kapat

16 SUBAT 1997 PAZAR

Cinayeti seyretti

İbrahim Erol Özcan, pencereden bakan eşi Hamdiye Özcan'ın gözleri önünde kurşunlandı. Hastaneye kaldırılan Özcan kurtarılamadı.

Kasımpaşa'da kuş ve kuş yemi dükkanı bulunan İbrahim Erol Özcan (46) eski ortağı Ahmet Elma ve birkaç arkadaşı ile geç saatlere kadar Kasımpaşa'daki bir meyhanede içki içip eğlendi. Daha sonra Özcan, Elma ve beraberindekiler evlerine dönmek üzere yola çıkıp yürümeye başladılar.

Yanlarında üç kişi daha bulunan eski ortaklar, Özcan'ın Kulaksız'daki evi önünde henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışmaya başladılar. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine silahını çeken Elma, arkadaşını kurşun yağmuruna tuttu. Bu sırada sesleri duyarak pencereye çıkan Özcan'ın eşi Hamdiye Özcan eşinin öldürülüşünü saniye saniye izledi.

Özcan göğsüne ve koltuk altına aldığı 3 kurşun darbesi ile kanlar içinde yere serilirken, Ahmet Elma ve yanındaki üç kişi kaçarak kayıplara karıştı. Olayı gören eşi ve çevreden yetişenler tarafından SSK Okmeydanı Hastanesi'ne kaldırılan Özcan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Hamdiye Özcan, olay yerine gelen polislere şunları söyledi: "Eşimi eski ortağı Ahmet Ağabey vurdu. Tartışmanın sebebi neydi yüksekte olduğum için duyamadım. Ahmet Ağabey ve yanındaki üç kişi daha sonra koşarak kaçtılar" dedi.


© COPYRIGHT 1997 MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (Her hakkı saklıdır)
Bu sayfa YÖRE Elektronik Yayımcılık tarafından hazırlanmıştır. Yorum ve önerileriniz için: editor@sabah.com.tr
YÖRE Elektronik Yayimcilik A.S.