kapat

PAZARTESİ 20 EKİM 1997

Polis düğünü için soruşturma

Ekipler Amiri Hakan Koşar'ın düğününde, 9 ayrı silahtan 14 kez havaya ateş edildiği tespit edildi. Ancak silahların kime ait olduğu belirlenemedi

ŞİŞLİ'DEKİ Şaziye Bar'da geçen Şubat ayında Şişli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan Ekipler Amiri Hakan Koşar'ın düğünü vardı. Nikah şahitleri Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Bünyamin Tark ile dönemin Şişli Emniyet Müdürü ve halen Hatay Emniyet Müdür Yardımcısı Lütfü Erarslandı.

MÜDÜRLER bardan ayrıldıktan sonra, kimliği meçhul 9 polis, silahlarını çekti ve tam 14 kez havaya ateş edildi. Vatandaşlar polisi arayarak şikayetçi oldu. Müfettişler, Lütfü Erarslan, Hakan Koşar ve video görüntülerinde "hepsini sıktım" diyen polis memuru Sinan Çağlayan'ın sanık olarak ifadesini aldı.

OLAY gecesi görevli 10 polis de tanık sıfatıyla ifade verdi. Olay yerinde bulunan 14 boş kovanın 9 ayrı silahtan atıldığı belirlendi. Kovanlarla ilgili raporda ise "Düğüne katılan 28 polisin silahı üzerinde yapılan incelemede, söz konusu kurşunların bu silahlardan çıkmadığı belirlenmiştir" denildi.

HAZIRLANAN fezlekede, eski Şişli Emniyet Müdürü Lütfü Erarslan ve Ekipler Amiri Hakan Koşar'ın haklarında adli ve idari soruşturmaya gerek olmadığı bildirildi. Polis memuru Sinan Çağlayan hakkında ise "Meskun mahalde sebepsiz ateş etmek" suçundan soruşturma açılması istendi.

TOLGA ATAR


© COPYRIGHT 1997 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr