kapat

Kocaeli Çetesi'nin 6 elemanı yakalandı

Kocaeli'de faaliyet gösteren Mehmet Hadi Özcan Çetesi'nin uzun süredir aranmakta olan 6 elemanı daha yakalandı. Kocaeli ve Sakarya'daki operasyonlarda ele geçirilen çetecilerin isimleri şöyle: İsmail Halil (32), Burhan Mert (27), Mükerrem Pehlivanlıoğlu (35), Yılmaz Yazıcı (33), Olcay Turan (37) ve Ceyhan Kibar (38).

Sanıkların sorgulamalarında, Bolu Gümüşova'da Metin Baş, Kocaeli'de "Oflu Muzaffer" olarak tanınan Muzaffer Yüksel'in öldürülmesi, Sami Eldek ile Adnan Belek'in yaralanması, çek-senet tahsilatı amacıyla, Can Peker'in ölümle tehdit edilerek, otosunun gaspedilmesi, Yalova'nın Altınova ilçesindeki bir gazinonun silahla taranması, İrfan ve Tuncer Baydar'ın ölümle tehdit edilerek haraç istenmesi olaylarını gerçekleştirdikleri anlaşıldı.

Sözkonusu sanıkların, ayrıca çete mensuplarına yardım ve yataklık ettikleri, kuryelik yaptıkları, silah ve malzeme temin ettiklerinin belirlendiği kaydedildi. Sanıklarla birlikte 1 Kaleşnikof otomatik tüfek, 1 tabanca ile bu silahlara ait 3 şarjör ve çok sayıda mermi, 1 savunma tipi parça tesirli el bombası, 3 otomobil, 1 cep telefonu ve 1 mobil telefon ele geçirildi.


© COPYRIGHT 1997 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr