kapat
24.10.2003
YAZARLAR
ATV
EKONOMİ
limasollu
TÜRKİYE
DÜNYA
POLİTİKA
SPOR
MEDYA
SERİ İLANLAR
METEO
TRAFİK
ŞANS&OYUN
ACİL TELGREENCARD

Arınç'tan Sezer'e davetiye eleştirisi

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na AKP milletvekillerini eşsiz davet eden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i, "sorunu çözücü değil sorunu derinleştirici adımlar atmakla" eleştirdi.

Arınç, dün katıldığı bir TV programında, davetiye krizi ile ilgili soruları yanıtlarken, milletvekil-lerinin kendisine davetiye ayrımcılığı ile ilgili yakınmalarda bulunduğunu belirterek, şunları söyledi

"Bunu bir yürek acısı olarak söylüyorum. Milletvekilleri bu ayrımcılığı kabul edilmez buluyorlar. Davette özellikle beyler için böyle bir kısıtlama yok. Pek çok sakalı olan davetli. Ancak eşlerinin kıyafetlerinde bir ayrımla karşı karşıya kalmışlardır. Cumhurbaşkanı tüm milleti temsil eden bir makam. Bu 70 milyonun içinde kıyafetleri farklı olanlar var. Bunların bir kısmını dışlayan, bir kısmını kucaklayan tutum yanlış. Ben bir keman sanatçısı değilim, hukukçuyum. Sezer ile arasında sadece 8 yıl fark olan bir hukuk mezunuyum. Ne anayasada ne kanunlarda kamusal alan tarifi diye bir kural yok. Anayasa mahkemesi kararlarında da muğlak bırakılmıştır."


Haberleri gazete sayfası görüntüsünde okumak için
SABAH e-Medya"ya tıklayın

<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap
hibe destekler

Sarı Sayfalar
GreenCard
TEMA

Copyright © 2003, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır