kapat

SALI 09 MART 1999

Ferhat'ın ölümü "Şirin"in elinden

NAZAN ERDEM (SHA)

ANAP Yüreğir Gençlik Kolları 2'nci Başkanı Ferhat Uludağ, beş yıl önce evlenmişti Mukadder'le.
Ailelerine bile karşı gelmişlerdi bu evlilik için. Kaçmışlar, birlikte geçirecekleri ömürlerinin temelini tek başlarına atmışlardı.

Azimliydi Ferhat. Canla başla çalışıyordu. Yükselmekti amacı. Başarılı olacak, adından söz ettirecekti. Bunun için geceyarılarına kadar işyerinde kalıyordu. Ve bu şekilde her şeyin iyi gittiğini düşünüyordu. Ama bir şeyin farkında değildi...

Çabucak sıkıldı

Karısı Mukadder, sürekli çalışan kocasından çabuk sıkılmıştı. Aşkı çabuk bitmişti. O gerçek Şirin kadar vefalı değildi. Çalıştığı pazarlama şirketinde yeni bir sevgili buluvermişti kendine.

Serkan Bozok'tu bu sevgilinin adı. Evli olduğunu bile bile görüşüyordu Mukadder'le. Ama ikisi de Mukadder'in Ferhat'tan ayrılmasını istemiyordu. Çünkü Ferhat onlar için para demekti. Bu yüzden saklıyorlardı ilişkilerini.

Fatura yakalattı

Ama bir gün açık verdiler. Ferhat'ın evde olmadığı saatlerde Mukadder'in Serkan'ı aramak için sarıldığı telefon yakalattı onları. 39 milyonluk telefon faturasına şaşıran Ferhat, ilk başta kötü bir şey yakıştırmadı karısına. Hattâ birinin hatta girdiğini ya da faturada hata yapıldığını düşündü safça.

Sonra dökümü geldi faturanın. Aynı numara, onun evde olmadığı saatlerde defalarca aranmıştı. Bu sefer içine kurt düştü Ferhat'ın. Birkaç kez sordu Mukadder'e, "Kimin bu numara?" diye. Ama hep aynı cevabı aldı:

"Bilmiyorum."

Şüphe Ferhat'ın aklını kemirirken, durumu sevgilisi Serkan'a anlattı Mukadder. "Kocam anlayacak, ne yapacağız?" dedi. İşte bu soru hazırladı talihsiz Ferhat'ın feci sonunu.

Issız yolda buluştular

Serkan Bozok, Ferhat'ı arayarak Adana-Karataş Yolu üzerinde buluşmak istediğini söyledi. Kimliğini açıklamadı. Ne söyleyeceğini anlatmadı. Yani meraklandırdı Ferhat'ı. O da bu merakın esiri olarak gitti ölüm yerine...

Tarih 13 Şubat 1999'du. O karanlık yol kenarında karşılaşan 2 erkekten birisi sabah 62 yerinden bıçaklanmış halde ölü bulundu. Soğukkanlı katil Serkan, defalarca saplamıştı bıçağı Ferhat'a. Yine aynı soğukkanlılıkla ayrılmıştı olay yerinden.

Cenaze günü geldiğinde ise, en çok ağlayan kişi olmuştu Mukadder Uludağ. 25 yaşındaki gencecik kocasını yitirmiş, talihsiz bir kadını oynamıştı bütün gün. Yerden yere atmıştı kendini. "İş arkadaşı" Serkan Bozok da gelmişti cenazeye. Hem ona, hem de ölenin ailesine başsağlığı dilemişti yüzü kızarmadam.

Babası şüphelendi

Ama uzun sürmedi Mukadder ve Serkan'ın oyunu. Gelininin, cenazeye gelen arkadaşıyla çok sık birlikte olduğunu farkeden Sabri Uludağ, korkunç gerçeği anladı birden. Oğlu, onursuz aşıkların kurbanı olmuştu.

Hemen polise koştu. Ve kısa sürede yakalandı Mukadder ve Serkan. Ve utanmadan, sıkılmadan anlattılar işledikleri cinayeti. "Birbirimizi seviyorduk. Ama Ferhat'ın parasını da seviyorduk" dediler yüzsüzce. Şimdi onlar demir parmaklıklar ardında. Belki de yaşamlarının büyük bir kısmını orada geçirecekler. Ama yaşattıkları vahşet asla unutulmayacak.


© COPYRIGHT 1999 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr