kapat

PAZARTESİ 26 OCAK 1998

Durdurun bu soygunu
Kolay yoldan zengin olmak hayallerini sömürmek isteyen açıkgözlerin kurduğu "Titan" tuzağı, sosyal faciaya dönüştü.
Takılarını kaptırdılar
İNSANLARI dostlarını, hatta en yakın akrabalarını aldatmaya zorlayan "Titan Saadet Zinciri"nin halkalarına takılanlardan feryatlar yükseliyor. Özellikle İstanbul, İzmir ve Bursa'da yaygın olan "Titan"ın kurbanlarından 5 aylık evli Gülay-Veysel Sütçü çifti, tüm servetleri olan 200 milyon lirayı kaptırınca bunalıma girdi. "Düğünde gelen altınları bozdurarak Titan'a verdik" diyen Sütçü çifti mahkemeye başvuracak.
Akıl Hastanesi'ne düştü
TİTAN tuzağına 7500 mark (yaklaşık 1 milyar lira kaptıran) Hasan Kadınşah ise depresyon geçirerek Manisa Akıl Hastanesi'ne yatırıldı. "Titan" yöneticileri olayı ört-bas etmek için son model otomobilleriyle Manisa'ya gidip kurbanlarını ziyaret etmek istediler. Ancak, "Titan kumardan daha tehlikeli" diyen Başhekim Dr. Semih Özalp, ziyaretçileri kapıdan çevirdi.


Stajyer kız ilişkisi ekranlarda
Amerikalılar kızdı
CLINTON'UN ikinci seçim zaferinden sonra Beyaz Saray bahçesinde bir tören... Görevliler "Patron"u kutluyor. Grupta V yaka bir kazak, mor bir eşarp giymiş bir genç kız Başkan'ı hayranlıkla seyrediyor. Herkes Başkan'ın elini sıkarken, sıra ona gelince Clinton'a sarılıyor ve kulağına birşeyler fısıldıyor. Bu genç kız Monica Lewinsky. Başkan'ın 1.5 yıl cinsel ilişki kurduğu öne sürülen Beyaz Saray'ın stajyer elemanı. Bu "Sıcak" sahneleri izleyen öfkeli Amerikan halkı Clinton'a "İstifa et" baskısı yapmaya başladı.


Pansiyona kilit
Turizm Bakanlığı, Çiller Ailesi'nin Antalaya'daki lüks pansiyonunu kapatıyor
Kaçak odalar
TURİZM Bakanı İbrahim Gürdal, Çillerler'in Hazine'den kiraladıkları arazi üzerine kurdukları pansiyonda kaçak yapılmış 6 oda ve 18 yatak bulunduğunu bildirdi. Bodrum katındaki personel odalarının müşteriye verildiğini söyleyen Gürdal, işletme belgesinin iptali için girişimde bulunulduğunu kaydetti.
Maliye'nin davası
MALİYE Bakanlığı da Çillerler'in "Kemer İnn" adlı tesisinin işletme hakkını devletten izin almadan devretmelerini gerekçe göstererek Kemer Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Bakanlık, dava dilekçesinde pansiyon arazisinin geri alınmasını istedi. Çiller Ailesi, davaya itiraz etti.


Mühendis vuran er Ağır Ceza'da
BİLGİSAYAR Mühendisi Tuncay Topyıldız'ı geçen yıl "Dur" ihtarına uymadığı gerekçesiyle tek atışla vurarak öldüren jandarma er Harun Gevancı, 25 yıl ağır hapis istemiyle yargılanacak. Gevancı hakkında "Kastı aşan adam öldürme" iddiasıyla dosya hazırlandı. Ancak Topyıldız'ın ailesi uyarı atışının önce havaya 3 el ateş olduğunu, oysa Gevancı'nın hedef gözeterek yaptığı tek atışla öldürdüğünü belirttiler.


Vergide kaçakçılarına soluksuz takip
Vergi reform paketinin altyapısını oluşturan Vergi Dairesi Tam Otomasyon Projesi ile denetimler iyice sıkılaşıyor. Proje devreye girince Bakanlık her türlü bilgiye ulaşabilecek ve sorgulama yapabilecek.


© COPYRIGHT 1998 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakki saklidir)
Yorum ve önerileriniz icin: editor@sabah.com.tr