kapat

POLITIKA
POLIS
EKONOMI
MAGAZIN
DIS HABER
SPOR
ARKA KAPAK
YAZARLAR
BIZIM CITY
SIZINKILER
SARI SAYFALAR
YANSIYAYIM
ARSIV
TURKCE
Latin 5
MacRoman
TemelASCII
FONTLAR

SABAH GAZETESIHAVA DURUMUBORSA-DOVIZYORE

PAZAR 19 NİSAN 1998

Sülün vakası
ANAP'lı Sülün, Hazine arazilerini peşkeş çekmeklesuçlandığı baba Fevzi Öz'ün düğününde şahit oldu.

İSTANBUL'UN ünlü babalarından Fevzi Öz, oğlu Abdullah'ı muhteşem bir düğünle evlendirdi. Çok sayıda baba ile sanatçının katıldığı düğünde, Abdullah Öz'ün nikah şahitliğini ANAP Tekirdağ Milletvekili Enis Sülün üstlendi. Sülün'ün Fevzi Öz'e haksız kazanç sağlamaktan dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor.

DOSYASINDA yer alan iddialara göre Sülün, 1984-1995 yılları arasında Marmara Ereğlisi'nin Belediye Başkanlığı'nı yaptığı dönemde görevini kötüye kullanarak hazine arazilerini Fevzi Öz'e tahsis etti. Sülün'ün ayrıca Öz'le ortaklık kurduğu da belirtildi. Sülün de bir süre önce yaptığı açıklamada, Öz ile ortak benzin istasyonu işlettiklerini doğruladı.

DOKUNULMAZLIĞININ kaldırılması talebi Meclis Komisyonu'nun kararıyla dönem sonuna bırakılan Enis Sülün hakkında Başbakanlık yeni bir fezlekeyi Meclis Başkanlığı'na gönderdi. Bu fezlekede de Sülün'ün dokunulmazlığının kaldırılıp yargı önüne çıkarılması isteniyor.


Maaşları geri verecek
SAHTE belgeyle kısa dönem asker yaptığı gerekçesiyle üyeliğinin düşürülmesi gündeme gelen DYP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker'i bir sürpriz daha bekliyor: Silah altına alınırsa milletvekili maaşlarını iade etmesi istenecek. 42 yaşındaki Şeker'in Meclis'ten toplam 67 milyar lira maaş ve tazminat aldığı, bu para faizleriyle birlikte geri istendiğinde 100 milyar lira ödeyeceği belirtildi.© COPYRIGHT 1998 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakki saklidir)
Bu sayfa YORE Yorum ve önerileriniz icin: editor@sabah.com.tr