kapat
07.02.2002
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
banner
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
banner
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 GALOP
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPUS
 HYDEPARK
 İNANÇ
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 DİYET
 TATLILAR
 CİNSELLİK
 PAZAR SABAH
 KİTAP
 SİNEMA
 SANAT
 RENKLER
 GURME
 TARİH
 SUNNY
 HIGH-TECH
 YAT&TEKNE
 NET YORUM
 NET GÜNDEM
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

Kaçak rakı kör ediyor

Türk Oftalmoloji Derneği Konya-Antalya Şubesi tarafından "Dr. İsmail Lofça" anısına düzenlenen "Sistemik Hastalıklar ve Göz" konulu XXIII. Kış Sempozyumu dün sona erdi.
28 Aralık Cuma günü başlayan ve 3 gün süren sempozyumun genel bir değerlendirmesini yapan Prof. Dr. Ömer Kamil Doğan sempozyumun amacına ulaştığını ülke genelinde 250'ye yakın göz hekiminin toplantıya iştirak ettiğini söyledi. Dr. Doğan, şu bilgiyi verdi:

RAKIYA DİKKAT
"Göz hekimleri geniş bir alanda yeniliklerle bilgilendirildi. Sempozyumun ilk gününde Sistemik Hastalıklarda Ön Segment Tutulumu ve Diabet, Göz ilişkisi konusunda bilgiler verildi. Özellikle Diabet hastalarının yılda en az bir kez göz hekimine gitmesi, kontrollerini aksatmaması gereği vurgulandı. İkinci günde ise Behçet hastalığı ve göz ilişkisi vurgulandı. Behçet hastalığında göz hekimi ile temas kurulmasının ne denli gerekli olduğu ve tedavi aşamaları konusunda bilgiler verildi. Ayrıca halk arasında sık sık rastlanan kaçak rakı ve benzeri içkilerin göz üzerinde yaptığı tahribat üzerinde duruldu. Buna benzer durumların körlüğe neden olduğu vurgulandı."

Ömer MAZİ<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap


Copyright © 2002, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır