kapat

24.08.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Magazin
Superonline
Sabah Künye
Arbeta
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

Turkport
1 N U M A R A
Sabah Kitap
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Tecavüz iddiası Clinton'ı sarstı
ABD Başkanı yeni bir seks skandalıyla karşı karşıya. İddiaya göre Clinton tacizle kalmamış, Juanita Broaddrick adlı kadına otelde tecavüz etmiş!

ABD Başkanı olan Bill Clinton'ı, Monica Lewinsky skandalının stresini üzerinden attığını düşündüğü günlerde yeniden "kabus dolu" günler bekliyor. David Schippers, 1 Eylül'de piyasaya çıkaracağı ve Başkan hakkındaki azil davasının perde arkasını anlattığını iddia ettiği 352 sayfalık "Sell Out: The Inside Story of President Clinton's Impeachement" adlı kitabında Clinton'ın Juanita Broaddrick adlı bir kadına tecavüz ettiğini yazıyor. Broaddrick'e göre olay, Clinton'ın Arkansas Eyalet Savcısı olduğu dönemde bir otel odasında meydana geldi.

'DUDAĞIMI ISIRDI'
Clinton eyalet savcısıyken senatörlük için de yarışıyordu. Juanita ise seçim kampanyasında görevliydi. Kampanya sırasında Juanita'nın görevli olduğu huzurevinde tanıştılar. 1978'in Nisan ayında Juanita, Clinton'dan bir buluşma teklifi almıştı. Clinton otelde kahve içmeyi öneriyor ancak odada buluşmalarının uygun olacağını söylüyordu.

Gerisini Juanita şöyle anlatıyor: "Odaya girdikten kısa süre sonra beni taciz etti. Direnince zorla öptü. Kaçmamam için dudağımı ısırdı. Fazla direnemedim ve tecavüze uğradım..."

Ertesi sabah Juanita'nın eşi David otelin lobisinde Clinton'la karşılaşıyor. Clinton, alaycı bir şekilde "Juanita seninle birlikte değil mi" diye soruyor. Clinton'ın elini sertçe sıkan David'in cevabı ise, "Sakın ona yaklaşma!" oluyor. Bunun üzerine 'korkan' Clinton, "Bu 'olay' meydana geldiğinde seninle olduğunu bilmiyordum" şeklinde cevap veriyor. "Olay" kelimesinin anlamı 20 yıl sonra ortaya çıkıyor.

Clinton'ın yeni "başağrısı" Juanita, "70'lerin düşünce tarzı" nedeniyle polise haber vermekten korktuğunu belirtiyor: "Evliydim... Bir otel odasında yabancı bir erkekle yalnızdım... Bu durumda kimse bana inanmazdı..."

DELİLLER YETERSİZDİ
Tecavüz iddiası 1999'da Lewinsky ile Clinton'ın seks skandalı davasının sürdüğü dönemde ortaya çıkmıştı. Clinton'ın azlini isteyen Özel Savcı Kenneth Starr, Juanita'nın dosyasını incelemiş, ancak delil yetersizliği nedeniyle mahkemeye sunmamıştı.


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır