kapat

26 MART 1997 CARSAMBA

Güzel sunucunun intiharı kesinleşti

Geçtiğimiz Cumartesi tabancayla yaşamına son veren Nil Pınar İnanoğlu'nun elinde barut izine rastlandı. Adli Tıp ve Polis Kriminal Laboratuarı'nda yapılan incelemelerde ortaya çıkarılan bu bulgular, Nil Pınar İnanoğlu'nun intiharını kesinleştirdi. Nil'in kardeşi Barkın ve eşi Sezer İnanoğlu'na yapılan testler ise temiz çıktı.

Gökhan Karakaş. Yıldız Kısa (SHA)

Eşiyle girdiği tartışma sonrası Boğaz'daki yalısında ölü bulunan Nil Pınar İnanoğlu'nun intihar ettiği kesinlik kazandı. Kafasına tek kurşun sıkan Nil Pınar inanoğlu'nun elinde barut izi bulunurken, kardeşi Barkın ile eşi Sezer İnanoğlu temiz çıktı.

Levent Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra önceki gün eşi Sezer İnanoğlu'nun isteği üzerine Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verilen Nil Pınar İnanoğlu'nun ölümü üzerindeki sis perdesi dağıldı.

Yetkililer "Tabanca ile ateş edildiğinde, silahın kapak takımı barut gazının etkisiyle geri gelir ve silahı yeniden kullanıma hazır hale getirir. Bu işlem sırasında atık gaz, silahı tutan elin bilek bölgesine boşalır. Gözle görülemeyen bu gazı belirleyebilmek için kriminal bir araştırma yapılması gerekir. Özel bir maddeyle kaplanmış flaster, elin bu bölümüne yapıştırılıp çekilir. Flasterdeki kimyasal maddeye bulaşan atık gaz incelenerek tetiği çeken el kesin olarak saptanır" dediler.

Sezer ile Barkın temiz

Genç kadının elinde bu izin belirlendiği, kardeşi Barkın ve eşi Sezen İnanoğlu'nun temiz çıktığını belirten yetkililer, atış istikametinin de, intihar eden bir kişinin el pozisyonuna uygun olduğunu vurguladı.

İntihar soruşturmasını yürüten Beykoz Cumhuriyet Savcısı Hasan Dudak ise polis tarafından hazırlanan dosyanın adliyeye intikalini bekliyor. Savcı, Adli Tıp, kriminal laboratuar ve olayın meydana geldiği bölgedeki Anadolu Hisarı Karakolu'ndan gelecek evrakın tamamlanmasından sonra soruşturmaya yön verecek. Bu çerçevede Sezer İnanoğlu ile Nil inanoğlu'nun kardeşi Barkın Pınar'ın da karakolda verdikleri ilk ifadelerin yeterli sayılabileceğine dikkat çekiliyor.


© COPYRIGHT 1997 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Bu sayfa YÖRE Elektronik Yayımcılık tarafından hazırlanmıştır. Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr
YÖRE Elektronik Yayimcilik A.S.