür dilemez.. Niye dilesin ki.. Gazete, Erman'ın bu rezil sözlerine tepkilerini yazıyor.. "Cansun-Süren: Kahkahalar.." Erman Galatasaray Başkanı ve arkadaşlarına "Malum ekip" diyor.. yetmiyor, benzetiyor.. Galatasaray Başkanı ve Galatasaray Teknik Direktörü'nü en azılı terörist ve onun katillerine benzetiyor.. Cansun ve Süren bayılıyorlar, hem de ne eşşek şakasına.. Kahkaha atıyorlar..

Buna güldünüz, o an kalkıp o toplantıyı terk etmediniz ya, bittiniz siz, Süren ve Cansun..
Şu anda başkan olsam ikinizi de ihraç talebi ile onur kuruluna sevk ederdim. Fatih Terim'in "Rüzgar kayanın sadece tozunu alır" lafından alınıp anında cevap için telefonlara sarılanların bu iğrenç laflara kahkaha ile yanıt vermesi, Galatasaray'ı çok ama çok yaralar. Galatasaray'ı yaralayan Süren ve Cansun bunun hesabını vermek zorundadır. Canaydın'ın Galatasaray'ı bu kadar aşağılayanları affetme hakkı yoktur. Onlar affetse ben etmem. Galatasaray Kongresi üyesi olarak, Faruk Süren ve Mehmet Cansun'un onur kuruluna verilmesi için bu yazı açık dilekçemdir. Galatasaray'a başkanlık yapanlar, Erman'ın tuzağına düşemezler. Hele onun goygoyculuğunu hiç yapamazlar. Yaparlarsa, öderler ve biterler!..

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
 Anahtar.. Bu ne anahtar sözcüktür, yaşamda..   / 04-01-2004
 Yeni yıla öyle bir girdim ki..   / 03-01-2004
 Bu bizim ortak zaferimiz..   / 02-01-2004
 Noel Hediyesi   / 01-01-2004
 Bir yeni yıla daha girerken..   / 31-12-2003
 Ah bu siyaset!..   / 30-12-2003
 Bir ben var, bende.. Benden içeru..   / 28-12-2003
 "Suhte" yarine "Sahte.."   / 27-12-2003
 Çünkü o benim yolumdu!..   / 26-12-2003
 Süren ve Cansun Galatasaray'dan ihraç edilmeli..   / 25-12-2003
MEHMET TEZKAN
Ulusun çıkarlarını kim belirler?
EMİN Çölaşan pazar...
EMRE AKÖZ
Uğur Mumcu efsanesi
ARZU ETMEKLE BÜYÜK GAZETECİ...
UMUR TALU
Mertliği gömecek ki huzur bulsun
İnsanlar ölürler (ya da...
MUHARREM SARIKAYA
İndirimin ardındaki bindirim
ENFLASYON son 28 yılın...
SAVAŞ AY
Vay!.. Cüneyt Abi'ye haa?..
Dün kendi düşünceme göre...
REFİK DURBAŞ
Hayat, hangi yıl zam alacak?
GEÇEN yılın son günü...
Her şey New York'ta bir büroda başladı
1995... Zürab, New York'a gidip, avukatlık yapan Saakaşvili'ye...
Türkiye yüzünden 'dağılan' NATO'yu toparlayacak
GÖREV süresi dolan George Robertson'un yerine NATO Genel...
100. YILDA'DA KAPTAN
100. YILDA'DA KAPTAN
G.Saray 2.Başkanı Ali Dürüst, Bülent'ten vazgeçmediklerini belirterek...
 
    Ana Sayfa | Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon
Spor | Hava Durumu | Günaydın | Bizimcity | Astroloji | Magazin | Sağlık |
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.