kapat

16.12.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Ramazan Özel
Spor
Magazin
Sabah Künye
Ata Online
Cumartesi Eki
Pazar Eki
Melodi
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

YeniBinyil
Turkport
1 N U M A R A
Sabah Kitap
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Helikopter faciası
Tatvan'da teknik arıza nedeniyle mecburi iniş yapmak isterken düşen helikopterde bir üsteğmen ve bir astsubay şehit oldu

Türk ordusu dün acılı bir gün yaşadı. İki askerini bir helikopter kazasına şehit verdi. Bitlis'in Tatvan ilçesi yakınlarındaki Sorgun Kışlası'ndan kalkan UH-1 tipi keşif helikopteri, uçuş sırasında arızalandı ve karayoluna acil iniş yapmak istedi. Ancak henüz belirlenemeyen nedenden dolayı bir yamaca çarparak düştü. Helikopterde bulunan 7 askerden bir üsteğmen ve bir astsubay şehit oldu, 5 asker de ağır yaralandı.

VATANDAŞLAR BULDU
6. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı Sorgun Kışlası'ndan kalkan UH-1 tipi helikopter, uçuş dönüşünde arıza yaptı. Acil iniş yapmak isterken de saat 13.05'te Tatvan-Ahlat Karayolu Kıyıdüzü köyü yakınlarında, yörede Tatvan Bağlığı olarak bilinen yamaca çarparak düştü. Korkunç kaza, vatandaşların karayolu üzerinde helikopterin pervanesini bulmasıyla ortaya çıktı. Pervaneyi bulan vatandaşlar yolun 500 metre aşağısında enkazı gördüler. Yaralıları çıkartmaya çalışan vatandaşların ardından olayı haber alan askeri yetkililer de olay yerine geldi.

ARKADAŞIMI KURTARIN
Yaralı pilot üsteğmen Ziya Kasapoğlu, "Benim durumum iyi, arkadaşlarımı kurtarın. Yola inmek isterken düştük" dedi. Kazada, Pilot Üsteğmen Başar Özen ve Teknisyen Astsubay Çavuş Erhan Örmekli şehit oldu. Üsteğmen Ziya Kasapoğlu, Üsteğmen Durmuş Köksoy, Astsubay Çavuş Ahmet Gökdere, Erbaş Mustafa Bakırel ve Onbaşı Fatih Yağcı yaralandı.

Şahin YÜZÜGÜLERĞ Umut ARAS


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır