kapat

14.01.2000
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
Atayatirim
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İstanbul
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 2000
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
KISA KISA KISA

Kıvrıkoğlu taburcu oldu
Fransa'ya düzenlediği resmi ziyaret sırasında aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu dün hastaneden taburcu oldu. Bir süre önce böbreklerini üşütmüş olan Kıvrıkoğlu Saumur kentindeki Zırhlı Birlikleri ziyareti sırasında ateşi yükselince, Fransızlar, tahlil yapılması için geceyi hastanede geçirmesinde ısrar ettiler. Paris'teki askeri hastane Val de Grace'a alınan Kıvrıkoğlu'na bir dizi analiz yapıldıktan sonra üşütmeden kaynaklanan ateş teşhisi konarak antibiyotik verildi.

Nurdan BERNARD-PARİS

İsviçre uçağı Libya'da düştü
İsviçre son dört günde ikinci uçak kazasını yaşadı. Bir "charter" uçağı içindeki 43 yolcusuyla Libya açıklarında denize düştü. Petrol platformlarında çalışan işçileri taşıyan Shorts 360-300 tipi iki motorlu uçağın, Zürih kantonunda faaliyet gösteren Avisto AG adlı firmaya ait olduğu kaydedildi. İlk belirlemelere göre 15 kişinin öldüğü kesinleşti. Uçakta 7 ayrı milletten yolcular olduğu belirtildi. Buna göre 13 İngiliz'in yanında 15 Libyalı, 3 Hırvat, 3 Hint, 3 Filipinli, 2 Kanadalı ve bir Pakistanlı bulunuyor. Uçağın Libya'nın başkenti Trablus'tan kalktıktan 2 saat sonra radarlardan kaybolduğu gelen haberler arasında. Geçen pazartesi günü de, başka bir İsviçre uçağı Zürih'te havalandıktan 2 dakika sonra düşmüş, kazada 10 kişi ölmüştü.

Eşcinsellere özel havayolu
İngiltere'de eşcinsel yolculara özel hizmet vermek için kurulan Freedom (Özgürlük) Havayolları Mayıs'tan itibaren Londra ve Manchester'dan 12 ülkeye seferlere başlıyor. Virgin Havayolları sahibi Richard Branson'un yakın arkadaşı Martin Langham tarafından kurulan Freedom Havayolları Turizm İdaresi tarafından da destekleniyor. Boeing'den kiralanan 7 uçakla seferlere başlayacak olan Freedom Havayolları'nda 300 personel çalışacak. Tayland, Florida, Los Angeles, Kanarya Adaları gibi eşcinsel merkezlerine sefer yapacak.

Jan DEVLETOĞLU-LONDRA


Copyright © 2000, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır