kapat

ÇARŞAMBA 11 ŞUBAT 1998

Fuat Süren'e babalık davası

İstanbul sosyetesinin yakından tanıdığı Bernadette Dienne, 15 yaşındaki kızının babasının işadamı Fuat Süren olduğunu iddia ederek babalık davası açtı

Yıllarca Türkiye'de yaşayan ve İstanbul sosyetesinin önemli isimlerinden biri olan Alman uyruklu Bernadette Dienne, 15 yaşındaki kızının babasının ayrıldığı eşi Halil Fıratlı olmadığını açıkladı. Dienne, kızının babasının Transtürk Holding'in sahibi, Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren'in babası Fuat Süren olduğu iddiasıyla dava açtı.

Alman uyruklu Bernadette Dienne ile Fıratlı Tours'un sahibi Halil Fıratlı, 1983 yılında evlendiler. Çiftin bu evlilikten Melissa Yelda isimli bir çocukları oldu. Çift, daha sonra anlaşamayarak 20 Haziran 1990 tarihinde Beyoğlu 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde boşandı.

Boşanmalarının üzerinden yaklaşık 8 yıl geçmesine rağmen, Dienne, 15 yaşında olan kızı Melissa Yelda Fıratlı'nın nüfusta kayıtlı babası Halil Fıratlı'nın, gerçek babası olmadığını öne sürerek Şişli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne nesebin düzeltilmesine ilişkin dava açtı.

Bu dava devam ederken mahkeme, çocuğun gerçek babasının tespiti ve babalık davası açması için Avukat Cevat Vulaş'ı kayyum tayin etti.

Bernadette Dienne çocuğunun gerçek babasının Fuat Süren olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Avukat Cevat Vulaş 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde Fuat Süren'e babalık davası açtı.

DNA testi yapılacak

Avukat Cevat Vulaş, mahkemeye verdiği dava dilekçesinde "Kayyumu bulunduğum Melissa Yelda Fıratlı, 1985 yılında Bernadetta Dienne ile Halil Fıratlı isimli kişiler evli iken doğmuş ise de çocuğun nüfusta görülen babası Halil Fıratlı gerçek babası olmayıp çocuğun biyolojik babası Fuat Süren'dir" dedi.

Bernadette Dienne'nin bu iddiası nedeniyle Fuat Süren'e kemik ve DNA testi yapılacak.

Konu ile görüşmek istediğimiz Fıratlı Tours'un sahibi Halil Fıratlı, bu konuda hiçbir şey söylemek istemediğini söyledi. Kızıyla birlikte Almanya'da olduğu öğrenilen Bernadette Dienne'nin yıllar önce Fuat Süren'in Türkiye'deki şirketinde çalıştığı öne sürüldü.

HAYATİ KILIÇ


© COPYRIGHT 1998 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr