kapat

23.07.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Magazin
Superonline
Sabah Künye
Atayatirim
Sofra
Limasollu
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

Turkport
1 N U M A R A
Sabah Kitap
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Kraliçe düştü
Eski Fenerli Ottey, cezasının kalkmasından sonra katıldığı Jamaika seçmelerinde 100 metrede 4.olarak Sydney şansını 200'e bıraktı

Geçtiğimiz haftalarda hakkında verilen doping cezasının kaldırılmasıyla rahat bir nefes alan eski F.Bahçeli "Sprint Kraliçesi" Merlene Ottey, 100 metrede Olimpiyat vizesini alamadı.

Jamaika Olimpiyat seçmelerinde mücadele eden 40 yaşındaki yıldız, 11.27'lik derecesiyle 4.sırada kalınca Sydney şansını yitirdi. 1980 yılından itibaren tüm Olimpiyatlar'a katılan Ottey, 200 metrede de yarışacak. Otoriteler, Merlene Ottey'in en azından 4x100 bayrak takımında yer alabileceğini belirtiyorlar.

Seyirci desteği müthişti
Yarışlar sırasında seyircilerin büyük desteğini alan Ottey, "Verilen ceza nedeniyle iyi çalışamadım. Umarım 200'de başarılı olurum" dedi. Seyirciler, yarışmalar sırasında, "Haydi Merlene" diye slogan attılar. Merlene Ottey'e ceza verenleri kınayan pankartlar da tribünlerde dikkat çekti. Ünlü yıldız, yarış sonrasında seyircilere destekleri için teşekkür etti. 40 yaşındaki Merlene Ottey'in 2'si altın 7 Olimpiyat madalyası, Dünya şampiyonalarından da 14 madalyası bulunuyor.


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır