kapat

11.05.1999
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
I H Y
Sofra
L E I T Z
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 1999
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Can alan takip
Polisten kaçan otomobil hırsızları, taksiye çarptı. Taksideki iki masum yolcu can verdi, şoförü de yaralandı

Gülay Safkan ve Yılmaz Şenleten... Evlilik hazırlıkları yapan iki gençti. Önceki gece saat 00.30'da, Azrail'le buluşacaklarını bilmeden Turgut Saygılı'nın kullandığı taksiye bindiler. Kadıköy Bağdat Caddesi'ne doğru yola çıktılar.

"Dur" ihtarına uymadı
Aynı anda, aynı caddede, devriye görevi yapan polis ekipleri, şüpheli gördükleri 34 Y 2924 plakalı otomobile "dur" ihtarında bulundular. Şoför ihtara uymadı, aksine kaçmaya kalkıştı. Polis ekipleri ile otomobil arasında Hollywood filmlerini aratmayacak bir kovalamaca başladı. Ancak bu bir film değildi. Polisin kovaladığı otomobil, Göztepe kavşağına geldiğinde, 34 THT 99 plakalı ticari taksiye çarptı.

O takside, evlilik planları yapan Gülay Safkan ve Yılmaz Şenleten vardı. Kadir Has İlköğretim Okulu'nun müzik öğretmeni Gülay Safkan... Genç öğretmen, taksi içinde sıkıştı, daha oracıkta son nefesini verdi. Nişanlısı Yılmaz Şenleten ise yaralıydı. Güçlükle çıkarıldı araçtan. Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı hemen. Ancak o da sevdiği gibi yaşamını yitirdi.

Polisten kaçan araçtaki Uğur Kambur ve Ali Kara da kazada yaralandı. Onlar da SSK Göztepe Hastanesi'ne kaldırıldılar. Kaçtıkları otomobil kısa bir süre önce çalınmıştı.

Üçüncü hırsız kayıp
Olaya tanık olanlar kazadan sonra araçtan bir kişinin koşarak kaçtığını görmüşlerdi. Şimdi polis, kaçan üçüncü hırsızın peşinde. Yaralı hırsızlar Uğur Kambur ve Ali Kara ise tedaviden sonra gözaltına alındı.

Zana YAVUZ - Mete TÜRKMEN


Copyright © 1999, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır