kapat

CUMARTESİ 19 TEMMUZ 1997

Kıskançlık krizi ailenin sonu oldu

Varlıklı bir çiftçi olan Tuncay Uzunoğlu, kıskançlık nedeniyle tartıştığı eşi ve iki çocuğunu vahşice öldürdü. Uzunoğlu daha sonra kendi canına kıydı.

Kırklareli dün Babaeski ilçesindeki korkunç bir cinayetle çalkalandı. 2 çocuklu Uzunoğlu çiftinin ölümüyle sonuçlanan korkunç cinayetler Pazar günü işlendi.

Tuncay Uzunoğlu (33), Babaeski'de tanınan varlıklı bir çiftçiyle, eşi Nevin (29), çocukları Ergün (5) ve Füsun (4) ile Fevzi Çakmak Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde kendilerine ait 4 katlı apartmanın 2'nci katında oturuyorlardı. Tuncay Uzunoğlu daha önce bir kez daha evlenip boşanmıştı. Bu evliliğinden de 8 yaşında bir çocuğu vardı. Mutlu bir yaşamları vardı. Çevrelerinde örnek bir aile olarak gösteriliyorlardı. Hiç sorunları yoktu. Ancak Tuncay Uzunoğlu biraz kıskançtı. Eşini herkesten ve her şeyden kıskanıyordu. Onun dışarı çıkmasına izin vermiyor. Hatta komşularıyla görüşmesine bile kızıyordu.

Levyeyle dövdü

Uzunoğlu çifti, geçen Pazar günü bir yakınlarının düğününe gitti. Düğün çıkışı geç vakitte evlerine döndüler. Ancak Tuncay Uzunoğlu, düğünde yine eşini kıskanmış ve kıskançlık krizine kapılmıştı. Eve gelir gelmez bu yüzden eşiyle tartışmaya başladı. Cinnet geçiren Tuncay Uzunoğlu, eline geçirdiği demir bir levyeyle önce eşini döverek öldürdü. Sonra da aynı şekilde 2 küçük çocuğunun canına kıydı. Yaptıklarından dehşete kapılan Uzunoğlu, namlusu kesik olan tek kırma av tüfeğini kendine çevirerek intihar etti.

Bu dehşet dolu cinayetler önceki gece polise yapılan ihbar üzerine ortaya çıktı. Uzunoğlu Ailesi'nin evinin ışıklarının 4 gün boyunca yanmasına rağmen içeriden hiçbir ses gelmemesi ve balkona asılı çamaşırların toplanmaması komşuları şüphelendirdi. Komşular polise haber verdiler.

Balkondan girdiler

Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, itfaiyenin yardımıyla balkon kapısından girdikleri dairede feci manzarayla karşılaştılar. Tuncay Uzunoğlu, eşi ve 2 çocuğu içeride kanlar içinde cansız yatıyordu. Olayın üzerinden 5 gün geçmesinin ve hava sıcaklığının etkisiyle bozulan ve tanınmayacak hale gelen cesetler, otopsi için morga kaldırıldı.

Tuncay Uzunoğlu'nun, eşi Nevin ile 7 yıl önce ikinci evliliğini yaptığını, anne-babasının da yurtdışında çalıştığını söyleyen komşuları, "Tuncay Bey çok kıskançtı. Eşinin bizlerle konuşmasına bile tahammül edemezdi" dediler.

VAHİT İŞBAŞARAN (SHA)


© COPYRIGHT 1997 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr