kapat

28.11.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Magazin
Sabah Künye
Ata Yatirim
Sofra
Cumartesi Eki
Pazar Eki
Melodi
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

YeniBinyil
Turkport
1 N U M A R A
Sabah Kitap
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Telsim
Tarih kaçakçıları kıskıvrak
Roma İmparatorluğu dönemine ait tarihi değeri çok büyük olan 4 adet mozaik resmi satmaya çalışan 11 kişilik şebeke yakalandı

Roma İmparatorluğu dönemine ait mozaik taşlardan yapılmış tarihi değeri büyük 4 resmi satmak isteyen 11 kişi yakalandı. İstanbul Organize Suçlar Şubesi elemanlarının 21 Kasım'da Şişli'de yaptığı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, uzman arkeologlarca yapılan inceleme sonucu 2863 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen Roma İmparatorluğu dönemine ait ve üstünde insan figürleri bulunan 4 adet çeşitli ebatlarda mozaik resim ele geçirildi.

Sanıkların üzerlerinde ve gösterdikleri yerlerde ele geçen malzemeler ise şöyle: "Mehmet Özdemir" adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, "Demirer Deniz" adına düzenlenmiş sahte ehliyet, "Demirer Deniz" ve "Vedat Budak" adına düzenlenmiş sahte pasaportlar, 2 tabanca, 29 adet mermi, 1 adet tabanca kılıfı, 1 adet cep telefonu, 1 adet mini teyp, 2 adet hamiline yazılmış çek, 80 Kuveyt Dinarı, çok sayıda senet ve teminat mektubu.

5'İ TUTUKLANDI
Burhanettin Yıldırım'ın elebaşılığındaki çete üyeleri, polisteki sorgularının tamamlanmasından sonra DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Savcılık sanıklardan 6'sını bırakırken, BurhanettinYıldırım, Tacettin Yıldırım, Arif Yıldırım, Ragıp Gürdal ve Murat Ödemir'i tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti. Tutuklanmalarına karar verilen sanıklar cezaevine gönderildi.

Salih AYDIN-Veli SARIBOĞA


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır