kapat

24.05.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
Magazin
Superonline
Sabah Künye
Atayatirim
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
E-Posta

Turkport
1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
PC kullanmayan KOBİ'ye hayat yok
Bilgisayar kullanmayan küçük ve orta boy işletmelerin Avrupa Birliği yolunda şansı yok

Türkİye'de bilgisayarlaşma yolunda adımlar atılırken, ülkenin en dinemik şirketleri olarak değerlendirilen KOBİ'lere yönelik çözümlere de yenileri ekleniyor. Son olarak Arena Bilgisar, Compaq, Microsoft, NetOne, Pamukbank ve Finans Leasing küçük ve orta boy işletmelerin yeni iş tarzına kavuşması ve dünyaya internet yoluyla açılabilmesi için bir işbirliğine gitti.

KOBİ'lerin elektronik ticaret dünyasında yer almaları, şirket içinde bilgilerin paylaşılması, iş yapış şekillerini daha verimli kılmak ve kâğıtsız ofisler yaratmak üzere KOBİ'lere yönelik projelerini ortaya çıkardıklarını ifade eden Arena PC Ürün Müdürü Orkun Dizdar, 4 ayrı paket sunduklarını, işletmelerin kendilerine özel çözümü yaratmasının en önemli nokta olduğunu söyledi.

DANIŞMA HATTI
Küçük ve orta boy işletmelerin en önemli sorunlarından birini, ihtiyaçlarını tanımlayamamak olduğunu dile getiren Dizdar, bunun için "proje danışma hattı" kurduklarını belirterek, şunları söyledi: "İşletmeler bu hattı arayarak neler yapmak istediğini anlatacak. O bölgedeki yetkili iş ortağımız arayan işletmeyi ziyaret ederek ihtiyaçları belirleyecek ve en uygun çözümü sunacak."

Projede 10 bin dolara kadar olan alımlar için Pamukbank 12 aya kadar vade yapıyor. 10 bin doların üzerindeki alımlarda ise Finans Leasing devreye giriyor.


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır