kapat

11.05.1999
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
I H Y
Sofra
L E I T Z
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 1999
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
KISA KISA KISA

20 milyon arı yol kapattı
AMERİKA'NIN Falmouth-Maine kenti yakınlarındaki bir yolda meydana gelen kazada, arı kovanları dolu bir tır kamyonu devrildi. Yaklaşık 20 milyon arı bir anda kovanlardan boşalarak tırın etrafında siyah bir bulut meydana getirdi ve 8 saat trafiği engelledi. İtfaiyeden yardım istendi. İtfaiyeciler hortumla yağmur taklidi yapıp arıları kovanlarına soktu.

Bu telefon yalancıyı yakalıyor
KARŞINIZDAKİ kişinin yalan söyleyip söylemediğini sesinden tespit eden telefonlar piyasaya çıktı. New York'ta satışa sunulan telefonların fiyatı 3 bin 900 dolar. Telefonda yalan söylediğinden şüphelendiğiniz kişiye tuzak sorular soruyorsunuz. Telefon da onun verdiği yanıtlardaki ses tonunu inceliyor.

Hollywood komşuları istila etti
ARTAN işçilik ücretleri ve kar marjındaki düşüş nedeniyle, son 2 yıldır Hollywood yapımı film ve dizilerin yaklaşık yüzde 55'inin komşu ülkelerde çekildiği açıklandı. Dünya televizyonlarına satılan mini diziler ile küçük bütçeli Hollywood filmleri bunların başında geliyor.

Zayıflamak için yürümek şart
AMERİKAN Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi uzmanları ileri yaşlarda şişmanlama sorunu olanların, bol bol yürüyerek rejim yapmadan zayıflayabileceğini kanıtladı. 500 denek üzerinde yapılan testlere göre, 35 yaşın üzerinde 85 kiloluk bir erkek günde 4 kilometre yürürse besinlerden aldığı kaloriyi tüketiyor. Aynı mesafe 70 kilo ağırlığındaki bir kadın için de geçerli. Daha fazla kilosu olanlar için bu mesafe 3 kilometreye düşüyor.


Copyright © 1999, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır