kapat

19.03.2001
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Limasollu
Magazin
Sabah Künye
Cumartesi Eki
Pazar Eki
Melodi
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2001
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Aktif Dagitim
KISA KISA KISA

Sivas olayları davası 3'üncü kez Yargıtay'da
Sivas'ta 2 Temmuz 1993 yılında meydana gelen ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davanın üçüncü temyiz duruşması, 22 Mart Perşembe günü Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde yapılacak. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, askeri hakimin duruşmaya katılmasının, "bozma nedeni" sayılmasını istedi.

Kozlu Belediyesi SSK'ya para yerine arsa verdi!
Zonguldak'In merkez ilçeye bağlı Kozlu Belde Belediyesi'nin, sigorta prim borcuna karşılık Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) "mezarlık arsası" devrettiği ortaya çıktı. Zonguldak Sigorta Müdürlüğü yetkililerinden aldığıbilgiye göre, dönemin Kozlu Belediye Başkanı Mustafa Durgun'un, sigorta prim borcuna karşılık 1976'da kuruma devrettiği belediye arsasının "Kozlu Belediyesi Asri Mezarlığı" olduğu anlaşıldı. Söz konusu arsanın mezarlık alanı olduğunun belirlenmesi sonucu belediyeye müracaat edildiğini anlatan yetkililer, arsa yerinin değiştirilmesi yönünde talepde bulunulduğunu söylediler. Yetkililer, belediyenin sigorta prim borcunu açıklamakdan kaçındılar.

SÜPER NİNE
Aydı'ın Karacasu ilçesinin Bingeç köyünde yaşayan 111 yaşındaki Raziye Serbest, asırlık bir çınar gibi yıllara meydan okurken, çalışkanlığı ile de gençlere örnek oluyor. 10 çocuk, 33 torun sabihi olan Raziye Nine, sıkıntı ve stresten uzak durduğunu, doğa ile iç içe, temiz havada yaşadığını, et, süt, yoğurt, yumurta ve bal yiyerek sağlıklı kaldığını söylüyor. Raziye Nine, "Bu yaşıma kadar doğup büyüdüğüm bu güzel ve verimli topraklarda yaşadım. Temiz yayla havasını seviyorum, gıdama dikkat ediyorum. Şehre pek gitmem. Şimdiye kadar doktor yüzü hiç görmedim" şeklinde konuşuyor.

SÜPER ÇOCUK
Diyarbakır'da ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Şahin Uçucu, ara vermeden 500 mekik çekiyor. Şehitlik Semti'nde oturan Şahin'in, durmaksızın bu hareketi yapması görenleri hayreti düşürüyor. "Süper çocuk" olarak adlandırılan Uçucu'ya, Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Atletizm Antrenörü Abdülkadir Öz sahip çıktı. Öz, "Azmi ve istekli çalışması sayesinde bu yaştaki bir çocuğun başaramayacağı bir performans gösteriyor" dedi.

'Mırr'ladığı için dokuz canlı
Kediler dokuz canlıdır... Çok duyduğumuz bu söz, bilimsel araştırma konusu oldu. Araştırmacılar, kedilerde "mır"layarak ortaya çıkan kemiklerini güçlendirme mekanizması bulunduğunu belirledi. Amerika'nın Kuzey Carolina eyaletindeki Fauna İletişim Araştırmaları Enstitüsü, binlerce kedi üzerinde araştırma yaptı. Kedilerin saniyede 27 ile 44 hertz (elektromanyetik dalga) yaydığı, bu sayede kemiklerini güçlendirerek büyüdükleri tespit edildi.


Copyright © 2001, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır