kapat
07.02.2002
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
banner
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
banner
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 GALOP
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPUS
 HYDEPARK
 İNANÇ
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 DİYET
 TATLILAR
 CİNSELLİK
 PAZAR SABAH
 KİTAP
 SİNEMA
 SANAT
 RENKLER
 GURME
 TARİH
 SUNNY
 HIGH-TECH
 YAT&TEKNE
 NET YORUM
 NET GÜNDEM
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

Bu hamburger tam 36 milyon değerinde!

Kim demiş ABD ekonomisi durgunluk döneminde diye! New York'taki restoranın ambiyansı da eklenince fiyatı 27 dolara çıkan burger yok satıyor
Dünyanın dört bir yanında her geçen gün mantar gibi çoğalan fast food restoranlarını neden tercih ederiz? Servis hızı, lezzeti, fiyatların ucuzluğu seçimimizde etkili olabiliyor. Ana yemekleri hamburger ve cheeseburger olan bu restoranlar daha fazla müşteri çekebilmek için daima fiyatlarında indirim yaparlar.

McDonalds'ın Pazartesi-Perşembe arası hamburgeri 550 bin liradan sattığı malumunuz. Ancak New York'taki DB Bistro Moderne adlı fast food restoranı 'ucuz yemek=fast food' ilkesini bir kenara attı.

ÇOK POPÜLER!
Bu restoranın mönüsünün içeriği Mc Donald's, Burger King gibi benzerlerinden farklı değil ancak fiyat açısından çok büyük bir farklılık gösteriyor. Çünkü bu restoranda bir hamburger tamı tamına 27 dolar (yaklaşık 36 milyon lira). Evet yanlış duymadınız, restoranın sahibi ve şefi Daniel Boulud'un hünerli ellerinden çıkan bu 'BIG MAC' boyutlarındaki hamburger, şaşırtıcı fiyatına rağmen restoranın menüsündeki en popüler yiyecek. Devasa hamburgerin adeta ana yemekler kadar doyurucu olduğunu belirten Boulud "Aslında bu yiyeceğe hamburger demek biraz haksızlık olur" diyor.

FRANSIZ YARATICILIĞI
Boulud, "70 milyon doları bastıran birinin belediye başkanı olduğu, bir kase çorba için 35 doların istendiği bu şehirde böyle bir şaheser için bu fiyat düşük bile kalıyor" diyerek eseri hakkında oldukça iddialı konuşuyor. Hamburgerin yüzde 60'ının geleneksel Amerikan mutfağı, yüzde 40'ının da Fransız yaratıcılığı olduğunu söyleyen Boulud, hamburgerin maliyetinin aslında 10.85 dolar olduğunu ancak restoranının ambiyansının 27 dolarlık fiyatı hakettiğini belirtti.<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap

Copyright © 2002, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır