kapat

24.05.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Magazin
Superonline
Sabah Künye
Atayatirim
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

Turkport
1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Toprağına kavuştu...
Ecevit'e götüreceği toprağı seçtiği yerde toprağa verilen Ezgi Gül'ün cenazesinde gözyaşları sel oldu

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte Başbakan Ecevit'i ziyaret ettikten sonra, veda gecesinde geçirdiği beyin kanaması sonrası yaşamını yitiren Ordulu Ezgi Gül (16), gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Ezgi'nin okulunda yapılan cenaze töreni hüzün doluydu. Törende bazı öğrenciler baygınlık geçirdi. Ezgi'nin resmini arkadaşları, tabutunu ise öğretmenleri taşıdı.

CÜPPESİNİ GİYEMEDİ
Ezgi'nin bir hafta sonra yapılacak törende giyeceği mezuniyet cüppesi de kürsünün önüne kondu. Okul birincisi Ezgi yaşamını yitirmeseydi, bir hafta sonra, şimdi arkadaşlarının gözyaşı akıtarak onu anlattığı kürsüden arkadaşlarına ve öğretmenlerine seslenecekti. Ezgi, Başkent'e götürmek için özenle aradığı toprağı aldığı, Güzelyalı Mezarlığında toprağa verildi.

Yener CABBAR - Engin ÖZKURT(SHA)

Ezgi'nin Günlüğü
OKUL birincisi Ezgi, Ordu'yu temsilen Başbakan Ecevit'i ziyaret edecekti ve Ordu'dan toprak götürecekti. Günler öncesinden hazırlığa başlayan genç kız, toprağın bile en güzelini seçmek için saatlerce dolaşmıştı. Ankara'ya gideceği günler yaklaşırken, yapacaklarını da tek tek not ediyordu. Ezgi defterine unutmaması gerekenleri şöyle sıralamıştı: "Siyah kot, macun, şampuan, resmi kıyafetler çantaya, gri eşofman üstü, beyaz gömlekler ütülenip poşete. Toprak poşete koyulup götürülecek. Selebant alınıp, kutu paketlenecek."


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır